191.16$ zaudējumi – Maijs eToro tirdzniecības platformā

Kā jau vairākas reizes esmu minējis slēgtajā Facebook grupā, katru mēnesi taisīšu publiskas atskaites par saviem ieguldījumiem eToro sociālajā treidinga platformā. Kādēļ es izvēlējos tieši eToro platformu, varat izlasīt rakstā – Mana pieredze ar eToro tirdzniecības platformu.

Maijs eToro platformā bija pirmais mēnesis, kad es neguvu peļņu. Mēnesi pabeidzu ar 191.16$ zaudējumiem. Šie zaudējumi radās aizverot pozīcijas, kuras jau ilgāku laiku atradās manā portfelī, bet to vērtība bija nokritusies par 30-40%. Vairākus mēnešus gaidīju, kad šīs pozīcijas sāks uzlaboties, bet nesgaidīju – tā vietā nolēmu aizvērt pozīcijas ar zaudējumiem un ieguldīt šo naudu aktīvos ar lielāku potenciālu.

etoro profits may 2021

81% no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, tirgojot CFD produktus eToro platformā. Jums vajadzētu apsvērt vai jūs varat atļauties uzņemties lielu naudas zaudēšanas risku.

Tātad mana investēšanas stratēģija ir sekojoša – sākuma kapitāls 2000$ un pēc tam katru mēnesi veikt iemaksu vēl 200$ apmērā. Janvāra sākumā papildināju savu kontu tā, lai būtu veiktas iemaksas tieši 200$ apmērā. Katru nākošo depozītu veikšu katra mēneša pirmajā datumā. Kopējais paša investīciju apjoms gadā būs 4400$.

Šobrīd esmu mazliet novirzījies no grafika, jo esmu veicis iemaksas 3700$ apmērā, kaut gan pēc plāna bija jābūt iemaksātiem tikai 3200$. Šīs iemaksas veicu, jo pamanīju labas iespējas investēt, bet eToro kontā nebija pieejami lieki līdzekļi, lai investētu. Vēl atlikuši tikai 700$ un būšu iemaksājis savā investīciju kontā visus pēc plāna paredzētos līdzekļus. Teorētiski, jo ātrāk to izdarīšu, jo vairāk varēšu nopelnīt. Ceru, ka tas tā būs arī praksē!

crypto investing

Daļu no saviem līdzekļiem esmu investējis kriptovalūtās. Esmu nedaudz pamainījis savu kripto investēšanas stratēģiju un ieguldījis naudu kopumā 13 kriptovalūtās. Kopējā ieguldījumu summa kriptovalūtās šobrīd ir 1416$. Manuprāt, šobrīd es atrodos salīdzinoši labās pozīcijš ar saviem kripto ieguldījumiem, jo maijā notika diezgan ievērojama kriptovalūtu tirgus korekcija, kuras laikā daudzas valūtas zaudēja pat pusi no savas vērtības. Šobrīd tirgus pamazām atkal iet uz augšu.

Reālā situācija

Reālā situācija ir sliktāka nekā pagājušajā mēnesī. Neskatoties uz to, ka es veicu 300$ naudas iemaksu, mana portfeļa vērtība ir nokritusies par 250$.

etoro trading at loss

Šajā mēnesī notika daudz negaidītu pagriezienu, kas pamatīgi ietekmēja manu investīciju portfeli. Brīžiem mani zaudējumi sasniedza pat 1000+$, bet vienu brīdi biju plusos. Lielā mērā mani panākumi šobrīd ir atkarīgi no OCGN akcijas, kurā es esmu investējis 2162.82$. Principā 60% no mana portfeļa vērtības ir investēti vienā uzņēmumā.

ocugen investment

Es ļoti labi apzinos, ka nav prātīgi investēt tik lielu summu vienā uzņēmumā un ka portfelim ir jābūt diversificētam. Par spīti visam, es ticu, ka šī uzņēmuma akciju cena tuvākajā laikā strauji pieaugs un mans risks atmaksāsies. 100% peļņa no šī ieguldījumaman nodrošinātu gandrīz 100% no ieplānotās gada peļņas ar manu investīciju portfeli. Šīs akcijas ziņām es sekoju līdzi jau kopš janvāra un piemās pozīcijas iegādājos kad akcijas vērtība bija tikai 3$.

81% no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, tirgojot CFD produktus eToro platformā. Jums vajadzētu apsvērt vai jūs varat atļauties uzņemties lielu naudas zaudēšanas risku.

Lai nedaudz pamatotu savu nesamērīgi lielo investīciju OCGN akcijā, aplūkojiet šo:

Aplūkojot citu uzņēmumu, kas ražo COVID vakcīnas, akciju vērtību var redzēt brīnumainas lietas! Lielisks piemērs ir Novavax (NVAX) akcija, kuras vērtība 4 mēnešos pieauga gandrīz 70 reizes – no 4$ uz 300+$!!! Aplūkojiet attēlu zemāk un pasapņojiet, par to, ja pagājušā gada februārī būtu ieguldījuši 1000$ NVAX akcijā – šobrīd Jums būtu 45 000$, bet augstājā punktā pat 79 000$ (kas gan nav redzams šajā grafikā, bet ir redzams 6 mēnešu grafikā)

NVAX akcijas cena

Tātad man risks ir 1150$, bet potenciālais ieguvums ir par 10-30 reizes! Ņemot vērā, ka vidēji es vienu akciju esmu iegādājies par 8.68$, ja OCGN cena pieaugtu līdz 100$, tad manas 243 akcijas maksātu jau 24 300$, kas būtu 1250% atdeve no investīcijām. Tāpēc es lieku lielas cerības uz šo akciju un esmu gatavs zaudēt visu ieguldīto.

Pārdevu akcijas ar zaudējumiem

Sāpīgākā lieta, ko darīt akciju tirgos ir aizvērt darījumus ar zaudējumiem! Es ļoti turējos, lai neizdarītu to jau agrāk, bet šobrīd, kad kriptovalūtu tirgus atgūstas no nesenās krīzes, es saskatīju iespēju daudz ātrāk atgūt naudu, nekā gaidot šo akciju vērtības atgriešanos iepriekšējos augstumos.

Attēlā zemāk varat aplūkot dažas no akcijām, ko es pārdevu ar zaudējumiem. Tādas bija vēl un kopumā es aizvēru darījumus, kuros biju zaudējis ap 500-600$.

selling stocks with loss

Ieguldījumi citu cilvēku investīciju portfeļos

Šobrīd es esmu pārtraucis kopēt visus cilvēkus eToro platfromā, jo investēju šo naudu kriptovalūtu tirgos. Kamēr kriptovalūtas ir karstas, es nolēmu riskēt un investēt tajās. Lai to izdarītu, man nācās pārtraukt kopēt cilvēkus, kuros biju ieguldījis vairāk kā 1000$. Uz doto brīdi man liekas diezgan droši likt uz to, ka kriptovalūtu vērtība augs. Arī atdeve no šīs investīcijas ir daudzas reizes lielāka, jo mani Copy People līdz šim darbojās ar 2-5% peļņu mēnesī, bet no kripto var sagaidīt pat 20% peļņu dienā (protams, arī 20% zaudējumus).

Lielāka peļņa = lielāks risks. Bet ar manu, salīdzinoši nelielo, portfeli ir vairāk jāriskē, lai redzētu vērā ņemamu peļņu

Zemāk attēlā varat aplūkot mana eToro konta statistiku šajā gadā. Maija mēnesī mana portfeļa vērtība samazinājās par 14.25%!

etoro may performance

Šogad esmu bijis pelnošs 3 no 5 mēnešiem. Šis grafiks gan neatspoguļo aktuālo portfeļa pieaugumu, bet portfeļa veiktspēju konkrētajā mēnesī. Piemēram, ja Jūsu portfelis trīs mēnešus pēc kārtas pieaugtu 100%, bet ceturtajā mēnesī Jūs zaudētu 100% no sava portfeļa vērtības, tad šajā grafikā uzrādītos, ka Jūs esat nopelnījuši 200%, kaut gan patiesībā Jūsu kontā būtu 0$. Tādēļ par galveno rādītāju es uzskatu konta izrakstu, ko publicēju raksta sākumā.

81% no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, tirgojot CFD produktus eToro platformā. Jums vajadzētu apsvērt vai jūs varat atļauties uzņemties lielu naudas zaudēšanas risku.

Kas notika akciju un kriptovalūtu tirgos aprīlī?

Pats zīmīgākais notikums bija kriptovalūtu tirgus “mazais sabrukums” – daudzas kriptovalūtas zaudēja vērtību pat 50+% apmērā. Aplūkosim Bitcoin mēneša grafiku:

bitcoin crash

Kā redzam grafikā, BTC vērtība mēneša laikā samazinājās no gandrīz 60 000$ uz 32 000$. Līdz ar BTC vērtības kritumu, lejā gāzās arī pārējās kriptovalūtas un kopējā kripto tirgus vērtība nokritās gandrīz par 50%

crypto market capitalization

Par lielāko vaininieku šim kriptovalūtu tirgus kritumam var uzskatīt Elonu Masku, Tesla īpašnieku, kurš pateica ka Tesla vairs neakceptēs Bitcoin kā maksāšanas līdzekli, tā vietā izvēloties citas kriptovalūtas, kuras ir draudzīgākas dabai. Apstrādājot kriptovalūtu tranzakcijas tiek patērēts milzīgi elektoenerģijas resursi, īpaši daudz apstrādājot BTC. Tādas kriptovalūtas kā Cardano, DOGE, Litecoin ir daudz draudzīgākas videi, un darījumu apstrādāšanai ir nepieciešami resursi līdz pat 100 reizēm mazāki nekā Bitcoin.

81% no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, tirgojot CFD produktus eToro platformā. Jums vajadzētu apsvērt vai jūs varat atļauties uzņemties lielu naudas zaudēšanas risku.

Kādus resursus es izmantoju lai uzzinātu jaunumus par karstākajām akcijām?

Viens no maniem iecienītākajiem resursiem, kur uzzināt aktualitātes par akciju tigū notiekošo ir investoru sociālais tīkls Stocktwits. Šī portāla galvenā priekšrocība ir tā, ka katrai akcijai ir sava ziņu plūsma, kurā visi šī portāla lietotāji var dalīties ar savām domām par akcijām, kriptovalītām un citiem aktīviem.

Vēl viena ļoti forša lieta, ko šis portāls piedāvā, ir sekošana konkrētām akcijām. Jūs varat piesekot šīm akcijām un redzēt šo akciju pre un post market informāciju – redzēt vai šo akciju vērtība pēc tirgus aizslēgšanas palielinās vai samazinās. ir interesanti paskatīties, kas ar Jūsu akciju portfeli notiks pirms tirgus atvēršanās, kas pēc Latvijas laika notiek 16:30 katru darba dienu.

Arī eToro platformā ikvienam lietotājam ir iespejams uzsākt diskusiju pie jebkuras akcijas. Ir interesanti salīdzināt cilvēku viedokļus abās mājaslapās.

Vēl es skatos Youtube video, lai uzzinātu noderīgu informāciju par konkrētām akcijām, akciju tirgu kopumā, ieguldišanas strateģijām. Tāpat izmantoju google, ja nespēju atrast atbildi kādā no iepriekš minētajiem resursiem.

81% no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, tirgojot CFD produktus eToro platformā. Jums vajadzētu apsvērt vai jūs varat atļauties uzņemties lielu naudas zaudēšanas risku.


eToro ir daudzu aktīvu platforma, kas piedāvā gan ieguldījumus akcijās, gan kriptovalūtās, gan CFD tirdzniecību.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka CFD ir sarežģīti instrumenti, un to dēļ pastāv liels risks ātri zaudēt naudu, izmantojot sviru . 81% no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, tirgojot CFD ar eToro platformā. Jums vajadzētu apsvērt, vai saprotat, kā darbojas CFD produkti, un vai varat atļauties uzņemties lielu risku zaudēt savu naudu.

Iepriekšējo periodu rezultāti nav precīzs indikators nākotnes rezultātiem. Uzrādītā tirdzniecības vēsture ir mazāka par 5 pilniem
gadiem, un tas var nebūt pietiekams laika posms, lai pieņemtu lēmumu par ieguldījumu.

Copy trading ir portfeļa pārvaldības pakalpojums, ko nodrošina Ltd. eToro (Europe), kas ir autorizēts un to regulē Kipras Vērtspapīru un biržas komisija.

Kriptoaktīvu ieguldījumi dažās ES valstīs ir ļoti nepastāvīgi un neregulēti. Nav patērētāju aizsardzības. Var piemērot peļņas nodokli.

eToro USA LLC nepiedāvā CFD tirdzniecību un neuzņemas nekādu atbildību par šīs publikācijas satura precizitāti vai pilnīgumu, ko sagatavojis mūsu partneris, izmantojot publiski pieejamu informāciju par eToro, kas nav saistīta ar uzņēmumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma

Vēlies nopelnīt 100€+ jau šovakar? Daži lietotāji ir nopelnījuši pat 400€+ eiro!

Pin It on Pinterest