Amway MLM biznesa apskats un atsaukmes

Par Amway

Lai gan šķiet, ka gandrīz katru dienu parādās jauni MLM (Multi Level Marketing jeb tīkla mārketings) uzņēmumi, Amway pastāv jau daudzus desmitus gadu. Amway pārdod ļoti daudzveidīgu produktu līniju, kurā ietilpst preces no veselības un skaistumkopšanas līdz mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļiem. Amway šobrīd ir lielākais MLM bizness pasaulē; tomēr, tāpat kā daudzi citi MLM, viņi ir piedzīvojuši no skandālus un izmeklēšanas.

Amway uzņēmuma apskats

Amway vēsture

Amway 1959. gadā dibināja Džejs Van Andels un Ričs Devoss, kurš sāka pārdot tīrīšanas līdzekli Mičiganā. Šis pirmais produkts sākotnēji tika saukts par “Frisk”, lai gan mūsdienās tas ir pazīstams kā L.O.C. vai šķidrais organiskas tīrīšanas līdzeklis. Šis bija viens no pirmajiem videi draudzīgajiem tīrīšanas līdzekļiem tirgū.

Abi dibinātāji sāka pārdot Nutrilite produktus pāris gadus pirms Amway dibināšanas, un šādi viņi sāka veidot savu izplatītāju tīklu. Līdz 1958. gadam viņu tīklā bija vairāk nekā 5000 izplatītāju. Tajā laikā viņi bija noraizējušies par uzņēmuma Nutrilite nākotni, tāpēc sāka meklēt citus produktus, ko pārdot. Tādējādi tika izveidots Amway.

1970. gados Amway sāka paplašināties starptautiskā līmenī. Amway tagad ir sastopams daudzās pasaules daļās, tostarp Austrālijā, Eiropā, Āfrikā, Japānā, Ķīnā un daudzās citās. 2018. gadā žurnāls Forbes Amway ierindoja kā 42. lielāko privāto uzņēmumu Amerikas Savienotajās Valstīs. Tā tiek uzskatīta arī par lielāko tiešās pārdošanas organizāciju pasaulē. Pašlaik Amway gada ieņēmumi ir aptuveni 8,8 miljardi USD.

Amway Uzņēmuma izmeklēšanas

Tāpat kā lielākā daļa visu MLM, arī Amway vairākkārt apsūdzēja par piramīdas shēmu pielietošanu, nevis par likumīgu uzņēmējdarbības iespēju. 1970. gadu beigās Federālā tirdzniecības komisija (FTC) sāka izmeklēšanu par uzņēmuma darbības praksi. Komisija 1979. gadā izdeva lēmumu, ka Amway neatbilst piramīdas shēmas definīcijai; tomēr viņi atklāja, ka Amway potenciāliem izplatītājiem bija izvirzījis pārspīlētas ienākumu prasības.

Federālā tirdzniecibas komisja pavēlēja Amway sākt iekļaut izplatītāju patiesos ienākumus jebkādos reklāmas materiālos. Tajā laikā tas ietvēra faktu, ka mazāk nekā puse izplatītāju nopelnīja naudu, pārdodot savus produktus, un vidējais izplatītājs nopelnīja mazāk nekā 100 ASV dolārus mēnesī.

Papildus Federālās tirdzniecibas komisjas izmeklēšanai Amway ir bijis arī vairāku tiesas procesu mērķis ASV un citās valstīs. Lielākā daļa prasību šajās tiesas prāvās atkal bija saistītas ar apsūdzībām par piramīdas shēmu. Amway 2010. gadā nokārtoja tiesas procesu ASV par 56 miljoniem USD, lai gan tika atzīmēts, ka viņi neatzina nekādu vainu kā izlīgumu.

Pašreizējā uzņēmuma struktūra

Pat ar tiesas prāvām un izmeklēšanu visā tās ilgajā pastāvēšanas laikā Amway ir lielākais MLM bizness pasaulē. Pašlaik Amway gada ieņēmumi ir 8,8 miljardi ASV dolāru, un tā izmanto izplatītāju tīklu, kurā ir vairāk nekā miljons cilvēku. Uzņēmums nepublicē konkrētus datus par izplatītāju skaitu savā tīklā, un dažās aplēsēs teikts, ka tas varētu sasniegt 3 – 4 miljonus.

Papildus plašajam izplatītāju tīklam, Amway nodarbina arī vairāk nekā 16 000 cilvēku vairāk nekā 100 vietās visā pasaulē. Šie darbinieki veic dažādus uzdevumus, sākot no lauksaimniecības līdz finansēm un tehnoloģijām. Līdz šai dienai uzņēmums joprojām pieder ģimenei.

Amway produktu līnijas

Amway piedāvā plašu produktu līniju, un uzņēmums pārdod daudzu veidu preces no uztura bagātinātājiem līdz tīrīšanas līdzekļiem. Pārlūkojot uzņēmuma ASV vietni, var redzēt, ka ir pieejamas aptuveni 600 dažādas preces. Viņu videi draudzīgo tīrīšanas līdzekļu klāsts ir viens no viņu populārākajiem piedāvājumiem.

amway produkti

Viņu mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļu klāsts vienmēr saņem labas atsauksmes lielākajos mazumtirgotājos, piemēram, Amazon. Gandrīz katrs produkts, sākot no veļas mazgāšanas līdz koncentrētam tīrīšanas līdzeklim, ir saņēmis vairāk nekā 4 zvaigznes no klientu atsauksmēm. Tas daudz ko pasaka par Amway pārdoto produktu kvalitāti.

Amway uztura un uztura bagātinātājus šodien pārdod ar zīmolu Nutrilite. Šie produkti arī saņem labas atsauksmes. Faktiski Nutrilite ir viens no Amway visvairāk pārdotajiem zīmoliem. Ādas kopšanas līdzeklis Artistry ir vēl viens no Amway visvairāk pārdotajiem. Artistry sevi uzskata par tādu, kas izmanto dabīgākus produktus nekā lielākā daļa kosmētikas zīmolu.

Amway mārketinga prakse

Tāpat kā daudziem MLM, arī Amway gadu gaitā ir bijusi taisnīga daļa apsūdzību par maldinošu mārketinga praksi. FTC nolēmumā tika konstatēts, ka Amway faktiski piedalījās dažās maldinošās mārketinga taktikās, neatklājot tās izplatītāju faktiski nopelnīto naudas summu.

Šodien uzņēmuma produkti ir pieejami daudzos mazumtirdzniecības kanālos, un potenciālajiem izplatītājiem ir pieejams ļoti daudz materiālu par izmaksām un darbu, kas saistīts ar Amway pārdošanu. Ikvienam, kurš interesējās par šo biznesa iespēju, nevajadzētu domāt, ka šī ir maģiskā “kā ātri kļūt bagātam” shēma.

Kā pelnīt naudu ar Amway

Šodien ir tik daudz Amway izplatītāju, vai joprojām ir iespējams nopelnīt naudu, pārdodot savus produktus? Īsā atbilde ir jā, bet ne daudz. Aktīvie Amway izplatītāji mēnesī nopelna vidēji aptuveni 115 USD. Diemžēl daudzi beigās zaudē naudu programmā. Šis fakts tomēr nav raksturīgs Amway. MLM pasaulē tā ir izplatīta tēma.

Pelnīt pienācīgu naudu tikai un vienīgi no Amway izplatītāja darba ir ārkārtīgi reta parādība. Tikai ceturtā daļa no 1% uzņēmuma izplatītāju gadā nopelna vairāk nekā 40 000 USD. Tas parāda, ka izmaksa šajā biznesā parasti pat neatsver ieguldīto darbu.

Kā Jūs varat kļūt par Amway izplatītāju?

Reģistrēties kā izplatītājam vai neatkarīgam uzņēmuma īpašniekam (Pašnodarbinātajam), kā uzņēmums tos sauc, ir diezgan viegli. Vienkārši dodieties uz vietni un reģistrējieties, izmantojot tiešsaistes veidlapu. Reģistrācijas maksa ir mazāka par 100 USD gadā (precīzāk, 62 USD), un tā tiek pilnībā atmaksāta 90 dienu laikā, ja nolemjat, ka šis bizness nav priekš jums.

Kompensācijas plāns (kā tiek pelnīta nauda)

Kad esat reģistrējies kā Pašnodarbinātais izplatītājs, jūs nopelnāt komisiju par katru pārdoto produktu. Uzņēmums faktiski uzsver faktu, ka jūs nekad neiegūstat naudu, sponsorējot citus Pašnodarbinātos. Tomēr jūs varat reģistrēt jaunus Pašnodarbinātos un izveidot savu pārdošanas komandu. Jūs varat strādāt kopā ar savu komandu, lai sasniegtu pārdošanas mērķus un nopelnītu prēmijas. Ja komanda nesasniedz mērķus, neviens no komandas nesaņem bonusus. Sasniedziet pārdošanas mērķus, un jūsu komanda saņems prēmiju, kas tiks sadalīta vienādi visiem lietotājiem. Jo vairāk jūsu komanda pārdod, jo lielāka kļūst bonusa procentu likme, tādējādi palielinot algu.

Pašreizējā kompensācijas struktūra ir izveidota īpaši, lai izvairītos no piramīdas shēmas stigmas. Uzņēmums ar nodomu vēlas, lai vismaz 80% no Pašnodarbināto laika tiktu tērēti faktisko produktu mārketingam un pārdošanai, nemēģinot piesaistīt jaunus Pašnodarbinātos.

Amway pārdošanas un mārketinga paņēmieni

Amway produktu mārketings un pārdošana daudz neatšķiras no līdzīgu produktu pārdošanas. Ja Jums ir liels paziņu un draugu loks, tad tas ir vienkāršākais veids, kā sākt pārdot produktus. Veidojot lielu sekotāju skaitu sociālajos medijos un parādot šiem cilvēkiem jūsu pārdoto produktu vērtību, tas ir lielisks veids, kā likt cilvēkiem pirkt Amway produktus tieši no Jums.

Auditorija un liels sekotāju pulks sociālajos tīklos mūsdienās ir nepieciešama, jo produkti ir pieejami tik daudzos dažādos kanālos. Cilvēki var iegādāties šos produktus pie daudziem mazumtirgotājiem, tāpēc jums jāsniedz viņiem iemesls, lai pirktu tieši no jums. Piešķiriet viņiem kādu vērtību, ko viņi nevar iegūt citādi, piemēram, uztura bagātinātāju receptes vai padomus tīrīšanai kopā ar tīrīšanas līdzekļiem.

Salīdzinājums ar citiem MLM

Amway peļņas potenciāls ir ļoti līdzīgs citiem MLM. Vidējie izplatītāju ienākumi ir ļoti zemi, taču pastāv iespēja nopelnīt pienācīgu naudu nodarbojoties ar šo uzņēmejdarbību. Amway plašā un daudzveidīgā produktu līnija dod jums vairāk iespēju pārdot, jo ir tik daudz dažādu produktu, no kuriem izvēlēties. Tomēr var būt grūti izveidot lielu sekotāju pulku sociālajos tīklos, ja neesat koncentrējies uz vienu konkrētu nišu, piemēram, veselību un skaistumu vai uzturu.

Amway ir viens no nedaudzajiem tīkla mārketinga uzņēmumiem, kas piedāvā atmaksas politiku jaunajiem izplatītājiem, tāpēc tas ir viens plus, lai reģistrētos uzņēmumā. Jūs varat saņemt atmaksu par reģistrēšanās maksu, ja nolemjat, ka Amway nav jums piemērots bizness. Varat arī būt drošs, ka Amway, visticamāk, pastāvēs vēl vairākus desmitus gadus, jo tas jau ir viens no vecākajiem MLM uzņēmumiem pasaulē.

Kopsavilkums par Amway tīkla mārketinga uzņēmumu

Amway ir lielākais un viens no vecākajiem tīkla mārketinga uzņēmumiem pasaulē. Viņu dažādās un daudzveidīgās produktu līnijas piedāvā kaut ko ikvienam. Taču nevajag sacerēties, ka uzreiz pelnīsiet lielu naudu, jo ļoti maz Amway izplatītāju gūst pienācīgus ienākumus. Tomēr, ja pārdomājat, reģistrēšanās maksu var atmaksāt 90 dienu laikā. Amway ir absolūti likumīgs uzņēmums ar iespēju nopelnīt naudu. Tikai jāapzinās, ka tas prasīs smagu darbu un, visticamāk, tie nebūs pilnas slodzes ienākumi.

2 Replies to “Amway MLM biznesa apskats un atsaukmes”

 • Kur Tu tādas muļķības atradi? Pārtulkoji no kādas amerkāņu lapas?
  Amway reģistrācijas maksa ir krietni zemāka, bet pie pareiza pasūtījuma izveides nav vispār.
  Un cilvēki šeit pelna, ja nopietni strādā, tāpat kā ikdienas darbā. Personīgi pazīstu vairākus, kas pelna ap 2ooo eur mēnesī. Bet arī tas vēl nav viss, jo ir vēl papildus motivācijas programmas.
  Arī es lietoju dažus no Amway produktiem, bet pārbaudījis esmu gandrīz visus – tie ir tiešām labi. Bet nu tā nav vienīgā kompānija ar ekoloģisku produktu klāstu. Tagad Latvijas tirgū ir arī citas ar vēl labākiem produktiem un progresīvāku mārketinga plānu, kur nopelnīt var krietni labāk un ātrāk.

  • Pieķerts!
   Jā, šis raksts tika pārtulkots. Nu Bet lielos vilcienos jau par neko nav melots. Ja cilvēku ieinteresēs šī biznesa iespēja, tad arī pats tālāk noskaidros visas nianses.
   Un lētāka pievienošanās maksa varētu būt pēctam pat iepriecinoša ziņa.
   Es arī lietoju AMWAY produktus un tie tiešām ir ļoti labi. Biznesa pamati ir kārtīgi – labs produkts. Atliek tikai cītīgi strādāt un pārdot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma