Kā izveidot savu interneta veikalu un uzsākt e-komercijas biznesu

Varbūt lasot citus rakstus jau būsiet uzzinājuši, ka man pašam ir vairāki interneta veikali. Atvērt savu interneta veikalu mūsdienās ir gaužām vienkārši! Man pašam ir interneta veikals skaistumkopšanas nozarē – precīzāk zobu balināšanas produktu veikals Smaidafabrika.lv. Otrs interneta veikals, Metamais.lv, nodarbojas ar koka spēles Cornhole pārdošanu. Abi šie veikali ir pelnoši un to uzturēšanas izmaksas katram nepārsniedz 15€ mēnesī.

Metamais.lv interneta veikals

Sava interneta veikala izveidošana ir gan aizraujošs, gan izaicinošs process.

Sava interneta veikala izveide soli-pa-solim

Aplūkosim darbību secību ko jums būs jāveic, lai veiksmīgi izveidotu savu interneta veikalu.

Izlemiet par savu produktu klāstu

Izlemiet, ko vēlaties pārdot savā interneta veikalā. Tie var būt fiziski produkti, digitāli produkti (piemēram, e-grāmatas, tiešsaistes kursu paketes u.c.), vai arī pakalpojumi (piemēram, SEO pakalpojumu paka, sociālo tīklu uzturēšanas plāns u.c.). Vislabākais variants ir izvēlēties pārdot produktus par kuriem jūs paši esat iedegušies. Izvēloties produktu nišu, kas jums pašam neinteresē jums nebūs degsmes attīstīt šo interneta veikalu un būs grūti radīt jaunu saturu.

Izvēlēties tirdzniecības platformu

Izvēlieties tirdzniecības platformu vai e-komercijas programmatūru, kas atbilst jūsu vajadzībām un prasībām. Populārākās tirdzniecības platformas ir Shopify, WIX, Mozello,  WooCommerce, Magento un BigCommerce. Es personīgi izmantoju Woocommerce un esmu ļoti apmierināts. Savu pēdējo projektu, RecoveryBoots.shop arī veidoju uz WordPress platformas.  Izmantojot šo platformu būs nepieciešams iegādāties savu mājaslapu hostinga pakalpojumu, bet nebūs jāmaksā platformas mēneša lietošanas maksa. Woocommerce darbojas uz WordPress bāzes, tāpēc to ir iespējams pielāgot pat ļoti kompleksiem interneta veikaliem. Ja vēlaties izveidot vienkāršu interneta veikalu ar tikai dažiem produktiem, tad sākumā es ieteiktu izvēlēties Mozello (pieejams latviešu valodā) vai Shopify.

Reģistrējiet domēna vārdu

Izvēlieties un reģistrējiet domēna vārdu, kas atbilst jūsu uzņēmuma nosaukumam vai produktiem. Tas būs jūsu interneta veikala adrese (piemēram, “www.mansveikals.lv”). Šo soli es iesaku pārdomāt piecas reizes. Padomājiet arī par nākotni – ja vēlēsieties pārdot preces arī uz ārzemēm, vai šis domēna vārds būs labs ārzemju auditorijai. .lv domēnus ir iespējams piereģistrēt NIC.lv, bet pārējiem domēniem (piemēram, .eu un .com) es iesaku izmantot Godaddy.com pakalpojumus.

Izvēlēties mājaslapas tēmu un dizainu

Izvēlieties tēmu un dizainu savam interneta veikalam. Tas ietver krāsu shēmu, izkārtojumu un vispārējo izskatu, kas atbilst jūsu zīmolam un produktiem. Tēmu piedāvājums visās minētajās platformās parasti ir diezgan liels, tāpēc varēsiet atrast sev tīkamāko un pēc tam papildus pielāgot savām specifiskajām vajadzībām.

Izveidojiet savu produktu noliktavu

Atrodiet preču piegādātāju produktiem, kas būs Jūsu interneta veikalā. Labs sākums ir pasūtīt preces no Ķīnas piegādātāja Alibaba.com. Tiešām! Protams, izpētiet visu preču piegādātāju piedāvājumus un izvēlieties izdevīgāko variantu. Arī es pasūtu dažas preces no Alibaba.com un pēc tam pārdodu tās Latvijā ar 300% uzcenojumu!

Pievienojiet produktus, to aprakstus un attēlus

Izveidojiet produktu lapas ar aprakstiem, attēliem un cenām. Labi uzrakstīti produktu apraksti un kvalitatīvi attēli palīdzēs pircējiem saprast jūsu produktus un mudinās uz pirkumu veikšanu. Labi apraksti un bildes arī palīdzēs iegūt labākas pozīcijas Google meklētājā, tāpēc pacentieties!

Izvēlēties maksājumu metodes

Izvēlieties maksājumu metodes, ko piedāvāsiet saviem klientiem. Tas var ietvert kredītkartes maksājumus, PayPal, bankas pārskaitījumus utt. No savas pieredzes varu teikt, ka maksājumi ar Banklink jeb internetbankām ir vispopulārākā izvēle Latvijas pircēju vidū.

Izvēlēties piegādes metodes

Izvēlieties piegādes metodes, ko piedāvāsiet saviem klientiem. Tas var ietvert piegādi ar kurjeru, piegādi uz pakomātiem, izņemšanu uz vietas utt. Mana pieredze liecina, ka pakomāti Latvijas iedzīvotājiem ir ērtākais un iecienītākais veids kā saņemt savus sūtījumus. Protams, ir daži produkti, kuri “neielien” pakomātos – šajā gadījumā piegāde būs jāveic ar kurjeru vai izņemot produktus uz vietas.

Izveidojiet klientu atbalsta un saziņas kanālus

Nodrošiniet, lai jūsu klientiem būtu viegli sazināties ar jums, ja tiem ir jautājumi vai problēmas. Tas var ietvert tiešsaistes čatu, e-pastu vai kontaktformu. Parasti vislabāk strādā telefona numurs un e-pasta adrese.

Optimizējiet SEO

Optimizējiet savu interneta veikalu meklētājprogrammām, piemēram, Google un Bing (SEO), lai jūsu produkti būtu viegli atrodami meklēšanas rezultātos. Tas ietver precīzu atslēgvārdu izmantošanu, kvalitatīva satura veidošanu un domēna autoritātes celšanu. Ja tēmēsiet uz Latvijas auditoriju, tad koncentrējaties tikai uz Google meklētājprogrammu. Lai ātrāk ieraudzītu savu veikalu meklēšanas rezultātu augšgalā, pajautājiet visiem saviem draugiem, kam pieder mājaslapas, lai viņi ieliek hipersaiti uz jūsu veikalu savā mājaslapā.

Testējiet un publicējiet

Pirms oficiāli publicējat savu interneta veikalu, pārbaudiet visus darbības aspektus, lai pārliecinātos, ka viss darbojas pareizi. Veiciet testa pasūtījumus, nosūtiet sev vēstules kontaktformās un palūdziet to izdarīt arī saviem draugiem. Kad viss ir gatavs, publicējiet savu veikalu un sāciet reklamēt to savai mērķa auditorijai.

Veidojiet un uzturiet attiecības ar klientiem

Veiciniet klientu uzticību jūsu zīmolam, nodrošinot kvalitatīvu klientu apkalpošanu un pēcpārdošanas atbalstu. Veidojiet regulārās akcijas, lai piesaistītu jaunus klientus. Tāpat, piedāvājiet saviem esošajiem klientiem atlaides, lai veicinātu atkārtotus pirkumus un izveidotu regulāru pircēju loku. Veiksmīga interneta veikala izveide prasa laiku, pūles un rūpīgu plānošanu, bet, veicot šos pamatuzdevumus, jūs varat izveidot veiksmīgu tiešsaistes biznesu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma