Drīz kļūšu par disku golfa treneri!

Dari to kas tev patīk un tev nekad nebūs jāstrādā!

Es laikam dzīvoju pēc šī teiciena.

Interneta mārketings ir bijis mans hobijs kopš vairāk nekā 12 gadiem. Nevarētu teikt, ka tas kādreiz būtu sagādājis man grūtības un nepatiku. Galu galā tās mani ir novedis pie finansiālās brīvības (vairāk lasi šeit).

Es arī nesūdzos par laika trūkumu, kaut gan esmu trīs uzņēmumu īpašnieks.

Papildus tam, es šobrīd mācos Latvijas Treneru tālākizglītības centrā, lai kļūtu par Latvijas pirmo oficiālo disku golfa treneri.

Disku golfs ir mana aizraušanās un sportiskā atkarība jau vairāk nekā trīs gadus. Pa šo laiku esmu ne tikai iemācījies spēlēt diezgan labā līmenī, nodibināt savu disku golfa klubu, bet arī esmu nolēmis, ka vēlos šo brīnišķīgo spēli mācīt arī citiem.

Gribu pateikt paldies Aigaram no www.fiziopreces.lv par fizioterapijas pakalpojumiem un kvalitatīviem fizoterapijas produktiem, kas man ļauj spēlēt un trenēties augstā līmenī.

Kā kļūt par sporta treneri 10 mēnešu laikā?

Ja Jūs esat kāda sporta veida profesionālis un vēlaties šo sportu mācīt arī citiem, tad Jums vajadzētu iegūt C kategorijas trenera sertifikātu. Latvijā ir vairākas iestādes, kas piedāvā kursus, lai iegūtu C kategorijas trenera sertifikātus:

 • Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija
 • Latvijas Treneru tālākizglītības centrs
 • Sporta izglītības aģentūra
 • Daugavpils Fitnesa mācību centrs
 • Liepājas Universitāte

C kategorijas trenera sertifikāta iegūšana sastāv no 3 posmiem:

 1. Izglītības iegūšana (treneru kursi vismaz 320 stundu apjomā)
 2. Attiecīgās sporta federācijas atzinuma iegūšana (pārbauda praktiskās iemaņas)
 3. Sertifikācijas eksāmena nokārtošana (pārbauda teorētiskās zināšanas)

Visi šie kursi nav vienādi. Tie atšķirās ar to garumu, intensitāti, cenu, protams, pasniedzējiem.

Es izvēlējos Latvijas Treneru tālākizglītības centra piedāvājumu, jo tajā ir vismazākais nodarbību skaits nedēļā – divas 2,5h garas lekcijas trešdienās. Attiecīgi šī programma ilgst desmit mēnešus, bet citas programmas piedāvā iegūt šo pašu sertifikātu tikai divu mēnešu laikā.

Lekcijas šobrīd notiek tiešsaistē, bet normālos apstākļos, tās notiek klātienē Rīgā, Liepājā un Daugavpilī.

Kādus mācību priekšmetus mēs apgūstam treneru kursos?

 • Anatomija
 • Sporta fizioloģija
 • Sporta medicīna
 • Sporta pedagoģija
 • Sporta psiholoģija
 • Sporta treniņu teorijas pamati
 • Sportistu uzturs

Protams, šos priekšmetus mēs apgūstam diezgan virspusēji, jo katram priekšmetam atvēlētās lekcijas ir ierobežotas. Treneru uzdevums nav būt ārstam vai psihologam, tādēļ, manuprāt, lai veiksmīgi strādātu ar audzēkņiem nav nepieciešamas padziļinātākas zināšanas konkrētajās jomās, bet ir jāsūta savi audzēkņi pie attiecīgajiem speciālistiem.

Kādi ir mani mērķi saistībā ar šo trenera izglītību?

Es gribētu 2022. gada vasaru pavadīt mācot citiem entuziastiem spēlēt disku golfu. Man nav nosprausti finansiālie mērķi attiecībā uz to, cik man vajadzētu nopelnīt kā disku golfa trenerim. Tas ir mans hobijs un aizraušanās un būšana mežos un pļavās, disku golfa trasēs man sagādā lielu prieku. Papildus tam, vislabākais veids kā kaut ko iemācīties ir mācot to citiem, tāpēc es nešaubos, ka arī pats kļūšu par vēl labāku spēlētāju mācot spēli citiem.

Kā pārvērst savu hobiju par papildus ienākumu avotu?

Laikam jau viss šis nelielais rakstiņš ir par to, kā pārvērst savu hobiju par ienākumu avotu.

Man patīk spēlēt disku golfu – es izmācos par disku golfa treneri, mācu spēlēt šo spēli citiem un par to saņemu atalgojumu.


KAS IR DISKU GOLFS?

Disku golfs ir ārpustelpu sporta spēle, kurā spēlētājam īpašs lidojošais disks jāiemet īpašā grozā. Kāpēc golfs? – tāpēc, ka uzdevums, līdzīgi kā tradicionālajā golfā, ir nonākt pie mērķa, šajā gadījumā groza, ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu.

Disku golfu spēlē īpašos disku golfa laukumos, kuros parasti ir 18, retāk – 9 grozi. Ceļu uz katru grozu sāk no starta laukuma, bet laukumā esošie šķēršļi – koki, reljefs, ūdenstilpnes – spēli padara interesantāku. Nozīme ir ne tikai metiena spēkam un tehnikai, bet arī stratēģijai, pareizi pieņemtam lēmumam šķēršļa apiešanā vai metiena trajektorijas izvēlē.

Disku golfa priekšrocība ir tā pieejamība: to var spēlēt jebkurā vecumā, turklāt diski – tieši tādi paši, ar kādiem spēlē profesionāļi – nopērkami par 10-20 eiro. Disku golfa laukumos inventāru var arī iznomāt, taču spēles maģija ātri apbur un laiks līdz savai pirmajai spēles somai ar trim, pieciem, pat desmit dažādiem diskiem ir īss!

https://www.ldgf.lv/kas-ir-disku-golfs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma