Kas ir SEO jeb meklētājprogrammu optimizācija?

SEO (Search Engine Optimization) ir  mājaslapu optimizācija un pielāgošana meklēšanas sistēmu algoritmiem, piemēram, Google, Bing u.c. Šīs darbības var veikt pats vai arī izmantot SEO pakalpojumu sniedzēju.

Meklētājprogrammu mārketings (search engine marketing) jeb SEO pakalpojumi ir vēsturiski otrais vecākais interneta mārketing rīks. Meklētājprogrammu mārketings ietver divus rīkus – maksa par klikšķi (Pay Per Click) un interneta vietnes satura optimizāciju (Search Engine Optimisation), mekletājprogrammu rezultātu uzlabošanai. Maksa par klikšķi ir meklētājprogrammu Google, Yandex u.c. piedāvāts maksas pakalpojums, kurš ļauj reklāmdevējiem nokļūt meklēšanas rezultātu augšgalā uz kādu konkrētu atslēgas vārdu. Izmantojot šo rīku, ir iespējams sasniegt precīzu mērķauditoriju. Otrs meklētājprogrammu mārketinga rīks ir vietnes  koda un satura optimizācija (iekšējā optimizācija) un arējo saišu veidošana (ārējā optimizācija) meklēšanas rezultātu uzlabošanai. Ar šī rīka palīdzību ir iespējams bez maksas iegūt augstas pozīcijas meklētājprogrammās, taču ir jāveic dažādas darbības lai vietni padarītu pievilcīgāku meklētājprogrammām.

SEO mērķis ir veikt darbību kopumu, kas optimizē konkrēto mājaslapu meklēšanas servisiem ar mērķi iegūt labākas pozīcijas meklētāju rezultātos. Meklēšanas sistēmas izmanto dažādus kritērijus, lai pozicionētu mājaslapas meklēšanas rezultātos. Piemēram google izmanto ap 200 meklēšanas kritērijiem.

Epelna.lv izmanto LongTailPro SEO rīku. Tas ir palīdzējis mums sasniegt ļoti labas Google pozīcijas ļoti īsā laikā. Labākas pozīcijas – vairāk apmeklētāji – lielāka peļņa!

Lai labāk izprastu atšķirību starp SEO un PPC jeb maksu par klikšķi, apskatīsim piemēru par t-kreklu apdruku. T-kreklu apdrukas nozarē jaunam uzņēmumam ir jāsaskaras ar lielu konkurenci meklētājprogrammu organiskajos rezultātos. Atslēgas vārdiem “t-kreklu apdruka” rezultātu pirmajās vietās atradīsies uzņēmumi, kuri šajā nozarē darbojās ilgāku laiku un ir optimizējuši savus interneta resursus šim nolūkam. Lai optimizētu interneta resursus meklētājprogrammu vajadzībām ir nepieciešamas attiecīgas zināšanas, kā arī ir jāveic patstāvīgs un mērķtiecīgs darbs, lai sasniegtu rezultātu. Uzņēmumiem, kuri nevēlās optimizēt savus interneta resursus vai arī optimizācija ir procesā, par maksu ir iespējams nokļūt meklēšanas rezultātu pirmajās pozīcijās, izmantojot maksa par klikšķi rīku.

kas ir SEO pakalpojumi?

Meklētājprogrammas google meklēšanas rezultāti atslēgas vārdiem “t-kreklu apdruka

Kā var redzēt attēlā, meklēšanas rezultātus atslēgas vārdiem “t-kreklu apdruka”. Organisko rezultātu pirmajās divās vietās ir t-bode.lv un uzvelckreklu.lv, bet promostars.lv, rolyprint.lv, idejudruka.lv un nrj.lv tiek attēlotas jo izmanto maksas pakalpojumu maksa par klikšķi.

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma