Kas ir tiešsaistes tirdzniecības platforma (marketplace)

Kas īsti ir tiešsaistes tirdzniecības platforma (marketplace) un ar ko tā atšķiras no parasta interneta veikala (online shop)?

Lielākā atšķirība starp šiem abiem e-komercijas veidiem ir tāda, ka tirdzniecības platformā savas preces un pakalpojumus ir iespēja pārdot daudziem cilvēkiem, savukārt, parastā interneta veikalā preču pārdevējs ir uzņēmums kam pieder šis veikals.

Tirdzniecības platformas īpašnieks ir starpnieks starp pircēju un pārdevēju un par to saņem komisijas maksājumu (parasti 10-20% no pirkuma summas).

kā strādā tirdzniecības platformas?

Kā strādā tirdzniecības platformas – Veikala īpašnieks > E-komercijas platforma> vairāki veikali> vairāki pārdevēji> produkti no dažādiem pārdavējiem> pircējs

Tiešsaistes tirdzniecības platformas jeb tirgi ir karsta niša. Panākumi kādus ir guvuši šīs nozares milži kā Airbnb, Etsy un Fiverr ir pierādījuši to ka šāda veida tirdzniecības platformas bizness ir ļoti efektīvs un ir plašas iespējas to attīstīt no vietējā mēroga uz globālu, kā arī to var pielietot gandrīz ikvienā nišā.

Tuvākajos gados tiks pieredētas dažādas inovācijas tiešsaistes tirgu nozarē. Šobrīd ir īstais brīdis lai izveidotu savu tiešsaistes tirgus biznesu, jo ir jau izveidoti daudzi labi piemēri, kurus atdarināt, kā arī ir pieejami gatavi tehniskie risinājumi.

Šajā nozarē, tāpat kā visās citās, nav nekādu īsāko ceļu lai izveidotu sekmīgu biznesu. Lai to izdarītu Jums būs nepieciešams skaidrs rīcības plāns un vislabāk to apgūt var mācoties no citiem. Papildus tam, Jums noteikti būs jāiegulda daudz laika un darba lai Jūsu tirdzniecības platforma attīstītos.

Šo biznesu ir salīdzinoši viegli uzsākt, jo ir pieejami jau gatavi tehniskie risinājumi, kuriem var pielāgot savai nozarei attiecīgu dizainu. Grūtākais ir šo biznesu attīstīt – atrast cilvēkus, kuri pārdos lietas Jūsu interneta platformā un cilvēkus, kas būs gatavi šos produktus pirkt.

Šeit būs dažas tirdzniecību platformu idejas:

  • Nevajadzīgām lietām;
  • Mājražotāju produktiem;
  • Elektronikai;
  • Drēbēm;
  • Grāmatām;
  • Kosmētikai;
  • Konkrētu hobiju lietām;
  • Celtniecības instrumentiem;
  • Dzīvokļu izīrēšanai;
  • Mašīnu izīrēšanai.

Daudzas no minētajām idejām Jums noteikti šķiet neorģinālas un Jūs jau zināt kādu tirdzniecības platformu, kas jau piedāvā šādus pakalpojumus. Bet varbūt katra no šīm idejām ir piemērojama piemēram tikai Rīgai vai Jelgavai, vai Ventspilij? Ja kāda no šīm idejām strādātu labi mazākā teritorijā, tad Jums noteikti būtu iespējas to attīstīt arī tālāk un ieviest citās pilsētās vai pat valstīs. Un beigās, varbūt Jūs būsiet izveidojis globālu uzņēmumu!

Lai uzzinātu vairāk par interneta tirdzniecības plaformu, apmeklējiet Sharetribe.com mājaslapu spiežot uz zemāk atrodamā attēla

sharetribe tirdzniecibas platforma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma