Kā pelnīt naudu ar influenceru mārketingu

Influenceru mārketings pēdējā laikā ir strauji attīstījies. Visu veidu uzņēmumi un zīmoli patērē daudz naudas reklamējot preces bērniem, pieaugušajiem, mājdzīvniekiem un visu veidu trakumiem, cerot sasniegt jaunas auditorijas, izmantojot sociālo mediju  storijus un postus.

Šķiet, ka tas viss vienkārši radās no nekurienes, taču tā ir pieaugoša tendence, kurai mēs visi esam ne tikai bijuši liecinieki, bet arī daļa no tās. Katru reizi, kad nospiežat like, kopīgojat vai kā citādi reaģējat uz sociālo tīklu saturu, jūs būtībā esat daļa no influenceru mārketinga neprāta. Un, jo vairāk sekotāju jums ir, jo lielāka atpazīstamība un aktivitāte nāk ar to komplektā.

Vidusmēra cilvēkam tas viss ir tikai ikdienišķā sociālo tīklu izmantošana. Satura veidotājiem un influenceriem tā ir tikai vēl viena neliela statistika, ko viņi var sniegt zīmoliem un reklāmdevējiem, lai pieprasītu vairāk naudas par jaunām reklāmas un mārketinga iespējām.

Jā, mēs patiešām dzīvojam influenceru mārketinga laikmetā.

Kas ir influenceru mārketings un kur to var sastapt?

Influenceru mārketings ir tieši tāds, kā izklausās. Kāds pievienojas sociālo tīklu platformai (Instagram, Facebook, TikTok un sāk veidot saturu (vienalga, vai tas ir teksts, attēli vai video), un sāk audzēt savu sekotāju skaitu. Pieaugot sekotāju skaitam un “ietekmei”, palielinās iespējamība, ka zīmoli un reklāmdevēji maksās šai personai, lai reklamētu produktu vai pakalpojumu, demonstrētu un pastāstītu par to.

Šis ir noticis izklaižu un filmu industrijā jau kopš pašiem pirmsākumiem, parasti izmantojot apmaksātu reklāmas izvietojumu metodi. Tas ir arī diezgan līdzīgi tam kādā veidā darbojas reklāmas un televīzijas reklāmas. Zīmoli vēlas izvēlēties ietekmīgu pārstāvi savām reklāmām, lai tās tiktu rādītas vispopulārākajos laikos un atbilstošām auditorijām. Tomēr, tā kā televīzijas skatītāju skaits samazinās un sociālie mediji tagad ikvienam sniedz platformu un iespēju uzreiz sasniegt miljoniem lietotāju, influenceru mārketinga bizness ir dzimis un attīstās ātrāk nekā jebkad agrāk.

Runājot par to, kurās jomās influenceri saņem vairāk no reklāmu izvietojuma un produktu sponsorēšanas — mode, skaistums un ceļojumi ir visienesīgākās.

Apskatiet jebkuru no jaunākajām kosmētikas nozares mārketinga tendencēm, un jūs redzēsiet, ka e-komercijās un tiešsaistes pirkumu mājaslapās tiek tērēts liels apjoms ar naudau. Un ne tikai to, bet arī kur un kā šī nauda tiek tērēta. Lielāko daļu no tās nodrošina sociālie mediji un influenceri un lietotāji, kuri turpina dalīties un reklamēt šos produktus.

To vēl vairāk apstiprina ar jaunākās ziņas par Kailiju Dženeri un to, kā viņa ir izveidojusi 900 miljonu dolāru impēriju, pateicoties savai plašajai sociālo mediju sasniedzamībai un kosmētikas biznesam.

Saskaņā ar Business Insider teikto, “Dženere ir nopelnījusi miljonus, pateicoties Kylie Cosmetics, TV atpazīstamībai un produktu reklamēšanai”, kas lielākoties ir daļa no influenceru mārketinga procesa.

Šis ir tikai viens no daudziem piemēriem, kur influenceru mārketings šobrīd strauji maina to, kā sabiedrība atrod, izvēlas un iegādājas produktus tiešsaistē, kā arī to, kā uzņēmumiem un zīmoliem tagad ir jāpielāgojas potenciālo klientu atlasei un jaunu auditoriju sasniegšanai.

Cik patiesībā influenceri nopelna?

Runājot par faktisko naudas summu, kas tiek tērēta mārketingā, mēs zinām, ka tas ir milzīgs apjoms, bet tas, cik katrs influenceris patiesībā nopelna, bieži vien ir minējums.

Tiešsaistē ir daudz reklamēšanas platformu, kas ļauj sazināties ar dažādiem influenceriem un arī redzēt viņu reitingus, taču pastāv arī daudz citi faktori. Piemēram tas, cik daudz reklāma aizņem vietu un laiku konkrētajā platformā, noslēgto darījumu skaitu, privāto kampaņu skaitu un, protams, arī kādā nozarē darbojas influenceris.

Tāpat kā mājaslapas, uzņēmumi un blogi arī influenceru veidi ir daudz un dažādi. Dažiem var būt daži tūkstoši sekotāju, savukārt citiem var būt pat miljoniem, vienā vai vairākās platformās kopā.

Tiešsaistē ir arī daudz resursu un raksti, kas veltīti gadījumu izpētei, kas palīdz atbildēt arī uz šo jautājumu, jo patiesībā nav  vienas noteiktas summas vai atbildes. Vietne Later.com nāca klajā ar saviem materiāliem, un vienā sadaļā viņi atsaucas uz Shane McCloskey, influenceru platformas pārdošanas direktoru, kurš esot teicis:

“Influenceris ar miljonu sekotāju platformā Instagram var iekasēt 100 USD par vienu ziņu, savukārt ietekmētājs ar desmit tūkstošiem sekotāju Instagram iekasē arī 100 USD par tieši tādu pašu ierakstu savā profilā.”

Un tālāk rakstā ir arī likmes un reklāmas paketes, ko piedāvā dažādi influenceri dažādos nišas tirgos. Kāds dzīvesveida influenceris teica, ka  viņa, personīgi, ievēro likumu par 100 USD uz 10 000 sekotāju, lai aprēķinātu savu likmi.

Taču, veicot nelielu izpēti, jūs arī atklāsiet, ka cenas ievērojami mainās atkarībā no izvēlētās nozares, no tā, kas piedāvā izvietot reklāmu un kāda veida saturu vēlaties publicēt.

Saskaņā ar neseno rakstu vietnē Fox News “saskaņā ar mediju ziņu vietni Mic.com sponsorēto ziņu izmaksas var svārstīties no USD 50 līdz vairāk nekā USD 50 000”. Rakstā arī uzsvērts, ka Kaila Dženere “var nopelnīt vairāk nekā USD 1 miljonu par katru sponsorēto ziņu, kas kopīgota ar viņas 164 miljoniem sekotāju Instagram”, kas vēl vairāk apstiprina mūsu atsauci uz to, cik spēcīgs var būt mārketinga ietekmes spēks kosmētikas un skaistumkopšanas jomā.

Tas gan reklāmdevējiem, gan zīmoliem nozīmē, ka ir plašas iespējas pāriet uz influenceru mārketingu bez nepieciešamības iztērēt visu budžetu tikai dažās ziņās. To vislabāk var panākt, meklējot mazākus un specifikai atbilstošākus ietekmētājus, nevis tikai slavenības vai influencerus, kuriem ir miljoniem sekotāju.

Tomēr no influenceru puses tas joprojām ir diezgan veiksmīgs un finansiāli izdevīgs biznesa modelis. Tajā pašā rakstā ir norādīts, ka nano-ietekmētāji jeb lietotāji, kuriem ir tikai daži tūkstoši sekotāju, var nopelnīt no 30 000 līdz 60 000 ASV dolāru gadā.

Kā uzņēmumi un zīmoli var sākt izmantot influenceru mārketingu.

Neatkarīgi no jūsu biznesa modeļa vai jūsu piedāvātā produkta vai pakalpojuma, iespējams, ka ir kāds influenceris, kas būs gatavs parādīt jūsu zīmolu savai auditorijai — par attiecīgu samaksu, protams!

Tomēr jauniem uzņēmumiem un zīmoliem, kas vēlas izsisties, var būt diezgan neskaidrs jautājums par to, kā vislabāk vērsties pie ietekmētājiem,  ko teikt un cik maksāt. Pat pēc tam, kad tas viss ir paveikts, ir arī jāzina kā novērtēt investīcijas veiksmīgumu un vai ir vērts turpināt sadarbību vai nē.

Tas viss ir daļa no izpētes un plānošanas procesa. Social Media Week ir lielisks uzziņu ceļvedis, kurā norādīts uz šādu piecu posmu procesu, lai rastu vislielākos panākumus influenceru mārketingā.

  • Nosakiet savu galveno mērķi, ko vēlaties sasniegt izmantojot influenceru mārketingu
  • Definējiet piemērotu influencera profilu
  • Potenciālo influenceu atrašana
  • Atlīdzības nodrošināšana influencerim
  • Rezultātu novērtēšana

Neatkarīgi no tā, vai jūs doma par sava uzņēmuma vai zīmola paplašināšanu, izmantojot influenceruju mārketingu,liekas lieliska vai neuzticama – tagad tas ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā piesaistīt jūsu zīmolam klikšķus, skatījumus, fanus un klientus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma