Kā pelnīt naudu dzīvojot laukos vai mazākās pilsētās

32% jeb viena trešā daļa latviešu dzīvo lauku apvidos, un daudzi no viņiem saskaras ar nopietniem ekonomiskiem izaicinājumiem. Atgūšanās no 2008. gada recesijas lauku apvidos ir bijusi lēnāka, un COVID-19 ir atstājis augstu bezdarba līmeni. Tas daudziem mazpilsētu un lauku iedzīvotājiem ir licis meklēt veidus, kā nopelnīt papildus naudu. Ja esi viens no viņiem, iespējams, esi saskāries ar vēl kādu problēmu – daudzi raksti par papildus peļņu ir veidoti tieši pilsētniekiem.

Tie, kas raksta par veidiem kā nopelnīt naudu, pārsvarā koncentrē savus rakstus uz pilsētniekiem, taču tas nenozīmē, ka lauku iedzīvotājiem nav nekādu variantu tikt pie papildus peļņas. Ir daudz veidi, kā nopelnīt naudu, kas ir pielāgojami lauku dzīvei, un daži, kas ir unikāli lauku apvidiem.

Mēs sadalīsim šo sarakstu četrās kategorijās: pašnodarbināto darbi, apmaksāti darbi, darbi, ko varata veikt no mājāmun darbi internetā.Kāda no šīm idejām varētu būt jums piemērota!

Ārštata jeb pašnodarbinātā darbi, lai papildus nopelnītu

Lūk, dažas idejas tiem, kas vēlas dibināt savu mazo biznesu un strādāt kā pašnodarbinātais mazpilsētā vai lauku rajonā.

1.Esiet vietējais gids

Daudzi lauku apgabali un mazpilsētas ir iecienītas atpūtas vietas iedzīvotājiem no tuvējām pilsētām.Ja daudz zināt par savu mazpilsētu vai lauku teritoriju, apsveriet iespēju kļūt par gidu apkārtnes apmeklētājiem.Varat palīdzēt cilvēkiem plānot atvaļinājumus vai dienas ekskursijas šajā rajonā, dalīties ar informāciju par naktsmītnēm un ieteikt cilvēkiem uz vietējos apskates gobjektus.Varat dot idejas sporta un brīvā laika aktivitātēm, kā arī ieteikt apmeklētājiem labākās vietas kur papusdienot.Reklamējiet savus gidapakalpojumus un cenas sociālo mediju vietnēs, piemēram, Facebook.

2. Mazumtirdzniecības arbitrāža

Mazumtirdzniecības arbitrāža ir kādas lietas  nopirkšana par zemu cenu un tās pārdošana ar peļņu. Krāmu tirdziņi, citiem nevajadzīgas, bet vērtīgas lietas – ir ierasts skats laukosun mazpilsētās. Mazpilsētu un lauku iedzīvotāji, šķiet, nav tik nobažījušies par papildus naudas nopelnīšanu, bet labāk piebāž savu mājas pagalmu vai zemnieku saimniecību ar lietām.

Ja zināt, kādas lietas ir vērtīgas, un esat gatavs pielikt zināmas pūles, lai tos iegādātos un pārdotu, varat atrast lieliskus darījumus ar mājsaimniecības,  lauksaimniecības un daudziem citiem priekšmetiem un lietām. To tālākpārdošana par saprātīgu cenu var nest labus ienākumus. Īpaši tas attiecas uz teritorijām, kur vecās mājās ir “krāmu” krājumi, kuros var būt vērtīgas senlietas!

3. Vietējais šoferis un izpalīgs

Mazpilsētu un lauku rajonu iedzīvotājiem ir vajadzīgi transporta un piegādes pakalpojumi tāpat kā visiem pārējiem.Dažkārt vajadzība ir vēl lielāka nekā pilsētās: daudzos lauku apvidos ir ierobežots sabiedriskais transports, un iedzīvotājiem bez automašīnām var būt nepieciešama palīdzība, lai iegūtu pirmās nepieciešamības preces un pakalpojumus.Neatkarīgi no tā, vai tas ir brauciens uz lielāku pilsētu, lai iegādātos pārtikas preces, vai brauciens uz lidostu, varat noreklamēt savus pakalpojumus vietējiem iedzīvotājiem un piepelnīties palīdzot viņiem.

4. Kļūstiet par vietējo fotografu

Lauku apvidos un mazpilsētās ir lieliskas iespējas fotogrāfiem. Ja tev ir laba kamera – vai telefons ar kārtīgu kameru – kāpēc nepamēģināt savas spējas fotografēšanā?

Varat pārdot attēlus vietējiem vai apgabala laikrakstiem vai augšupielādēt tosfoto bankās, piemēram, Shutterstock. Fotobankās mājaslapuīpašnieki var iegādāties tiesības izmantot jūsu fotoattēlu, un tādas vietnes kā Shutterstock jums maksās komisijas maksu.

Veiciet darbus, kur ir nepieciešams fizisks spēks, lai papildus nopelnītu

Daudzās mazpilsētās un lauku rajonos ir nopietns darbaspēka trūkums, jo gados jaunākie iedzīvotāji dodas meklēt darba iespējas pilsētās. Vecāka gadagājuma iedzīvotājiem un iedzīvotājiem, kuriem nav fizisku spēju patstāvīgi veikt darba pienākumus, bieži vien ir nepieciešama palīdzība vairākās jomās. Lūk, dažas iespējas.

5. Palīdzība zemnieku saimniecībās

Lauku saimniecību īpašnieki bieži vien meklē darba rokas, kas palīdzētu pabeigt lauku darbus. Lauku saimniecībās ir jāveic darbi, kā piemēram, mājlopu barošana, šķuņu sakopšana, mēslu pārvietošana. Tas nav viegls darbs, bet šajā darbā var pavadīt laiku pie dabas, strādāt ar dzīvniekiem un attīstīt savu fizisko sagatavotību.

6. Sniega tīrīšana

Lauku mājās bieži vien ir gari piebraucamie ceļi, un, ja Tev ir traktors un sniega tīrāmā lāpsta, tad ziemas laikā var nopelnīt lielu naudu, tīrot sniegu no piebraucamajiem ceļiem un privātajiem ceļiem. Reklamējieties ss.lv vai līdzīgās vietnēs, izmantojot sludinājumus uz ielām vai vietējā laikrakstā.

7. Mājdzivnieku aprūpe

Tāpat kā pilsētniekiem, arī lauku iedzīvotājiem bieži vien nepieciešama palīdzība mājdzīvnieku aprūpē, vienalga, vai tie būtu lauksaimniecības dzīvnieki vai istabas mīluļi. Reklamējiet savus pakalpojumus vietnē ss.lv vai Facebook, lai nodrošinātu mājdzīvnieku aprūpi lauku iedzīvotājiem, kuriem nepieciešama ikdienas palīdzība, izvedot ārā vai kopjot mājdzīvniekus, un tiem, kuri dodas atvaļinājumos vai komandējumos.

8. Māju, garāžu, kūts tīrīšana vai sakārtošana

Vai jums labi padodas telpu, māju un ēku tīrīšana vai kārtošana? Mazo pilsētu iemītniekiem arī noder palīdzīga roka tīrīšanā un kārtošanā, tieši tāpat kā pilsētas iedzīvotājiem.

Lielu māju vai saimniecību uzkopšana vai kārtošana var izrādīties ļoti ienesīga.

9. Pagalma darbi

Mazāku pilsētu iedzīvotāji un lielo saimniecību īpašnieki bieži meklē palīdzību pagalma darbos, piemēram, zāles pļaušanā un lapu grābšanā. Reklamējiet savus pakalpojumus, izmantojot vietējos laikrakstus, personīgi piegādājiet bukletus ar saviem pakalpojumiem.

10. Krāsošanas darbi

Daudziem lauku un mazpilsētu iedzīvotājiem ir nepieciešami krāsošanas pakalpojumi. Lai apgūtu krāsošanu, nav nepieciešams daudz mācīties vai praktzēties, bet ir jābūt detalizētam un kārtīgam. Varat piedāvāt savus pakalpojumus, lai krāsotu tādus objektus kā pastkastes, mājas, garāžas, šķūņus, koka žogus, traktorus un citus objektus.

Pārliecinieties, vai krāsotā virsma ir pareizi sagatavota, un darbam izmantojiet pareizo krāsas veidu. Instrukcijas par to, kā pareizi krāsot virsmas, meklējiet vietnē “YouTube” vai mājas labiekārtošanas mājaslapās. Veiciet izmēģinājuma krāsojumus savās mājās, līdz jūtaties ērti, un tikai tad piedāvājiet savas prasmes citiem.

Mazie darbi ko paveikt no mājām, lai papildus nopelnītu

Vai jūs meklējat papildus ienākumus, ko varat gūt no savām mājām? Izmēģiniet šīs idejas.

11. Mājās audzētu dārzeņu pārdošana

Cilvēkiem ļoti patīk iegādāties vietējo produkciju – īpaši, ja tā ir organiska. Ja jums patīk dārzkopība un ir pieejams kāds zemes pleķītis, audzējot augstvērtīgus dārzeņus Jūs varat nopelnīt labu naudu dzīvojot laukos. Izmēģiniet dārzeņu un garšaugu pārdošanu piebraucamā ceļa galā, vietējā zemnieku tirdziņā, vietējā parkā vai uzņēmumu stāvvietā.

Dažas idejas dārzeņiem un garšaugiem, kas labi pārdodas:

 • Tomāti
 • Gurķi
 • Kukurūza
 • Baziliks
 • Kartupeļi
 • Pētersīļi
 • Pipari
 • Sīpoli

Daudzus no šiem dārzeņiem un garšaugiem var izaudzēt ar minimālu platību, izmantojot podus un plauktus.

12. Vistu un olu audzēšana un pārdošana

Lielākā daļa mazpilsētu un lauku teritoriju ļauj iedzīvotājiem turēt vistas. Ja esi gatavs nedaudz pastrādāt, vari audzināt vistas un pārdot olas, vai arī turēt savā saimē gaili un pārdot cāļus. Reklamējieties vietējos laikrakstos un vietējās pirkšanas/pārdošanas vietnēs, piemēram, ss.lv.

13. Amatniecības izstrādājumu pārdošana

Šķiet, ka amatniecības izstrādājumu pārdošana vienmēr ir bijusi laba biznesa ideja. Ir dzirdēts par amatniekiem, kuriem ir tik daudz pasūtījumi, ka to rinda uz viņu produkciju ir 6 mēnešus ilga.

Dažas idejas ir izkārtnes, koka spēles, bilžu rāmji, mēbeles u.c. Varat arī restaurēt vecas mēbeles, lai tās izskatītos vecas (bet modernas).

Tiešsaistes darbi

Vienmēr ir iespēja strādāt no mājām internetā, neatkarīgi no tā, vai dzīvojat lauku rajonā, mazpilsētā vai lielā pilsētā. Vai kāda no šīm idejām jums noderētu?

14. Virtuālais palīgs

Virtuālais asistents palīdz biznesa īpašniekiem un mājaslapu vietņu īpašniekiem pārvaldīt savu biznesa dzīvi. Virtuālie asistenti veic dažāda veida darbus, piemēram:

 • Sociālo tīklu kontu pārvaldīšana un jaunumu izvietošana tajos
 • Datu ievade
 • Pareizrakstības pārbaude
 • Tikšanos koordinēšana
 • Klientu apkalpošanas zvani
 • Epasta jaunumu rakstīšana
 • Personāla pārvaldība

Katrs virtuālā asistenta darbs nāk ar dažādiem pienākumiem. Varat strādāt par virtuālo asistentu uzņēmumā, kas ļauj strādāt no mājām un nolīgst jūs par darbinieku, vai arī varat vadīt savu virtuālo asistentu biznesu.

Ja meklējat darbu kā virtuālais asistents, uzmanieties no krāpniekiem. Prasiet priekšapmaksu par saviem sniegtajiem pakalpojumiem.

15. Datu ievadīšanas vai transkripcijas darbs

Vēl viens veids, kā pelnīt naudu tiešsaistē, dzīvojot laukos, ir veikt datu ievadīšanas vai transkripcijas darbus. Datu ievades nozarē strādājošie ievada informāciju datorprogrammā.

Transkripcionisti pārraksta audio materiālus teksta dokumentos datorā. Transkripcionistiem un datu ievades darbiniekiem parasti nav nepieciešama apmācība. Tomēr ātras un precīzas rakstīšanas prasmes būs pluss.

Ja gribat nopelnīt lielāku algu, varat trenēties, lai kļūtu par mediķu vai juristu transkripcionistu. Tiešsaistē meklējiet “datu ievades darbi no mājām” vai “transkripcijas darbi no mājām”, lai atrastu pieejamās vakances.

16. Privātskolotājs

Privātās apmācības ir vēl viens darbs, ko var veikt no mājām, dzīvojot laukos. Daži apmācību uzņēmumi prasa augstāko izglītību, bet citi ne.

Jūs varat mācīt angļu valodu vai citus priekšmetus, piemēram, matemātiku vai fiziku. Un varat mācīt jebkura vecuma skolēnus, sākot no bērnudārza līdz pat pieaugušajiem.

Apmeklējiet vietējos apmācību uzņēmumus vai aplūkojiet piedāvājumus ss.lv vai cv.lv un piesakieties attālinātā skolotāja darbā.

Kopsavilkums

Mazpilsētās un lauku apvidos dzīvojošajiem ir vairāki desmiti iespēju nopelnīt papildus naudu vai izveidot savu biznesu. Atrodiet sev piemērotāko peļņas iespēju, veidojot savu īpašību un interešu sarakstu.

Tad ņem to sarakstu un izdomā, kā, izmantot savus talantus un intereses,  Tu vari palīdzētu citiem un papildus nopelnīt to darot.

9 Replies to “Kā pelnīt naudu dzīvojot laukos vai mazākās pilsētās”

 • Laura says:

  Vislabaka pieredze kada vien var būt.

 • Diāna says:

  Paldies par noderīgu informāciju. Lasu visus rakstus , ļoti motivē👍

 • Aigars says:

  Epelna.com ļoti laba platforma, neesmu izmantojis visus piedāvājumus bet ar dažiem gan esmu nedaudz nopelnījis! Piemēram ka mobrog

 • Martins says:

  Reiz šāda veida mājaslapas bija tikai angļu valodā, prieks redzēt, ka ir kāds kurš parūpējies par letiņiem! Agrāk skolas laikos izmantoju totalizatoru bonusu sistēmu, bet pakritu uz azarta un daudzus gadus paliku mīnusā – taču tas izveidoja jaunu dzīves perspektīvu – novēlu veiksmi un pacietību iesācējiem!

  • Arī mana pelnīšana internetā tā pa īstam sākās ar totalizatoru bonusiem, tālajā 2011. gadā. Tie tik bija laiki, kad varēja no visiem ārzemju kantoriem celt ārā bonusus 🙂

 • Svetlana says:

  Kad man bija padsmīt gadi,dzīvoju laukos.Pavasarī gāju palīdzēt stādīt kartupeļus.Vasarā piepēlnijos rāvējot dārzus,lāsot ogas.Arī pēc vajadzības pieskatīju kaimiņu bērnus.Mēs mammai bijam 3,bija grūti laiki.Kad mamma slīmoja,cēlos 3.30 no rīta,un gāju viņas vietā vietējā saimniecība slaukt govis.
  Vispar jau jā tiešām vēlas piepēlnīties,nevajag baidīties,vienmēr būs kas pamācīs,paskaidros.Kaut arī tādi nelieli darbiņi,bet dod savu atspērumu šajos grūtajos laikos.Vajag tik nebaidīties un mēģināt.Lai visiem viss izdodas!!!

 • Aigars Anševics says:

  Šo mājaslapu uzgāju pirms pāris gadiem un ar interesi izlasu katru jaunu rakstu. Daudz variantu autors piedāvā.
  Paldies lapas autoram par ieguldīto darbu. Novērtēju.
  Tāpatās arī šis konkrētais raksts par darba iespējām laukos ir apjomīgs un vienozīmīgi – noderīgs un ideju pilns.
  Pats dzīvoju lauku lokācijā un šis konkrētais rakstiņš motivēja vēlvairāk uz jaunām idejām. Idejām,kuras pat neiedomājos,bet būtu vērts izmēģināt praksē.
  Laukos darba netrūkst,bet jāgrib darīt. Pašam pieredze no rakstā pieminētiem dažiem darbiem.
  Paldies autoram par Motivāciju! Respekt!

 • Kundze says:

  Paldies. Padomi vērtīgi. Pēc ieteikumiem piereģistrējos i-netā, kur par aptaujām maksā. Bet, visi no manis atsakās – jūs neatbilstat, jūs neatbilstat… Totalizatorā gan nespēlēšu. Neinteresē azarta spēles. Un, galvenais, tās tā pakārtotas, lai vairāk no cilvēka iekasētu naudu. Varbūt maldos, bet esmu reāliste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma