9 vienkārši soļi, lai sāktu strādāt no mājām

Strādāšana no mājām var likties kā paradīze, bet tas ir grūtāk nekā izklausās. Šeit apkopoti daži speciālistu padomi, lai Tu varētu nopelnīt papildus naudu nepieceļoties no dīvāna.

Internets ir pārpildīts ar iespējām strādāt attālināti un kopš ļoti daudz biznesu eksistē tikai tiešsaiste, strādāšana mājās ir kļuvusi par normu.

Kamēr opcija ‘’iet uz darbu’’ tikai izrāpjoties no gultas, lai paņemtu klēpjdatoru, izklausās kā sapnis, tas var nemaz nebūt tik vienkārši kā sākumā izklausās.

Ja tu apsver “strādāšanas no mājām” dzīvesveidu, ir vērts ņemt vērā šos padomus.

Ja tu jau dzīvo savu sapņu dzīvi, tad šie padomi palīdzes tev maksimāli produktīvi pavadīt darbadienu.

Soļi lai kļūtu par meistaru strādāšanā no mājām

Atrodi pareizo darbu

Tātad, tu esi izlēmis, ka darbs no mājām ir ideālais naudas pelnīšanas veids priekš tevis. Tev ir krājumi ar tēju, cukuru un ērta pidžamma-viss, kas atliek…ir atrast darbu.

Atrast darbu tiešsaistē prasa tik pat daudz pūles, cik atrast jebkāda cita veida darbu. Uztversi to nenopietni un saņemsi nenopietnu atalgojumu. Iesākumam, vari izmantot šo pusslodzes darba meklēšanas rīku, bet vēl ir vērts apskatīties tādas saites kā Gumtree vai tādas “startup” darba mājaslapas kā šī.

“Startup” parasti ir kompānijas, kuras labprāt pieņem darbā attālinātus darbiniekus. Papildus bonuss ir tāds, ka var strādāt pie kompānijas, no jebkuras vietas pasaulē.(Kas nozīmē, ka darba piedāvājumi četrkāršojas) Vēl viena opcija ir būt freelancerim. Apskaties mūsu rakstu par to kā kļūt par Freelanceri, lai noskaidrotu visu nepieciešamo informāciju.

Neļauj sevi piemānīt

Mantra, ko atcerēties, kad meklē savu sapņu darbu no mājām, ir šāda: ja izskatās pārāk labi, lai būtu patiesi, tad tā droši vien arī ir.

Vari aizmirst par 70€ pelnīšanu stundā – ja vien tu neesi ļoti prasmīgs vai nepiedāvā, ko ļoti specifisku, tad tu nespēsi nopelnīt tik daudz naudas. Tā vien liekas, ka studenti un neseni absolventi ir populārākais mērķis tiešsaistes darbu krāpniecībā, tāpēc ir svarīgi veikt dažus svarīgus soļus, lai sevi pasargātu.

Veic izpēti – pārbaudi kompāniju tiešsaistē pirms piesakies pie viņiem strādāt. Sagaidi vismaz telefona interviju pirms varēsi sākt strādat un noteikti paskaties Google, kur atrodas viņu birojs.

Ja tev iedotā adrese izskatās pēc kebabnīcas Google ielas skatā, tad tā visticamāk arī ir kebabnīca (un domāsim reāli, tu visticamāk nevari pārdot kebabus atrodoties mājās).

Stiprini savu gribasspēku

Darbs, kuru vari darīt neizkāpjot no gultas, noteikti dot tev tiesības lielīties, bet ir vajadzīga arī pašdisciplīna, lai no rīta vienkārši nepagrieztos uz otriem sāniem un neturpinātu gulēt.

Nebūs neviena, kas zvanīs un sūtīs dusmīgas ziņas, ja neieradīsies uz savu maiņu(kas ir lieliski!) un neviens, kas aizrādīs par slinkošanu(arī lieliski!).

Šis arī nozīmē, ka nebūs neviena, kas tevi motivēs darbam, kad kavēsi darba termiņus vai izdarīsi darbus sliktāk, nekā tev ir pa spēkam.

Tev šajā spēlē būs jābūt pašam sev priekšniekam, un sasodīti stingram vēl piedevām.

Tavi dzīvokļa biedri varbūt spēlē datorspēles un vakardienas ballītes bildes ir iepostotas Facebook, bet, ja tu neatradīsi laiku darbam, tad

tavas izaugsmes iespējas šajā sapņu darba izgaisīs kā nebijušas. Turies pretī kārdinājumiem!

Izveido rutīnu

Iespējams jau būsi pamanījis, ka tev nav tik noteiktas darba stundas kā tas būtu strādajot parastā darbā, bet šim ir arī ēnas puses. Rutīnas trūkums var traucēt motivāciju strādāt un produktivitāti.

Uzstādi sev noteiktas stundas, kad sāc strādāt, kad ņem pārtraukumus un, kad beidz darbu.

Ja nē, tad attapsies sākot strādāt pēc pusdienām un tad sanāks palikt nomodā līdz diviem naktī, jo būsi visu dienu prokrastinējis.

Ja vari iespiest pastaigu pa kvartālu vai rīta skrējienu pirms sāc – vēl labāk.

Kā arī, uztver darbu mājās tā pat kā darbu birojā, nestrādā pidžammā!

Lai cik acīmredzami tas varētu likties, saģērbšanās katru dienu var palīdzēt motivēt un cīnīties pret vēlmi visu dienu noslinkot pie televizora.

Pārvaldi laiku, ko pavadi sociālajos tīklos

Mēs pavadām tik daudz laika telefonos, ka roka jau instinktīvi sniedzas pēc tā, tev pat nemanot. Apskatīšanās, ko dara tavi draugi Instagram vai kādas skandalozas lietas slavenības raksta Twitteri, ir kļuvusi par ļoti ierastu procesu.

Sociālie tīkli novērš uzmanību pārlieku viegli. Pirms būsi sapratis, kas notiek jau būsi noskatījies 20 video ar smieklīgi ņaudošiem kaķiem un izniekojis pus stundu.

Uzliec telefonam klusuma režīmu un noliec ar ekrānu uz leju. Vai vēl labāk; uzliec lidojuma režīmu.

Tas nenozīmē, ka tev telefona lietošana jāatmet pa visam. Sociālie tīkli ir ir nozīmīgs veids kā būt lietas kursā par to, kas notiek pasaulē.

Izdomā savus noteikumus, piemēram, paņemt rokās telefonu reizi stundā un izmantot to ne vairāk kā trīs minūtes. Un protams, ka kāds jau ir izveidojis aplikāciju šim. Ir pat pārlūka paplašinājumi, kas palīdzēs tev neiet Facebook un fokusēties uz naudas pelnīšanu.

Nepavadi pārlieku daudz laika vienatnē

Daudzos veidos strādāšana mājās ir tik elastīga, ka tas var būt vissociālākais darba veids kādu vien iespējams atrast.

Satikt draugu, lai iedzertu kafiju vai uzaicināt ciemos uz launagu ir vieglāk par vieglu, un strādāšana mājās ir tendēta uz ļoti sabalansētu darba/brīvā laika pavadīšanu.

Nevar arī noliegt, kas tas var būt viens no vientuļākajiem veidiem kā strādāt.

Viena lieta, ko mēs sirsnīgi iesakām ir iziet ārpus mājas un strādāt vietējā bibliotēkā vai kafejnīcā, tādā veidā ikdienā būs arī saskarsme ar cilvēkiem.

Nenovērtē par zemu to cik traku tevi var padarīt astoņu stundu sēdēšana pie datora, turklāt vēl vienatnē. Kā arī svaigs gaiss nekad nenāk par ļaunu.

Nepārstrādājies

Kad strādāšana sastāv no sēdēšanas uz dīvāna mājās un datora izmantošanas, laiks var paskriet nemanot.

Ir svarīgi, ka tu uzstādi stundu skaitu, ko dienā nostrādāsi un nepārsniegsi to.

Daudzas augstskolas iesaka limitēt savu darba laiku līdz 15 stundām nedēļā, lai pietiktu laika arī koncentrēties uz mācībām.

Prātīgāk, droši vien, ir sākt ar nelielu stundu skaitu, un ar laiku pievienot vēl dažas, ja tu jūti, ka vari to izturēt.

Esi patstāvīgs

Daudzas pienācīgas kompānija tev sākumā palīdzes kā vien varēs, bet tas nenozīmē, ka vienmēr būs kāds, kas varēs tev palīdzēt, ja ir trīs naktī un tev nav ne mazākās nojausmas pie kā tev vajadzētu strādāt.

Tev vienkārši jāpierod pie idejas, ka nebūs neviena, kas morāli atbalstīs un nebūs tūlītējas atbildes uz taviem jautājumiem. Palīdzība izpaudīsies e-pastos, laikā no deviņiem līdz pieciem, vienalga kādu darba laiku sev būsi izvēlējies.

Ja gadās kāda problēma, mēģini to atrisināt pats, pirms sūti kādam e-pastu. Ir YouTube pamācības gandrīz par jebkādu platformu, kas jebkad ir eksistējusi.

Laika un darbu plānošana tev tiešām palīdzēs un dos gana daudz laika, lai visu izdarītu.

Atturies no konstantas ēšanas

Saplānot ko tu ēd var būt pagrūti. Ja apkārt ir cepumu un čipsu paciņas, tas tevi iedvesmos visu darba laiku našķoties.

Esi prātīgs ar ko un kad tu ēd un atturies no našķiem cik vien iespējams. Kārtīgas brokastis un pusdienas(nevis tikai ābols vai tostermaize) palīdzēs cīnīties ar vēlmi visu laiku kaut ko uzēst.

Sagatavot maltītes iepriekšējā vakarā ir labs veids kā ekonomēt laiku uz gatavošanu un rūpēties par to, ka tu ēd veselīgi.

Varbūt vēlies nopelnīt naudu mājās, bet nav laika vai pacietības, lai saistītos ar tiešsaistes darbu? Palūkojies uz šo rakstu ar diviem veidiem kā ātri nopelnīt naudu internetā.

Ja tu esi students, kas pelna naudu mājās vai plāno to darīt un vēlies kādu padomu – mēs labprāt saņemtu ziņu no tevis. Tikai atstāj komentāru…

3 Replies to “9 vienkārši soļi, lai sāktu strādāt no mājām”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma