Full-time Affiliate/digitālā mārketinga speciālista ienākumi/izdevumi mēnesī

Joprojām Latvijas digitālā mārketinga vide ir garlaicīga un neviens nedalās ar patiesiem pieredzes stāstiem. Manuprāt, godīgs pieredzes stāsts var likt pavilkties ne vienam vien izmēģināt savus spēkus kādā nozarē.

Izdomāju, ka jāuzraksta par to, cik full-time partnermārketinga un digitālā mārketinga speciālists var nopelnīt.

Kādi ir ienākumu avoti un ar kādiem izdevumiem jārēķinās.

Vasara digitālajā mārketingā ir diezgan kluss posms un es aplūkošu jūnija mēneša ienākumus un izdevumus.

Lai visus šos ienākumus uzģenerētu, laika gaitā es esmu izveidojis 22 mājaslapas un 2 interneta veikalus. Mājaslapu un interneta veikalu nosaukumus gan es šajā rakstā nepieminēšu.

Cik var nopelnīt nodarbojoties ar digitālo mārketingu?

Īsā atbilde – ļoti daudz! Manuprāt, peļņai digitālajā mārketingā nav nospraustas robežas, ja Tu to dari priekš sevis ne priekš kāda cita. Ja Tu strādā par Google vai Facebook reklāmu menedžeri kādā uzņēmumā, tad Tu noteikti zini, cik lielu atdevi var iegūt no šīm reklāmām. Bet strādājot kādā uzņēmumā Tu arī noteikti zini cik Tu saņemsi par katru nostrādāto darba mēnesi. Atceries, ka ar šīm zināšanām un pieredzi Tev vienmēr ir iespēja aiziet uz otru pusi – ražot/pārdot kaut ko pašam un to reklamēt vai būt freelance mārketerim. Abi šie varianti dos Tev iespēju palielināt savus ienākumus.

Cik es nopelnīju ar Affiliate jeb partnermārketingu 2023. gada Jūnijā

Kā jau minēju, vasara nav tas ienesīgākais posms partnermārketingā. Salīdzinot ar ziemas mēnešiem tāds noteikti nebija arī šis jūnijs. Neskatoties uz to, ienākumi no partnermārketinga 2023. gada jūnija mēnesī bija 2600.03 eiro.

Kopā es sadarbojos ar 10+ partneriem, bet jūnija mēnesī komisijas saņēmu tikai no pieciem:

Partneris #1 – 188.90

Partneris #2 – 916.77

Partneris #3 – 1362.95

Partneris #4 – 101.41

Partneris #5 – 30.00

Ja esat interesējušies par partnermārketingu, tad noteikti zināsiet, ka Latvijā ir diezgan švaks partneru programmu piedāvājums. Partneru programmas pārsvarā ir pieejamas finanšu nozarē (P2P investīcjas, kredīti), izklaides nozarē (kazino, totalizatori, bingo) un tad pavisam maz no citām nozarēm, piemēram, mājaslapu hostings. Protams, ja mēs izejam uz globālu auditoriju, tad varam iegūt partnerus jebkurā nozarē. Ja vēlaties ielūkoties Latvijas partnermārketinga piedāvājumā, tad Doaffiliate un Targetcircle būs labākās vietas.

Ienākumi no mājaslapu veidošanas

Visas savas mājaslapas es veidoju pats uz WordPress CMS un izmantoju Cloudways hostingu, lai tās strādātu ātri un bez aizķeršanās. Tā kā mani draugi zin, ka es veidoju mājaslapas, tad reizēm viņi par manām prasmēm pastāsta savām paziņām. Savas mājaslapu veidošanas prasmes es nekādi nereklamēju un klientus iegūstu tikai caur ieteikumiem. Parasti arī neatsaku, jo digitālajā mārketingā lielāko daļu procesus var automatizēt, tādēļ man atliek laiks piepelnīties arī citos veidos. Jūnija mēnesī man palūdza uztaisīt vienu mājaslapu, precīzāk pārcelt to no citas satura vadības sistēmas uz WordPress un uzlabot mājaslapas iekšējo SEO un dizainu. Par šo darbiņu es iekasēju 1600 eiro.

Mājaslapu veidošana klientiem gan nav manā darbu sarakstā katru mēnesi un šie 1600 eiro ir apmēram 1/4 daļa ko es gadā nopelnu veidojot mājaslapas citiem.

Ienākumi no Google Adsense

Google Adsense reklāmas tīklā kopā esmu pievienojis 13 mājaslapas, no kurām jūnija mēnesī klikšķus uz reklāmām saņēma 8 no tām. Kā varam redzēt zemāk esošajā atskaitē, jūnija mēnesī no Adsense es nopelnīju 114.27 eiro. Nav daudz, bet tas nosedz gandrīz visas mana mājaslapu portfolio uzturēšanas izmaksas. Zinu, ka šīs reklāmas apgrūtina mājaslapas pārskatāmību, bet zinu arī to, ka, izslēdzot tās, mani ienākumi no partnermārketinga būtiski nepalielinās.

Citi ienākumi no mājaslapām

Savās mājaslapās es pārdodu arī reklāmrakstus, banerus un citus reklāmas materiālus, kas ir noderīgi citiem uzņēmumiem, lai paceltu savas pozīcijas Google meklētājā. Jūnija mēnesī es pārdevu trīs reklāmrakstus – divus par 150 eiro un vienu par 120 eiro un kopā nopelnīju 420 eiro. Principā lielais mājaslapu skaits ir tieši šim nolūkam – lai varētu pārdot reklāmas vietas tajās. Es esmu izveidojis nelielu PBN (Private Blog Network) tīklu no novecojušiem domēniem, ievietojis šajās mājaslapās saturu, lai nodrošinātu kaut nelielu apmeklētāju plūsmu un pārdotu reklāmrakstus. Tāpat, lielai daļai ir pieslēgts Google Adsnese reklāmas, kas nodrošina šī PBN uzturēšanas izmaksas. Es arī esmu aizdomājies, ka viena Google Adsense tīkla pieslēgšana šo PBN padara par ne tik slepenu. Šo PBN es cenšos neizmantot, lai celtu savu mājaslapu pozīciju Google meklētājā, savādāk pastāv risks saņemt sodu.

Ienākumi no interneta veikala #1

Esmu izveidojis arī dažus interneta veikalus, kuros tirgoju fiziskus produktus. Šajā konkrētajā veikalā esmu automatizējis visus procesus un pašam atliek tikai izrēķināt savu peļņu. Veikals apmeklētājus iegūst no SEO un AdWords reklāmas tīkla, produktus iepako un nosūta cilvēks, kam par to tiek samaksāts.

Šī interneta veikala bilance jūnijā izskatījās šādi:

Ienākumi: 795.01

Produktu izmaksas: 240

Mārketinga izmaksas: 89.79

Citas izmaksas: 116

Peļņa pirms nodokļu nomaksas: 349.22

Šis nelielais interneta veikals darbojas jau vairāk nekā 3 gadus un kopējais apgrozījums par šo laiku ir pārsniedzis jau 30 000 eiro. Peļņa pirms nodokļiem ir ap 50%!

Ienākumi no interneta veikala #2

Otrs interneta veikals ir ļoti sezonāls un vasara ir pļaujas laiks. Šajā veikalā mēs esam divi dalībnieki un paši ražojam produktu. Šeit sanāk nedaudz vairāk iesaistīties, bet man patīk kontaktēties un satikties ar cilvēkiem, tādēļ es izbaudu arī šo mazo biznesu. Šī biznesa reklamēšanai arī netiek ieguldīts daudz laiks. Klienti nāk paši no “mutes-mutē” reklāmām un AdWords reklāmas kampaņām.

Ienākumi: 3300

Ražošanas izmaksas: 1500

Mārketinga izmaksas: 74.93

Peļņa katram dalībniekam: 862.53

24 mājaslapu uzturēšanas izdevumi

Protams, lai uzturētu 24 mājaslapas, ir jārēķinās arī ar zināmiem izdevumiem. Nevarētu teikt, ka šie izdevumi ir lieli:

Cloudways Hostings: 90.15$

SeekAhost hostings: 12.22$

MailerLite epasta rīks: 45$

Biroja izmaksas: strādāju no mājām

Kopējās izmaksas: 147.37

Kopsavilkums

Kopējie ienākumi: 5525.05 eiro

Kopējās izmaksas: 147.37 $

Kopējā peļņa, pirms nodokļu nomaksas: 5378.68

Nodokļu sadaļu es plašāk neiztirzāšu, bet lai veiktu visas šīs operācijas man ir divi SIA un IK.

Ja ieņēmumi no partnermārketinga jūnija mēnesī nebija spīdoši, tad visi pārējie ieņēmumu avoti bija diezgan labā līmenī. Citam šie ienākumi var likties lieli, citam ne tik, bet es zinu, ka tie var būt daudz lielāki. Partnermārketings un digitālais mārketings sniedz tik daudz iespējas – pat viens pats, Tu vari gāzt kalnus!

Kaut kas strādā?

Divkāršo reklāmas budžetu un pelni divreiz vairāk! Tā gan ne vienmēr notiek, bet uz papīra tas ir tik vienkārši.

Neliels ieskats vēsturē

Es ceru, ka Tev bija interesanti lasīt šo rakstu un, cerams, Tu guvi nelielu iedvesmu pamēģināt vai veltīt vairāk laiku partnermārketingam un digitālajam mārketingam.

Bet zini ko? Pirmos piecus gadus es pelnīju gandrīz neko! Es visu laiku centos atrast ātrākos veidus. Pagrieziena punkts bija tad, kad es sapratu, ka ātrākie veidi nestrādā un ir jāiegulda liels darbs un pūles savas digitālās karaļvalsts izveidē.

Apmaksāts darbs – sports – darbs pie savām mājaslapām. Apmēram tā es pavadīju divus gadus, pirms es biju gatavs aiziet no apmaksātas darba vietas un pats kļūt par savu priekšnieku.

Vai tas bija to vērts? Hell yeah!

Savu pirmo affiliate komisiju es nopelnīju jau 17 gados un jau tad zināju, ka tā es gribu pelnīt naudu. Ir pagājuši 14 gadi un jau trīs gadus es varu saukt sevi par savu priekšnieku, un teikt, ka daru to, kas man patīk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma