Uzdevums – 1000€/mēnesī no Google AdSense

Tā kā tagad pats esmu savas laimes kalējs, tad esmu izvirzījis sev dažus mērķus, ko vēlos sasniegt ar savām mājaslapām. Viens no tiem ir 1000€ peļņa mēnesī no Google AdSense reklāmām.


Kas ir Google AdSense?

Google AdSense ir Google vadīta programma, ar kuras palīdzību mājaslapu īpašnieki savās mājaslapās var izvietot attēlu, tekstuālās, video vai interaktīvas multivides reklāmas, kas ir pielāgotas konkrētās vietnes apmeklētājiem. Šīs reklāmas, pēc mājaslapas īpašnieka atļaujas izsniegšanas pārvalda, kārto un uztur Google.


Pēc manas pieredzes, Google AdSense ir viskaitinošākās reklāmas ikvienam mājaslapas apmeklētājam, bet mājaslapu īpašniekiem tas ir vispasīvākais ienākumu avots. Ievietot AdSense reklāmas mājaslapā ir tik vienkārši, ka tas burtiski prasa pāris klikšķus. Pēctam, protams, šīs reklāmas var manuāli optimizēt, bet var uzticēties Google algoritmiem un ļaut optimizāciju veikt Google robotiem.

Es esmu izvēlējies otro variantu – esmu ievietojis dažās savās mājaslapās Google AdSense kodu un ļauju, lai šī programma pati izdomā kā efektīvāk pasniegt reklāmas manu mājaslpau apmeklētājiem. Šīs reklāmas ir pielāgotas katram apmeklētājam individuāli – Jūs jau zināt, ja googlē meklēsiet, piemēram, rakstāmgaldu, tad pēctam šie rakstāmgaldi Jūs izsekos citās mājaslapās.

Cik es šobrīd pelnu no Google AdSense?

Šogad, mana vidējā mēneša peļņa AdSense platformā ir bijusi 171.95€. Labākajā mēnesī tie bija 205.43€ un sliktākajā nedaudz zem 140€.

Peļņa no AdSense platformas 2021. gada pirmajos piecos mēnešos


Jums šobrīd drošvien liekas – pff, 170 eiro… Patiesībā, šie ir, iespējams, vieglākie 170 eiro ko es esmu saņēmis. Šos 170 eiro man katru mēnesi Google ieskaita manā bankas kontā. Ir forši saņemt naudu no Google!

Protams, šis nav vienīgais manu mājaslapu ienākumus ģenerējošais reklāmas rīks. Tādi ir vairāk nekā 5!

Ar AdSense es sadarbojos jau kopš 2018. gada maija mēneša. Pirmajā mēnesī mani ienākumi bija precīzi 0.79€! Šobrīd ir pagājuši tieši trīs gadi un es esmu jau pārsniedzis 200€ peļņu vienā mēnesī.

adsense ienakumi pa menesiem

AdSense ienākumi pa mēnešiem, kopš 2018. gada maija

Vai Jums nešķiet, ka tas ir lielisks progress?

Protams, trīs gadu laikā ar AdSense ir iespējams izveidot pat 1000 un 10 000€ lielus ienākumus mēnesī, bet tad tai būtu jābūt Jūsu prioritātei. Man nevienā brīdī peļņas palielināšana no AdSense reklāmām nav bijusi prioritāte, tāpēc arī ienākumi ir auguši ļoti lēni.

Es pat īsti nevaru paskaidrot pēkšņo lēcienu no ~70€ mēnesī uz 200€+, jo manu mājaslapu apmeklējums šajos mēnešos tik drastiski nepieauga. Šķiet, ka Google pati atklāja kā efektīvāk manās mājaslapās izvietot reklāmas.

Manu AdSense ienākumu statistika

Ja aplūkojam detaļās manus ienākumus no AdSense, tad varam redzēt, ka kopējā peļņa ir 2408.68€. Ja izdalam šo summu uz 36 mēnešiem, tad vidēji tie ir 66.90€ mēnesī.

Kopumā ir bijuši 718 tūkstoši lapu skatījumi, kuros ir parādītas gandrīz 2,5 miljoni reklāmas.

Klikšķu skaits gandrīz 9000 – vidēji 250 klikšķi mēnesī (~8 klikšķi dienā).

Par vienu klikšķi, vidējā peļņa ir bijusi 0.27€, kas ir ļoti augsts rādītājs, bet tas nav nekāds brīnums, jo es darbojos “kā pelnīt naudu internetā” nozarē.

ienakumi no majaslapam

Adsense ienākumi no katras mājaslapas

Ja vēl vairāk iedziļinamies datos, tad nākošais skats, ko ir vērts aplūkot, ir katras mājaslapas veiktspēja.

AdSense reklāmas es esmu ieslēdzis divām mājaslapās – epelna.com (iepriekš epelna.lv) un onlinemoneyspy.com. Onlinemoneyspy.com principā ir epelna.com angliskā versija ar nedaudz pielāgotu saturu globālajai auditorijai. Varbūt būsiet pamanījuši, ka epelna.lv neilgu laiku ir epelna.com, tāpēc jaunajai lapai statistika ir ļoti pieticīga.

No tabulas varam izsecināt, ka onlinemoneyspy.com (0.50€) ienākumi par vienu klikšķi ir vairāk nekā divas reizes lielāki par epelna.lv (0.22€) viena klikšķa vērtību. Tas man pašam ir atklājums, jo iepriekš nebiju šajos datos tā iedziļinājies. Ko no tā varam secināt – ja gribu palielināt savus ienākumus no AdSense, tad ir jāstrādā pie onlinemoneyspy.com lapas apmeklējuma palielināšanas.

No kā ir atkarīgi ienākumi AdSense platformā?

AdSense ienākumi ir atkarīgi no ļoti daudziem faktoriem. Viņu pašu mājaslapā ir pieejams rīks, ar kura palīdzību ļoti aptuveni var aprēķināt potenicālos ienākumus, ja savā mājaslapā izvietosiet Adsense reklāmas – AdSense peļņas kalkulators.

Manās mājaslapās noteicošais faktors tik krasai maksas par klikšķi atšķirībai ir auditorijas atšķirības. Epelna.com galvenā mērķauditorija ir Latvija, bet Onlinemoneyspy.com auditorija ir globāla un angliski runājoša.

AdSense ienākumus ietekmē šādi faktori:

  • Mājaslapas apmeklējums – cik daudz lietotāji katru mēnesi apmeklē Jūsu mājaslapu?
  • Maksa par klikšķi (CPC) – cik daudz Jūs vidēji saņemat par katru klikšķi?
  • Klikšķu skaita attiecība pret parādītajām reklāmām (CTR) – cik bieži apmeklētāji klikšķina uz reklāmām?
  • Mājaslapas tematika – par kādu tēmu ir Jūsu mājaslapa? Piemēram, “kā pelnīt naudu internetā” lapās tiks rādītas reklāmas ar augstāku maksu par klikšķi nekā lapās par dārzniecību.
  • Mājaslapas valoda – piemēram, reklāmas angļu valodā būs dārgākas par reklāmām Latviešu valodā

Šie, manuprāt, ir svarīgākie faktori, kas ietekmē Jūsu AdSense peļņu. Vislielākos ienākumus no AdSense noteikti gūst ziņu portāli un forumi, kuriem ir ļoti liels ikmēneša mājaslapas apmeklējums.

Kā es plānoju sasniegt savu mērķi – 1000€ peļņu mēnesī no AdSense?

Gribētos teikt, ka man jau ir ielikti stipri pamati šī mērķa sasniegšanai. Man ir mājaslapas un šīm mājaslapām ir apmeklētāji – formula peļņas gūšanai no AdSense.

Viss, kas man šobrīd ir jādara, ir jāpalielina savu mājaslapu apmeklētāju skaits.

Ja šobrīd pa abām mājaslapām man ir 10 000 – 12 000 apmeklētāji mēnesī, tad man ir jātēmē uz apmēram 60 000 apmeklētājiem mēnesī, lai sasniegtu 1000€ ienākumus no AdSense platformas. Šos 60 000 apmeklējumus noteikti nevajadzētu nolikt kā mērauklu, lai sāktu pelnīt 1000€ mēnesī, jo kā jau šī raksta gaitā mēs noskaidrojām, šie cipari ir attiecināmi tikai uz manām mājaslapām.

Šobrīd es jau esmu sācis darbus pie jauna satura veidošanas onlinemoneyspy.com lapā, kurai, AdSense sakarā, noteikti ir daudz lielāks potenciāls nekā epelna.com lapai.

Mērķis ir sasniegt 50 000 apmeklētājus mēnesī viena gada laikā. Man jau ir ļoti labi zināms, ar kādiem paņēmieniem šo mērķi var sasniegt. Un tas nav nekāds noslēpums – kvalitatīvs saturs, kas parādās Google organiskajos rezultātos, ir vislabākais un ātrākais ceļš, lai to izdarītu.

Kāpēc esmu izvirzījis šādu mērķi?

Kā jau raksta sākumā minēju, Google AdSense reklāmas ir “vispasīvākais” veids kā pelnīt naudu no savām mājaslapām. Ievieto kodu savā mājaslapā un jau rīt skaties cik esi nopelnījis. Šis reklāmas veids gan nav piemērots visa veida mājaslapām, jo, piemēram, interneta veiklā, kur Jūs pārdodat savus produktus, AdSense reklāmu izvietošana būtu neprofesionāla un atbaidītu Jūsu potenciālos klientus. Šis reklāmu veids ir labi piemērots bloga, ziņu portālu, forumu tipa lapām.

Es arī vēlos palielināt savu mājaslapu apmeklējumu, lai sāktu vairāk pelnīt no savās mājaslapās izvietotajiem partnermārketinga piedāvājumiem. Tāpēc šis mērķis 1000€ mēnesī no AdSense ir lielisks gan pats par sevi, gan tādēļ, ka to sasniedzot, es būšu būtiski palielinājis savus ienākumus arī no citiem monetizācijas rīkiem.

Kā Jūs varat sākt pelnīt naudu internetā ar Google AdSense?

Es ticu, ka, lasot šo rakstu, Jūs sapratāt, ka, lai pelnītu ar Google AdSense, Jums ir nepieciešama sava mājaslapa (vislabāk blogs, portāls vai forums). Mājaslapas gan nav vienīgais veids kā pelnīt naudu ar AdSense, jo šī platforma ir arī YouTube video monetizācijas pamatā.

Piereģistrēties un saņemt kodu, ko ievietot savā mājaslapā, ir elementāri. Dodaties uz AdSense sākumlapu, lai sāktu pelnīt ar Google reklāmu izvietošanu savā mājaslapā jau šodien.

Trīs iemesli, kādēļ es (un Google) ieteiktu izvietot reklāmas savā mājaslapā:

Iespēja nopelnīt ar savu mājaslapu – Miljoniem reklāmdevēju sacenšas par reklāmas vietu jūsu mājaslapā. Tas nozīmē lielākus ienākumus, atbilstošāku reklāmu rādīšanu lietotājiem un vairāk aizpildītu reklāmas vietu.

Reklāmas ir optimizētas visām ierīcēm – Google pati optimizēs jūsu reklāmu vienību izmērus, automātiski tos pielāgojot rādīšanai datoros vai mobilajās ierīcēs un tādējādi palielinot iespējamību, ka šīs reklāmas būs pamanāmas un lietotāji uz tām uzklikšķinās.

Ietaupiet laiku – Pievienojiet savai vietnei tikai vienu kodu, un Google automātiski rādīs reklāmas, kas pielāgotas jūsu vietnes izkārtojumam, ietaupot laiku, kas jums būtu jāpavada ievietojot katru reklāmu manuāli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma
Par šī portāla autoru

 

biznesa idejaJau kopš 2011. gada esmu aizrautīgi meklējis veidus kā nopelnīt naudu internetā, tajā skaitā dažādu sistēmu un servisu izmantošanu, valūtu tirdzniecību, affiliate mārketingu, sociālo tīklu profilu izveidi un menedžēšanu, interneta veikalu un mājaslapu izveidi u.c. Ar prieku atbildēšu uz jautājumiem komentāros vai Facebook Lasīt vairāk

Vēlies nopelnīt 25 eiro tikai 30 minūtēs?

Daži lietotāji ir nopelnījuši pat 100+ eiro! Labākais rezultāts ir 436 eiro!

Pin It on Pinterest