Kā iegādāties akcijas – īsa pamācība iesācējiem

Iegādāties uzņēmumu akcijas ir vienkārši. Jums būs nepieciešamas trīs lietas – nauda, brokeris un ideja, kurās akcijās investēt. Izlasiet šo īso pamācību!

Akciju pirkšana ir vienkārša. Jums vajag tikai trīs lietas:

  1. Nauda
  2. Brokeris
  3. Idejas

Trešais ir visgrūtākais, un es nevaru pateikt, kuras konkrētas akcijas pirkt, taču varu norādīt pareizo virzienu.

#1 Nauda

Cik daudz ir nepieciešams ieguldīt? Ne pārāk daudz! Patiesībā, ja jūs tikai tagad grasāties sākt tirgot akcijas, jo mazāk naudas jums ir, jo labāk.

Ja bez pamatota iemesla neesat vērojis, kā jūsu akcijas kritās par 50%, tad jūs neesat izveidojis nepieciešamo psiholoģisko noturību, lai veiksmīgi darbotos akciju tirgū. Investējot naudu akcijās ir jāspēj saglabāt mieru tirgus lejupslīdes laikā.

Brīdinājums: akciju tirgus kādā brīdī kritīsies par 50%. Tā nav tava vaina. Ja tā notiek, jūs neesat slikts investors. Jūs neesat stulbs. Dažreiz akciju cena krīt par 50% un tas ir normāli. Bet lasiet tālāk, viss nav tik slikti!

76% no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, tirgojot CFD produktus eToro platformā. Jums vajadzētu apsvērt vai jūs varat atļauties uzņemties lielu naudas zaudēšanas risku.

Zaudēt 50% no 500Є nav nekas liels. Zaudēt 50% no 100 000Є var būt ļoti bēdīgi.

Runājot par investīcijām, lielākoties vajadzētu aizmirst par nopelnīto summu un koncentrēties uz procentuālo atdevi.

Atdeve ir viss. Ar stabilu atdeves procentu likmi 1000Є diezgan ātri var pārvērsties par 5000Є. 5000Є pārvēršas par 25 000Є.

25 000Є pārvēršas par 125 000Є.

Tātad, lai sāktu, jums nav vajadzīgas lielas naudas summas. Jums vienkārši ir jāizvēlas pareizās akcijas kurās investēt naudu. Lieliskas investīcijas, kas atmaksājas vairākos simtos procentu!

#2 Brokeris

Tā kā jums ir nedaudz naudas, jums būs nepieciešams arī brokeris. Brokeris ir uzņēmums, kas glabā jūsu akcijas īpašā kontā. Ir dažādi kontu veidi. Regulāri ieguldījumu konti, pensiju konti, konti ar nodokļu atvieglojumiem utt. Tas dažādās valstīs atšķiras.

Var būt biedējoši atvērt savu pirmo kontu pie brokera. Bet viņiem ir pārstāvji, kas jums palīdzēs. Vienkārši sakiet, ka vēlaties pamata kontu. Šajā brīdī jums nav nepieciešama peļņas norma, opcijas vai īsās pozīcijas pārdošana.

Ļoti vienkārši atvērt investīciju kontu ir eToro tirdzniecības platformā. Šī ir droša un uzticama investīciju platforma, kas ir pieejama tirgotājiem no Latvijas. Šajā platformā Jūs varat iegādāties akcijas, kriptovalūtas un indeksus, kā arī kopēt citus tirgotājus. Minimālā investīcija šajā platformā ir tikai $50! Jūs varat izmēģināt visas šīs platformas funkcijas ar bezmaksas 100 000$ DEMO kontu. 

76% no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, tirgojot CFD produktus eToro platformā. Jums vajadzētu apsvērt vai jūs varat atļauties uzņemties lielu naudas zaudēšanas risku.

Jūs koncentrēsieties uz lielisku uzņēmumu akciju iegādi un turēsit tos uz ilgu laiku. Tas ir vienkāršākais un vismazāk stresainais veids, kā ieguldīt akcijās.

Ir daudz dažādu brokeru, no kuriem izvēlēties. Jūsu bankas pat piedāvā iespēju ieguldīt naudu akcijā. Lielākā daļa banku piedāvās jums brokeru kontu, lai gan maksa būs augstāka nekā specializētajam vai digitālajam brokerim.

Neuztraucieties par komisijas maksām. Tas nav tas, kas jūs nogremdēs.

Komisijas maksām ir nozīme tikai tad, ja pērkat nelielu daudzumu akciju vai veicat lielus darījumus ārvalstu valūtā (piemēram, miljonos).

Slikts darījums būs tad, ja Jūsu brokeris iekasēs 8Є, lai iegādātos uzņēmuma akcijas par 100Є. Ja pērkat akcijas tikai 100Є un komisjas maksa ir 8% apmērā. Tas ir neprātīgi daudz. Var paiet vesels gads, lai atgūtu šos 8%. Bieži vien maksa par akciju iegādi būs fiksēta.

Bet, ja jūs pirksiet šo pašu akciju par 1000Є, tad komisijas maksa būs tikai 0,8%. Maksas procents turpina samazināties, jo vairāk akciju jūs pērkat.

 

Nebaidieties no komisijas maksām. Tās sāk kļūt lielas tikai tad, ja veicat daudz tirdzniecības darījumus. Jums sākumā nevajadzētu veikt daudzus darījumus. Ir veikti daži pētījumi par to un rezultāts vienmēr ir vienāds – jo vairāk cilvēki tirgojas, jo mazāk viņi nopelna.

Tāpēc akciju pirkšana un turēšana ir labākā stratēģija.

Nu ne jau mūžīga turēšana!

Tavs uzdevums ir pirkt akcijas par zemu cenu un pārdot dārgāk. Neuztraucieties par perfekto iegādes brīdi. Tas ir gandrīz neiespējami nopirkt akciju tās zemākajā punktā. Nopirkt akciju par 9Є un skatīties, kā tās vērtība nokrītas līdz 7Є, ir kaitinoši, taču tā ir daļa no investēšanas spēles.

#3 Akcijas

Lai gan ir taisnība, ka jūs iegādāsieties akcijas, jūsu uzdevums nav koncentrēties uz lieliskām akcijām, bet gan uz lieliskiem uzņēmumiem. Ir liela atšķirība. Dažreiz akciju vērtība var paaugstināties par 100% tikai dēļ baumām. Vai manipulācijas. Vai viltus ziņām. Protams, ir lieliski iegūt 100% atdevi no akcijas, taču tas var būt slikts uzņēmums.

Ilgtermiņā lieliem un veiksmīgiem uzņēmumiem būs lieliskas akciju cenas.

Tā ir arī taisnība, ka ilgtermiņā sliktiem uzņēmumiem būs sliktas akciju cenas.

Tātad, kā mēs vērtējam uzņēmumus?

Tas ir sarežģīti, un nav ideālas atbildes, jo katrs uzņēmums ir atšķirīgs. Dabasgāzes tankkuģu flotei svarīgie rādītāji atšķiras no topoša tehnoloģiju uzņēmuma.

Uzņēmumi ir kā cilvēki. Viņi sāk darboties kā mazuļi, piedzīvo augšanas fāzi, kļūst par pieaugušajiem un pēc tam aiziet pensijā.

Mazulis -> Pusaudzis -> Pieaugušais -> Pensionārs

Lielākie akciju tirgus ieguvumi rodas, pērkot uzņēmumu kā mazuli un pārdodot to kā pusaudzim vai pieaugušam.

Ir grūti nopelnīt, pērkot pieaugušos un pārdodot tos kā pensionārus.

Pieaugušo un pensionāru uzņēmumi parasti ir milzīgi. Akcijas, piemēram, IBM, Apple, Wal-Mart, McDonalds.

Viņi ir milži. Viņiem ir milzīgi tirgus ierobežojumi.

Ikreiz, kad dzirdat cilvēkus sakām: “Tesla ir 750 miljardu dolāru uzņēmums”, viņi runā par tirgus ierobežojumu. Tas ir vienkāršs aprēķins. Jūs vienkārši reiziniet apgrozībā esošo akciju skaitu ar pašreizējo akciju cenu.

Piemērs: ja Widget Corp ir 1000 apgrozībā esošo akciju un katra akcija ir 1Є. Tad Widget Corp tirgus ierobežojums ir 1000Є.

Neuztraucieties, ka tas ir jāaprēķina. Ja apmeklējat kādu akciju finanšu vietni, tas būs statistikas sadaļā.

Kā šis:

tesla akcijas cena

Šādu informāciju Jūs varat iegūt finance.yahoo.com mājaslapā

Jūs redzēsiet arī citus statistikas datus. Lielākajai daļai no tām nav nozīmes uzņēmuma ilgtermiņa panākumiem. Tie ir tikai skaitļi, kuru pamatā ir pašreizējā finanšu informācija vai pašreizējais pieprasījums pēc akcijām.

Šie skaitļi atspoguļo uzņēmuma pašreizējo statusu, nevis to, kur tas būs pēc 2–5 gadiem.

Iedomājieties, kāds teica: “Ilze ir 167cm gara, tāpēc viņa bankrotēs 32 gadu vecumā.”

Tam nebūtu jēgas.

Tas pats ar “Ilze sver 72 kilogramus, tāpēc viņa dzīvē gūs lielus panākumus.”

Jūs nevarat izdarīt secinājumus par uzņēmumu, pamatojoties uz virkni (galvenokārt bezjēdzīgu) skaitļu.

Tādas akcijas kā, piemēram, Wal-Mart ir pieaugušie. Šādas akcijas ir drošas. Tirgus sabrukuma laikā tie tās nezaudēs savu vērtību tik drastiski.

Pašlaik uzņēmuma Wal-Mart tirgus vērtība ir 418 miljardi EUR. Viņiem ir aptuveni 4730 veikalu. Viņu ieņēmumi ir aptuveni 559 miljardi USD.

Tagad pieņemsim, ka jums patīk Wal-Mart un vēlaties iegādāties akcijas. Šīs akcijas simbols ir WMT. Jūs apmeklējat savu tiešsaistes brokeri un iegādājaties WMT 1000Є vērtībā, kas ir aptuveni 7 akcijas par 137Є / katra.

Tad Tu gaidi. Paiet seši mēneši, un tagad akcijas ir 138,50Є.

Tagad Jūs esiet garlaikots un nedaudz vīlies.

“Man likās, ka jūs teicāt, ka varu diezgan ātri pārvērst 1000Є par 5000Є!”

Taisnība. Bet ne jau ieguldot Wal-Mart akcijā.

Jūs nekad negūsiet galvu reibinošu peļņu, pērkot tādas akcijas kā Wal-Mart. Cilvēki, kas guva milzīgus ienākumus, ieguldīja Wal-Mart, kad tas bija mazulis (Astoņdesmitajos gados).

Lai Wal-Mart nākamgad dubultotu savus ieņēmumus, viņiem būtu jāatver par tonnu vairāk veikalu. Tā kā viņiem bija vajadzīgi gandrīz 60 gadi, lai sasniegtu 4700 veikalus, tas ir maz ticams.

Cilvēki, kas iegulda pieaugušajos uzņēmumos, ir cilvēki, kuri nevēlas nekad zaudēt savu naudu. Viņi ir apmierināti negūstot lielu atdevi no savām investīcijām. Apmaiņā pret to, viņi arī neredz lielus zaudējumus.

76% no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, tirgojot CFD produktus eToro platformā. Jums vajadzētu apsvērt vai jūs varat atļauties uzņemties lielu naudas zaudēšanas risku.

Iespēja, ka Wal-Mart bankrotēs nākamo piecu gadu laikā, ir tuvu nullei.

Iespēja, ka nākamajos piecos gados bankrotēs kāds jauns elektrisko transportlīdzekļu uzņēmums, ir daudz lielāka.

Pieņemsim, ka pērkat banānus, kurus vēlaties ēst šodien. Ja tas ir brūns, tad tas ir pārāk nogatavojies. Ja tas ir zaļš, tad tas nav pietiekami nogatavojies. Jebkurā gadījumā jūs nevēlaties to ēst.

banani

Uzņēmums – mazulis.

Lielākā daļa mūsu kā patērētāju izvēles ir tādas. No rīta pērkam lietas, kuras gribam izmantot pēcpusdienā. Lai būtu veiksmīgs investors, jums ir jāatsakās no šī ieraduma. No rīta jānopērk zaļie banāni un pēc pieciem gadiem tie jāēd.

Tātad, ja vēlaties lielu atdevi, jums ir jāatrod akcijas – mazuļi. Tad jums ir nepieciešams tās iegādāties un turēt ilgu laiku. Pietiekami ilgi, lai viņi pārvērstos par tīņiem un pieaugušajiem.

Pēc tam varat tos pārdot un atkārtoti ieguldīt naudu jaunās mazuļu akcijās.

Atkārtojiet to tik ilgi, līdz jums ir pietiekami daudz naudas, lai darītu visu, ko vēlaties.

Akciju – mazuļu atrašana nav pārāk sarežģīta. Vienkārši meklējiet aizraujošus, jaunus uzņēmumus, kuru tirgus vērtība ir mazāka par 5 miljardiem. Jo zemāks ir tirgus ierobežojums, jo lielāks ir potenciāls augšupvērstā virzienā.

Uzņēmums, kura vērtība ir 250 miljoni, ir tikai viena liela līguma attālumā no vērtības dubultošanas vai trīskāršošanas. Šis līgums var tikt noslēgts jebkurā brīdī. Nākamgad viņi varētu noslēgt divus šādus līgumus. Aiznākamajā gadā četrus.

Mazam uzņēmumam ir vieglāk pārvērsties par vidēju uzņēmumu, nekā milzu uzņēmumam pārvērsties par begemotu.

Nav tā, ka to nevar izdarīt, bet tas ir reti. Apple to izdarīja. Tāpat arī Amazon. Viņi tikai turpina augt. Bet galu galā šī izaugsme apstāsies, un viņi no pieaugušajiem pārvērtīsies par pensionāriem.

Tas ir fizikas pamatlikums, ka visas sistēmas galu galā sabrūk. Uzņēmumi nav imūni pret to. Vienā brīdī Sears bija nozīmīgs mazumtirgotājs un ierasts veikals daudzos tirdzniecības centros. Tagad šī kompānija ir beigta. Pārvērtusies putekļos.

uznemuma sears akcijas

Uzņēmuma Sears akcijas cena gadu laikā

Amerikā bija populāra kompānija Blockbuster Video. Viņi kādreiz bija visur.

Bet viņi pārstāja ieviest jauninājumus un sāka panīkt. Cilvēki sāka skatīties filmas, izmantojot Netflix. Viņi sāka tās nelegāli lejupielādēt torentos. Tas bija vieglāk. Ātrāk. Lētāk.

Blockbuster nebija nekādu izredžu. Viņi nekad nav tikuši pensijā. Viņi nomira kā pieaugusi kompānija.

Šadas varbūtības pastāv, investējot pieaugušās vai pensionāru kompānijās. Iespējams, šie uzņēmumi ir novecojuši. Šīs akcijas šķiet drošas, jo akciju cena gadiem ilgi ir bijusi stabila. Bet stabilitāte nav laba. Stabilitāte nav izaugsme. Stabilitāte ir tad, ja Jūs esat u vientuļas tropu salas un nemēģinat aizbēgt. Izaugsme būs tad, ja Jūs sāksiet būvēt plostu un izbrauksiet jūrā. Jā, Jūs varēsiet nomirt. Bet ieguvumi var būt milzīgi.

Tā ir lieliska lieta, ieguldot mazuļu uzņēmumos. Jūs varat izlaist jūrā daudz plostu. Jā, daži no tiem nogrims. Tas nekas. Bet tie, kas nenogrims, atmaksās zaudējumus par nogrimušajiem un vēl nesīs peļņu.

1000Є, kas ieguldīti Amazon 2010. gadā, šodien ir 24 000Є vērtībā. Ja jūs būtu ieguldījis 1000Є Amazon un četros citos uzņēmumos, kas bankrotējuši, jūs joprojām iegūtu 19 000Є.

Ja jums patīk tādas videospēles kā World of Warcraft, šeit ir cita līdzība.

Tāda uzņēmuma kā Wal-Mart pirkšana ir kā ieguldījums 57. līmeņa tēlā, un līmeņa ierobežojums ir 60. Lai sasniegtu 58. līmeni, ir nepieciešams savākt daudz vairāk pieredzes punktus, lai iegūtu nākošo līmeni, nekā, lai pārietu no 5. līmeņa uz 10. līmeni. Tas arī aizņem mazāk laika.

Pāreja no 5. uz 10. līmeni nozīmē pieaugumu par 100%

Pārejot no 57. uz 58. līmeni, tas ir pieaugums par 2%.

Ja vēlaties iegūt lielus procentus, tad investējiet zema līmeņa tēlos. Mazuļu uzņēmumos ar nelielu tirgus ierobežojumu un lielu potenciālu.

Par laimi, šodien ir iespējams investēt tūkstošos šo nezināmo, zema līmeņa mazuļu uzņēmumu. Patiesībā mazuļu uzņēmumu ir daudz vairāk nekā pieaugušo.

Ieguldījumi uzņēmumos ar nelielu tirgus ierobežojumu var būt nedaudz biedējoši. Šie uzņēmumi ir niecīgi un salīdzinoši nezināmi. Tie var būt nišas vai ar nelielu produktu līniju. Bet atcerieties, ka visi uzņēmumi sākas šādi.

Kad McDonald’s sāka darbu, viņi pārdeva tikai hamburgerus, kartupeļus, piena kokteiļus un gāzētos dzērienus. Tagad viņu ēdienkartē ir aptuveni 150 lietas.

mcdonalds edienkarte
Izaugsme var aizņemt kādu laiku.

Ja esat jauns investors, ir ieteicams diversificēt savu portfeli. Lieliskas investīciju iespējas nav tik biežas. Dažreiz jūs redzēsit stāstus par cilvēkiem, kas iegulda visu savu naudu vienā akcijā un nopelna miljonus. Tas nav tipisks rezultāts un ir tuvāk loterijas biļešu iegādei, nevis investīcijām.

Tā vietā, lai iegādātos vienu uzņēmumu, iegādājieties piecus, 10 vai 20. Jo vairāk uzņēmumu iegādāsieties, jo vairāk pētīsiet. Pētījumi padara jūs gudrākus. Ir arī vieglāk gulēt, ja jums pieder vairāk uzņēmumu akcijas.

76% no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, tirgojot CFD produktus eToro platformā. Jums vajadzētu apsvērt vai jūs varat atļauties uzņemties lielu naudas zaudēšanas risku.

Cilvēki, kuriem pieder viens uzņēmums, pārbaudīs šo krājumu katru dienu. Viņu noskaņojums mainīsies līdz ar akciju cenu. Tas nav veselīgi.

No otras puses, ir gandrīz neiespējami izsekot liela akciju groza ikdienas kustībām. Bet pat ja jūs to varat pārvaldīt, tā joprojām ir slikta ideja. Vai jūs pārbaudāt savus zaļos banānus ik pēc 30 minūtēm, lai redzētu, vai tie jau ir nogatavojušies? Protams, nē. Jūs vienkārši atstājat tos uz palodzes un ignorējat. Galu galā jūs pamanāt, ka tie ir dzelteni un gatavi ēšanai.

Tas ir relaksējošs veids, kā ieguldīt.

Galvenās lietas, ko atcerēties:

1. Pērciet lētas jaunu uzņēmumu akcijas ar lielu potenciālu.

2. Turiet šīs akcijas ilgu laiku.

3. Ignorējiet ikdienas cenu izmaiņas.

4. Pelniet daudz naudas (Cerams).

5. Ja vēlaties turpināt, pārdodiet savus Mazuļus, kas ir pārvērtušies par pieaugušo un pensionāru uzņēmumiem, un iegādājieties jaunus mazuļus.

Tas ir viss. Veiksmi investēšanā!


eToro ir daudzu aktīvu platforma, kas piedāvā gan ieguldījumus akcijās, gan kriptovalūtās, gan CFD tirdzniecību.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka CFD ir sarežģīti instrumenti, un to dēļ pastāv liels risks ātri zaudēt naudu, izmantojot sviru . 76% no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, tirgojot CFD ar eToro platformā. Jums vajadzētu apsvērt, vai saprotat, kā darbojas CFD produkti, un vai varat atļauties uzņemties lielu risku zaudēt savu naudu.

Iepriekšējo periodu rezultāti nav precīzs indikators nākotnes rezultātiem.

Kriptovalūtas ir nestabili finanšu instrumenti, kas var ļoti svārstīties ļoti īsā laika posmā, un tāpēc nav piemēroti visiem investoriem. Kriptovalūtu tirdzniecība nav regulēta, izņemot CFD, tāpēc to neuzrauga neviens ES tiesiskais regulējums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma