Kā spēlēsim pokeru?
Ir vairāki desmiti ienesīgu pokera spēles stilu. Starp tiem ir gan matemātiski pamatotas stratēģijas, kurās spēlētājam absolūti precīzi jāturas pie stingriem likmju un spēlējamo kāršu ierobežojumiem, gan stili, kas orientēti uz spēli pret konkrētiem pretiniekiem; arī “piedzēruša santehniķa” stratēģija, kurā, izspēlējot lielu daudzumu starta roku un veicot vairākas šķietami neadekvātas darbības, spēlē var gūt peļņu. Bet…
Zināma patiesība: Jo mazāk starta roku tiek izspēlēts, jo vieglāk iemācīties spēlēt.
Saņem lieliskus bonusus šajās pokera vietnēs:
Kā spēlēsim mēs? Visi augstāk nosauktie asprātīgie stili ir augstu limitu profesionāļu ziņā. Mēs spēlēsim daudz vienkāršāk. Redz, lielākā daļa mūsu pretinieku ir ļoti slikti spēlētāji, kas neorientējas pat vienkāršākajās pokera stratēģijās. Mēs viņus apspēlēsim nevis ar viltīgiem trikiem, bet ar labām kārtīm un situācijām, kurās mūsu kāršu stiprums būs daudz lielāks par viņējo.
Spēles stils — TAG
Mēs gaidīsim labas kārtis, spēcīgas kombinācijas un izdevīgas situācijas, lai iegūtu pēc iespējas vairāk pretinieka naudas, turklāt neiesaistīsimies spēlē, ja mūsu kārtis nebūs pietiekami spēcīgas un mēs šaubīsimies par uzvaru. Šī stila nosaukums ir TAG (“tight aggressive” — akurāti jeb izraudzīti agresīvais). Akurāts – jo mēs spēlēsim tikai ar spēcīgām kārtīm, kas ienāk salīdzinoši reti. Agresīvs – jo tad, kad mums šīs kārtis būs, mēs centīsimies no tām izspiest maksimumu, “nospiežot” pretinieku ar likmēm.
Mēs mācīsimies spēlēt tikai īpaši izdevīgās situācijās, iesaistoties spēlē tikai ar spēcīgām sākumkārtīm. Un spēlēsim apmēram 8-9% no starta rokām (pavisam to ir 169).
Tas nozīmē, ka mums itin bieži būs garlaicīgi. Mēs regulāri metīsim nost kārtis, lai ar spēcīgām kārtīm nospēlētu vienu no desmit reizēm. Ne katrs spēlētājs ir spējīgs izturēt šo rutīnas pārbaudījumu, tāpēc mums palīgā nāk interneta pokera iespēja – daudzgaldošana jeb spēle uz vairākiem galdiem vienlaicīgi (multitabling).
Daudzgaldošana
Tiešsaistes pokerā internetā mēs varam vienlaicīgi spēlēt pie vairākiem galdiem. To, pie cik galdiem spēlēt , jāizlemj pašam, ņemot vērā jūsu lēmumu pieņemšanas ātrumu, kā arī monitora lielumu (protams, ekonomiskais šīs darbības pamatojums ir peļņas maksimizācija, nevis garlaicības novēršana). Sāksim ar spēli pie diviem galdiem, vēlāk jūs pats šo skaitu varēsiet palielināt pēc saviem ieskatiem.
Vidusmēra cilvēks, kas ir draugos ar datoru un kuram nav redzes defektu vai uzmanības noturēšanas problēmu, ir spējīgs izsekot spēlei uz 8 līdz 10 galdiem, izmantojot mūsu piedāvāto stratēģiju.
Tomēr ne visu uzreiz! Sāciet ar diviem galdiem, pakāpeniski palielinot to skaitu atkarībā no stratēģijas apguves un izpratnes līmeņa.