Kā pelnīt naudu ar E-sportu

Pēdējo desmit gadu laikā spēļu industrija ir piedzīvojusi milzīgu popularitātes pieaugumu. No hobija un atpūtas veida tas ir kļuvis par pilnvērtīgu sporta veidu. Ja jums patīk spēlēt videospēles, jūs esat īpaši prasmīgs un esat gatavs bieži trenēties, iespējams, varēsiet nopelnīt naudu ar e-sportu.

Kas ir e-sports?

E-sports ir tas, kas raksturo strauji augošo videospēļu sacensību pasauli. Tiek rīkotas sacensības un turnīri, kuros spēlētāju komandas savā starpā spēlē profesionālā līmenī, regulāri balvās iegūstot lielas naudas summas. Spēlētāji šajās sacensībās ir vieni no labākajiem pasaulē.

Organizētās sacensības ir videospēļu kultūras sastāvdaļa jau gadu desmitiem, taču tikai pēdējos gados spēlētāji ir kļuvuši par profesionāliem spēlētājiem, un skatītāju skaits šajos pasākumos pieaug. Tagad spēļu turnīrus skatās un seko līdzi miljoniem fanu visā pasaulē. Daži spēļu turnīri tiek rīkoti stadionos, kur cilvēki var apmeklēt tiešraidi, tomēr lielākā daļa skatītāju izvēlas skatīties tiešsaistē. Tiešsaistes straumēšanas platformām, piemēram, YouTube un Twitch, kļūstos pieejamākām, popularitāte un atpazīstamība palielinās arī e-sportam.

Cik vērta ir e-sporta nozare?

E-sporta nozare pēdējo desmit gadu laikā ir ievērojami augusi, un neizzskatās, ka tuvākajā laikā tā samazināsies. Saskaņā ar Statista datiem, šī gada sākumā globālās e-sporta nozares vērtība bija nedaudz mazāka par 1 miljardu ASV dolāru, lēšot, ka līdz 2023. gadam tā sasniegs 1,6 miljardus ASV dolāru. Vēl tikai pēc 3 gadiem Statista prognozē, ka visā pasaulē e-sporta skatītāji būs 300 miljoniem vairāk. Tā parādot, cik liels pieaugums eSporta nozarei ir gaidāms nākamajos gados, atverot jaunus darba tirgus ar vairākām darba iespējām.

E-sports ir ne tikai ienesīgs visai nozarei, bet arī dod daudz iespēju indivīdiem nopelnīt milzīgas naudas summas. Daudzi labākie spēlētāji ir nopelnījuši vairāk nekā 5 miljonus ASV dolāru, un paredzams, ka nākamajos gados šie skaitļi turpinās pieaugt. Ar kopējo globālo auditoriju jau šogad 495 miljoni, pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu ir 11,7%.

Lielāko daļu e-sporta ienākumu veido sponsori un reklāma. Faktiski šogad 822,4 miljonus ASV dolāru, kas ir gandrīz trīs ceturtdaļas no kopējiem ienākumiem, veidos mediju autortiesības un sponsorēšana.

Kā pelnīt ar e-sportu?

E-sporta nozare strauji attīstās, un, ja jums ir gan labas prasmes, kļūšana par e-sporta spēlētāju ir lielisks veids, kā nopelnīt! Dažu globālu sacensību, piemēram, Data 2 International, balvu fonds ir sasniedzis vairāk nekā 25 miljonus USD. E-sporta turnīros parasti būs balvu fonds, jo labāk komandai veiksies turnīrā, jo vairāk naudas viņi aizvedīs mājās. Tas nav nekas zemē metams un ir vērts pacīnīties, lai tiktu pie kādas daļas no tā.

Tomēr gan straumētājiem, gan profesionālām komandām lielākā daļa ienākumu nāk no sponsorēšanas, kas ietver spēļu priekšmetu reklamēšanu un pārdošanu. Tie var būt jebkas, sākot no e-sporta dzērieniem un t-krekliem līd pat daudz dārgākām spēļu tastatūrām un krēsliem.

Tomēr lielās līgas nav vienīgais veids, kā nopelnīt naudu e-sportā. Ja uzskatāt, ka jūsu prasmes ir labāk piemērotas cilvēku izklaidēšanai tiešsaistē spēlējot, nevis spēlējot konkurētspējīgā līmenī, iespējams, jums būs lielākas iespējas pelnīt naudu, straumējot.

E-sporta peļņas veidi

Sponsorēšana – lielākoties e-pporta komandas lielāko daļu ieņēmumu gūst no sponsorēšanas, reklāmām un dažādām akcijām.

Naudas balvas – laimestu summas pieaug neticamā ātrumā. Lielākajā daļā lielo sacensību balvu fonds tagad sasniedz vairākus miljonus dolāru.

Preču pārdošana – līdzīgi kā tradicionālajos sporta veidos, e-sportā arī pārdod ar spēlēm saistītas preces. Tie var būt dažādi apģērbi un aksesuāri kas mērķēti uz viņu konkrēto auditoriju.

Satura veidošana — e-sporta spēlētāji var arī nopelnīt ievērojamas naudas summas, veidojot saturu straumēšanas platformām YouTube un Twitch. YouTube nodrošina potenciālus reklāmas ieņēmumus no katra skatījuma, savukārt Twitch piedāvā parnermārketinga programmas straumētājiem. Šai nozarei ir arī lielas papildu priekšrocības jaunu auditoriju sasniegšanai un fanu bāzes paplašināšanai, kas ir galvenais, lai piesaistītu sponsorus.

Pelni naudu ar Twitch

Pēdējos gados esam pieredzējuši ievērojamu tiešraides straumēšanas pieaugšanu. Twitch ir lielākā un populārākā spēlētāju straumēšanas platforma. Reāli, ne visi var kļūt par pilna laika e-sporta spēlētājiem un piedalīties globālās sacensībās. Faktiski lielākā daļa spēļu ietekmētāju gūs ienākumus no Twitch straumēšanas un YouTube videoklipu kombinācijas. Tikai dažos gadījumos cilvēki tiks iesaistīti arī profesionālajā vidē.

Lai sāktu pelnīt naudu vietnē Twitch, jums jākļūst par Twitch partneri. Lai to izdarītu, jums ir nepieciešams:

  • Pēdējo 30 dienu laikā ir straumēts vismaz 8 stundas.
  • Straumēts vismaz 7 dienās no pēdējām 30 dienām.
  • Saņemiet vidēji vismaz 3 skatītājus vienā straumē.
  • Palieliniet savu auditoriju līdz 50 sekotājiem.

Twitch partnermārketinga programmu ietvaros varat sākt pelnīt, mudinot savus sekotājus abonēt jūsu kanālu par USD 4,99, USD 9,99 vai USD 24,99 mēnesī. Iekasētā nauda tiek sadalīta starp Twitch un straumētāju 50/50, nodrošinot uzticamu, regulāru ienākumu avotu.

Twitch partneri var nopelnīt arī, pārdodot spēles. Kad straumētājs spēlē spēli, kas ir pieejama pārdošanai vai kurā varveikt pirkumus, zem straumēšanas loga tiek parādīts pirkuma piedāvājums. Kad skatītāji veiks pirkumu, uzņēmuma partneris iegūs 5% ieņēmumu daļu no visiem pirkumiem, kas veikti, izmantojot viņa kanālu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma

Vēlies nopelnīt 100€+ jau šovakar? Daži lietotāji ir nopelnījuši pat 400€+ eiro!

Pin It on Pinterest