Kā Uzsākt Savu Biznesu (gandrīz) Bez Naudas

Jūs aizrauj doma par sava biznesa uzsākšanu? Varbūt Jums jau ir sava biznesa ideja, vai arī Jūs vēl tikai esat idejas meklējumos ar kuru uzsākt un attīstīt savu uzņēmējdarbību. Jūs esat gatavs uzņemties tādus riskus kā esošā darba pamešanu un finansiālās stabilitātes pazušanu uz kādu laiku. Bet ir vēl viens šķērslis – Jums šobrīd nav pieejami brīvi līdzekļi (Jums nav naudas).

No vienas puses, tā ir liela problēma, bet finanšu līdzekļu trūkumam nevajadzētu Jūs atturēt no savu sapņu piepildīšanas. Patiesībā, tas ir pavisam iespējams uzsākt un attīstīt savu biznesu gandrīz bez finansiāliem ieguldījumiem – Jums tikai ir nepieciešams ļoti skaidrs rīcības plāns.

Lielisks piemērs ir šis portāls! Šo portālu es sāku veidot ar ļoti, ļoti maziem ieguldījumiem. Domēna izmaksas – 12 eiro gadā, hostinga izmaksas 5 eiro mēnesī. Un šobrīd, pēc desmit mēnešiem, šis portāls ir reāls bizness, kurš man katru mēnesi ienes naudu. Sākot veidot šo portālu man pat nebija nojausmas ka viss izvērtīsies tik veiksmīgi – tāpēc uzdrošinieties sākt!

Kādēļ biznesam ir nepieciešama nauda?

Pirmkārt mums vajadzētu saprast kādēļ biznesam ir nepieciešama nauda. Lai sāktu savu biznesu nav nekāda noteikta starta kapitāla, dažādiem biznesa veidiem būs dažādas naudas summas lai to sāktu. Pirms biznesa sākšanas ir nepieciešams aprēķināt aptuveno summu kāda būs nepieciešama lai uzsāktu Jūsu izvēlēto biznesu.

Dažas pozīcijas kuras Jums vajadzētu apsvērt:

  • Uzņēmējdarbības formas izvēlēšanās. SIA, mikrouzņēmums, pašnodarbinātais – dažām no šīm uzņēmējdarbības formām ir nepieciešami līdzekļi lai tās atvērtu.
  • Izejmateriāli. Ja izvēlēties sākt ražošanas uzņēmumu, tad Jums noteikti būs nepieciešami izejmateriāli no kuriem radīsiet savu produkciju.
  • Aprīkojums un iekārtas. Vai Jūsu biznesam ir nepieciešamas speciālas iekārtas? Vai ir nepieciešams speciāls aprīkojums vai darba apģērbs? Neaizmirstiet ieskaitīt tos izmaksās.
  • Komerctelpas. Parasti uzņēmējdarbībai ir nepieciešamas telpas. Jūs, protams, varat sākt darboties savā garāžā vai pagrabā, ja Jums ir šāda iespēja. Jums vajadzētu paredzēt izmaksu pozīciju arī biroja, ražošanas vai noliktavu telpām. Un vēl šo telpu uzkopšanas, apsaimniekošanas izmaksas, komunālie maksājumi… Labāk tomēr sākt garāžā! 🙂
  • Darbības izmaksas. Katru mēnesi Jums būs jāmaksā par elektrību, ūdeni un ja vēl saplīsīs kāda iekārta, tad par tās remontu.
  • Darbinieku algas, ārpakalpojumi u.c. izmaksas. Ja nedarīsiet visu viens pats, tad Jums būs jādomā arī par citiem un jāmaksā viņiem algas, jāmaksā par viņiem nodokļi. Vai pats būsiet grāmatvedis? Droši vien ka ne – tātad nāksies izmantot ārpakalpojuma grāmatvedības pakalpojumus.

Saprotot ka biznesa uzsākšana izmaksā diezgan dārgi, vajadzētu izdomāt kā to izdarīt lētāk – samazināt izmaksas vai iegūt lielāku finansējumu no citiem avotiem. Šajā gadījumā Jums ir trīs iespējas:

Samaziniet savas vajadzības

Jūsu pirmā iespēja ir izmainīt savu biznesa modeli lai tajā būtu mazāk pozīcijas no iepriekš minētajām izmaksām. Piemēram, ja Jūsu plāns bija uzsākt firmu kas sniedz konsultācijas vai freelanceru aģentūru, tad iesākumā Jūs varat būt vienīgais uzņēmuma darbinieks. Ja Jums nav vajadzīgas biroja telpas, Jūs varat strādāt no mājām. Ja runa iet par ražošanas uzņēmumu, tad Jūs noteikti varat atrast lētāku izejvielu piegādātāju vai sākumā sākt strādāt tikai uz produkciju, kuras ražošanas izmaksas ir lētākas.

No dažām izmaksu pozīcijām biznesā izvairīties nav iespējams. Piemēram, no nodokļu maksāšanas. Protams, ir dažādi veidi kā apiet nodokļu maksāšanu, bet vai tas ir to vērts? Jūs varat kļūt par pašnodarbinātu personu pilnīgi bez maksas! 

Biznesa attīstīšana caur LIAA biznesa inkubatoriem

Izlasi šo rakstu: 5 Iemesli Kādēļ iestāties LIAA Biznesa Inkubatorā

Vai esat dzirdējuši par LIAA biznesa inkubatoriem? Tā ir vieta kur satiekas cilvēki kas vēlas izveidot savu biznesu ar jau pieredzējušiem uzņēmējiem, kas vēlās paplašināt savu biznesu. Ja Jums ir biznesa ideja, tad pie pirmās iespējas es Jums ieteiktu iestāties biznesa inkubatorā, tur Jums būs iespēja ideju pārvērst reālā, pelnošā biznesā! Inkubators Jums sniegs gan zināšanas, gan vēlāk arī finansiālu atbalstu Jūsu biznesa attīstīšanai.

Aizdevums no bankas vai citiem avotiem

Trešā iespēja ir iegūt finansējumu no citiem avotiem. Patiesībā ir ļoti daudzi veidi kā iegūt naudu biznesa uzsākšanai, bet tie ir ļoti atšķirīgi. Apskatīsim dažus no tiem:

Draugi un ģimene: Neizslēdziet iespēju aizņemties finanšu līdzekļus no draugiem vai ģimenes locekļiem. Jūs varat aizņemties no katra pa nelielai summai vai arī visu nepieciešamo summu no turīgākā :). Bet esiet uzmanīgi – šādā veidā var sabojāt attiecības, ko Jūs noteikti nevēlētos.

Biznesa enģeļi: biznesa enģeļi ir turīgi individuāļi kuri atbalsta biznesa idejas to sākuma fāzē. Parasti šie investori pretī vēlas saņemt daļu no uzņēmuma un jaunajiem uzņēmējiem bieži vien ir smagi pieņemt šādu lēmumu.

Riska kapitālisti: riska kapitālisti ir kā biznesa eņģeļi, tikai apvienoti kādā organizācijā vai partnerībā. Šie investori visbiežāk sadarbojas ar uzņēmumiem kas jau ir parādījuši savu tirgus potenciālu

Pūļa finansēšana: Šis finansēšanas veids nav populārs bez iemesla – ar labu ideju un pūlēm Jūs varat piesaistīt naudu savai biznesa idejai.

Bankas aizdevums: vispopulārākais finansējuma iegūšanas veids droši vien ir aizdevums no bankas. Ja ar Jūsu kredītvēsturi viss ir kārtībā, tad ir liela iespēja ka banka Jums piešķirs aizdevumu biznesa idejas īstenošanai.

Izmantojot kādu no minētajiem finanšu līdzekļu iegūšanas avotiem Jums vajadzētu spēt samazināt personīgās investīcijas vai pat vispār tās izskaust. Jums vajadzētu būt gatavam uzņemties finansiālas saistības, sākt biznesu vienam pašam, strādāt 16 stundas dienā – šādi bieži vien izskatās biznesa sākuma stadija. Bet ja Jūs ticat savai idejai, tad nevienam no šiem pret-argumentiem nevajadzētu Jūs atturēt no idejas īstenošanas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma