Bezmaksas izglītības iespējas internetā

Nav noslēpums, ka iegūt izglītību iespējams ne tikai dažādu līmeņu skolās, kursos un semināros, nereti par lielām naudas summām, bet arī neizejot no mājām, proti, izmantojot dažādas izglītības iespējas internetā, turklāt, bez maksas.

Mūsdienu interneta tehnoloģijas ir attīstījušās tiktāl, ka varam apgūt teju jebkuras prasmes un zināšanas, nekļūstot par skolēniem, studentiem vai kursantiem – viss, kas mums ir nepieciešams, ir dators un internets, kā arī pāris datorprogrammas specifisku failu atvēršanai un apgūšanai. Protams, nevarētu teikt, ka šīs interneta vietnes ir spējīgas aizstāt mācības klātienē, tomēr tās viennozīmīgi ir lielisks veids, kā papildināt trūkstošās zināšanas nepieciešamās vai sev interesējošās jomās.

Turpinājumā aplūkotās interneta vietnes piedāvā zināšanas noteiktās jomās, kas apgūstamas, klausoties un skatoties lekcijas par konkrētām tēmām, tādēļ, izmantojot šīs interneta vietnes, jūs jutīsities tā, it kā būtu apmeklējuši mācību stundas vai lekcijas klātienē. Vai nav lieliski? Iepazīsimies ar šīm lieliskajām iespējām.

Umass Boston Open Couseware ir interneta vietnē, kurā bez maksas ir iespējams apgūt zināšanas tādās jomās kā, piemēram, psiholoģija, bioloģija, vēsture, matemātika, kā arī citās jomās. Būtiski, ka šajā vietnē tiek piedāvāti arī ieteicamās literatūras saraksti, kurus iespējams izmantot, ka ar piedāvātajām zināšanās ir par maz. Jāpiemin, ka šajā interneta vietnē nav video pamācību un prezentāciju, bet ir cita formāta informācija.

Khan Academy izceļas ar video lekciju bāzi, kas pieejama vairāk nekā 20 pasaules valodās. Šajā interneta vietnē visi kursi ir sadalīti pa nodarbībām un tiek piedāvāta iespēja noskatīties video, neatkarīgi no tā, kādu priekšmetu jūs esat izvēlējušies apgūt. Šis resurss izceļas ar kvalitatīviem video, kas ļauj ērti uztvert informāciju, tomēr materiāli lasīšanai ir pieejami tikai par maksu.

MIT Open Courseware ir tā interneta vietne, precīzāk, mācību iestāde, kurā cilvēki no visas pasaules tērē milzum daudz naudas un enerģijas, lai tikai tiktu uzņemti. Neskatoties uz šo faktu, šajā vietnē ir pieejamas arī bezmaksas apmācības. Kas nav mazsvarīgi, mācību materiālus no šī resursa ir iespējams arī lejupielādēt un saglabāt kādā citā, sev ērtākā informācijas nesējā, piemēram, flešā vai viedtālrunī. Jāpiebilst, ka šī vietne koncentrējas un zināšanās tehniskajā jomā un liek uzsvaru uz zināšanu apgūšanu pašmācības ceļā.

Learning Space: The Open University piedāvā mācību un lekciju materiālus lejupielādēt dažādos informācijas nesējos, kā arī piedāvā plašu nodarbību spektru, kas ir segmentēts pēc tēmām un pēc vecuma.

Carnegie Mellon Open Learning Initiative ir interneta vietne, kurā ir iespējams piekļūt visiem mācību materiāliem, izveidojot savu personīgo profilu. Tā kā tiek pieņemts, ka šīs vietnes lietotājs apgūst vielu pašmācības ceļā, nekāda maksa netiek pieprasīta, kā arī nav pasniedzēju un gala eksāmenu.

Tufts Open Courseware ir interneta vietne, kurā, vēloties apgūt zināšanas un prasmes, reģistrācija nav nepieciešama. Būtiski, ka šajā resursā mācību materiāli ir pieejami prezentāciju veidā, kas ir viens no ātrāk un ērtāk uztveramajiem informācijas veidiem.

Stanford iTunes U piedāvā milzīgu video lekciju un materiālu kolekciju, kas nāk tieši no Stenfordas universitātes. Jāpiebilst, ka šo materiālu atvēršanai un apgūšanai būs nepieciešams lietotāja profils iTunes un attiecīga OS.

Protams, šīs nav visas interneta vietnes, kurās iespējams iegūt ne vien zināšanas interneta tiešsaistes režīmā, bet arī apliecības par kursu apgūšanu. Šādas un līdzīgas interneta vietnes iespējams atrast citos informācijas resursos, kā arī ar meklētājprogrammu palīdzību, izmantojot attiecīgus atslēgas vārdus, piemēram, “bezmaksas izglītība internetā”, “izglītības iespējas internetā”, “izglītība internetā”, “tālmācība”, “mācību materiāli internetā” u.tml.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma

Pin It on Pinterest