Ceļojums uz Bali, Indonēzijā – cik maksāja un ko redzējām

Lapas satura rādītājs

Trīs nedēļas pavadītas Indonēzijas dievu salā Bali un iegūti vēl nebijuši iespaidi. Es ceļoju diezgan daudz, bet nekad nebija sanācis izbraukt ārpus Eiropas, tāpēc ceļojums uz Indonēziju mani pārsteidza dažādos veidos.

Šo rakstu vēlos uzrakstīt ne tikai tādēļ, lai nostiprinātu savas atmiņas par ceļojumu, bet arī tādēļ, lai paskatītos kur Google meklētājs mani ierindos uz atslēgas vārdiem “Ceļojums uz Bali”, “Bali” starp visu tūrisma aģentūru piedāvājumiem. Un, protams, ja Google būs labvēlīga, tad varbūt šis raksts būs kā rokasgrāmata un iedvesma pašam aizdoties aplūkot Bali neticamos dabasskatus.

Ceļojumā devāmies četratā – es ar sievu un draugu pāris. Tas gan būtiski neietekmēja tēriņus, jo vienmēr palikām savos numuriņos. Lētāk sanāca braukt ar taksi, jo tur varējām sadalīt izmaksas uz pusēm.

Ko mēs izdarījām pirms došanās uz Bali

Pirms došanās uz Bali noteikti ir jāzina, ka ir nepieciešama vīza. Vīzu var noformēt jau iepriekš tiešsaistē vai arī ierodoties Džakartas lidostā uz vietas. Mums gan sanāca izmēģināt abus variantus, jo sieva savā vīzā bija nepareizi norādījusi kaut kādus datus, tādēļ nācās uztaisīt vīzu vēlreiz uz vietas, kas aizņēma apmērām 20 minūtes. Abos variantos izmaksas ir ap 30€. Tiešsaistē vīzai varat pietiekties šeit – Indonēzijas vīza.

Lai varētu pārvietoties ar transportlīdzekļiem Bali, mēs ieguvām starptautisko vadītāja apliecību no CSDD. Šo dokumentu gan nekad nenācās izmantot, jo redzējām vien pāris policistus.

Protams, nevar aizmirst par apdrošināšanu. Es izmantoju Luminor Black bankas karti, kurā ir ietverta ceļojumu apdrošināšana gan man, gan maniem ģimenes locekļiem. Pirms ceļojuma, Luminor mājaslapā, es pievienoju sievu kā papildus apdrošināto personu.

Kā mēs nokļuvām Bali un cik maksāja avio biļetes?

Bali sala no Latvijas ir 10,856 kilometrus tālu, tāpēc jārēķinās, ka nokļūt tur būs samērā dārgi. Lai nokļūtu no Rīgas uz Denpasar lidostu, mēs lidojām ar trīs lidmašīnām un tas kopā aizņēma tieši vienu diennakti jeb 24 stundas.

riga-bali attālums

No Rīgas līdz Bali ar lidmašīnu:10,856.05 km. Ja nu gribat braukt ar auto: 16,365.04 km (453h 42min)

 

Mēs, protams, meklējām pēc iespējas lētākas avio biļetes un izdevīgākais variants bija:

  1. Ar Turkish Airlines lidot no Rīgas uz Stambulu, Turcijā ~4h lidojums
  2. No Stambulas ar Turkish Airlines savienoto reisu uz Džakartu, Indonēzijas galvaspilsētu ~12h lidojums
  3. No Džakartas uz Denpasar, Bali salā. Lidojām ar kaut kādu vietējo avio kompāniju ~1.5h lidojums

Atpakaļ lidojām tieši pa to pašu ceļu.

Visas lidmašīnas biļetes vienam cilvēkam izmaksāja 867.24€.

Iepriekš es biju lidojis ar Wizzair, Airbaltic un Ryanair lidmašīnām, tāpēc Turkish Airlines lidmašīnas man bija pirmais pārsteigums. Ērti krēsli, pietiekami vietas kājām, katram savs televizors ar 850 filmām un trīs garšīgas maltītes abos virzienos. 12h lidojuma laikā es piecēlos kājās tikai vienu reizi un izkāpjot no lidmašīnas pakaļa nesāpēja – kas par ērtiem krēsliem!

Ja vēlaties aizbraukt uz Bali ar vienu pārsēšanos, tad tas ir iespējams no Dohas lidostas Katarā un no Stambulas lidostas Turcijā.

Kāds bija mūsu ceļojuma formāts?

Mēs neesam parastie ceļotāji, kas izmanto tūrisma aģentūras piedāvājumus, nobāzējas vienā viesnīcā un dodas tūrēs. Mēs visu organizējām paši, palikām apmēram 10 dažādās viesnīcās, Bungalo mājiņās, Villās. Pārvietojāmies ar motocikliem un šad tad ar takšiem. Pabijām ne tikai Bali, bet arī trīs citās salās.

Šādam ceļojumu formātam noteikti ir savi plusi un mīnusi, bet, manuprāt, iespaidus var iegūt daudz spilgtākus.

Ko jāņem vērā ierodoties Bali?

Pateicoties mūsu draugiem, kas jau gadu iepriekš bija apmeklējuši Bali, mēs bijām gatavi un informēti par Bali likumiem. Tie, kas man ir palikuši atmiņā visspilgtāk:

  • Nepērciet neko par pirmo cenu, ko Jums piedāvā. Bali ir vietējo cenas un tūristu cenas, tāpēc, ja Jūs piekritīsiet pirmajai cenai, Jūs visticamāk pārmaksāsiet ļoti daudz. Viss sāksies jau lidostā, kur par taksi pakalpojumiem Jums piedāvās cenu vismaz dubultā. Tirgū cenas reizēm ir iespējams nokaulēt pat 5 reizes zemākas. Viens triks, ko es atkodu – kad tirgotājs vairs nelaiž cenu zemāk, ejiet prom un viņš Jums kliegs daudz zemāku cenu.
  • Indonēzijā Jūs būsiet milionārs! 1 miljons Indonēzijas Rūpiju jeb IDR ir ~60€, tāpēc esiet gatavi sajusties bagāti. Tāpat, esiet gatavi par vienu kafijas tasi maksāt 20 000 IDR.
  • Daliet visu ar 3! Mans secinājums par Bali cenām bija tāds, ka viss maksā apmēram 3-4 reizes lētāk nekā Latvijā. Ja vēlaties maksāt adekvātu cenu par precēm un pakalpojumiem, tad salīdziniet piedāvāto cenu ar Latvijas cenām. Ja šī cena nav trīs reizes lētāka, tad Jums prasa par daudz.
  • Nedzeriet ūdeni no krāna un sakiet, lai dzērieniem neliek ledu. Vai nu mūsu vēderi nav tam gatavi vai vietējais ūdens ir tiešām netīrs, bet ūdeni labāk dzeriet tikai no plastmasas pudelēm. Atrodoties Bali mēs satikām vēl divus latviešu pārus un vieni no viņiem stāstīja par nedienām ar Bali Belly, pateicoties kokteilim ar ledu.
  • No spicy! Vietējā ēdienkarte ir diezgan asa, tāpēc pabrīdiniet apkalpojošo personālu, lai Jūsu ēdienu pagatavo bez asajām garšvielām. Vēlāk, kad garšas kārpiņas būs apradušas, varat izmēģināt Spicy ēdienu versijas. Man personīgi ļoti nepatika, ka pat Eiropas ēdieniem komplektā tiek iedotas mērces, kas ir tik asas, ka sabojā visu ēdienreizi.
  • Auto noma? Auto noma Bali salā var būt diezgan slikta ideja, jo visi vietējie un arī lielākā daļa tūristu pārvietojas ar motorolleriem. It īpaši lielākajās pilsētās ir nenormāli automašīnu korķi, kamēr visi rolleristi brauc garām auto pat pa trotuāriem. Tāpat, Indonēzijā automašīnām stūre ir “bardočokā” jeb otrā pusē un satiksme notiek otrādi (tāpat kā Anglijā). Es sevi uzskatu par labu auto vadītāju, bet tur es negribētu piedalīties satiksmē ar auto.

Ko mēs apskatījām Bali?

Ar mūsu izvēlēto ceļojuma formātu, mēs apskatījām ļoti daudz, tāpēc kāda vieta varbūt būs piemirsusies.

Mūsu ceļojuma plāns izskatījās apmēram šādi:

1.diena – Ceļojam no Rīgas uz Bali

Apmēram 24h ceļā. Trīs lidmašīnas, divas pārsēšanās. Esam labi paēduši, jo Turkish Airlines reisos dabūjām trīs ēdienreizes.

2.diena – Pirmā viesnīca un miegs

Ierodoties Bali, ar taksi dodamies uz pirmo viesnīcu. Pulkstenis ir viens naktī pēc vietējā laika (Bali laiks ir 6 stundas uz priekšu no Latvija laika). Pa dušām un gulēt!

3.diena –  Pirmā pilnā diena Bali

Rīts sākās ar brokastīm, kurās es trīs reizes gāju papildināt savu šķīvi ar Nasi Goreng jeb rīsiem ar dārzeņiem un vistu. Tie laikam bija garšīgākie rīsi ko biju ēdis. Vietējiem populārākie ēdieni ir Nasi Goreng un Mie Goreng jeb rīsi ar dārzeņiem un nūdeles ar dārzeņiem. Lieki piebilst, ka trīs nedēļu laikā šie ēdieni jau paspēja apnikt un mēs sākam pasūtīt Eiropas ēdienus, kurus viņiem diez ko labi nesanāk pagatavot. Šajā dienā mēs vēl no Kutas devāmies uz Ubudu, kur iekārtojāmies viesnīcā. Pēcpusdienā iznomājām motorollerus uz vienu nedēļu, es pamācījos braukt, nedaudz pastaigājām pa Ubudas šaurajām ieliņām un 18:30 jau bija klāt tumsa.

4.diena  – Tegallalang rīsu lauks un Kenderen ūdenskritums

Ubudas pilsētai tuvākais lielākais apskates objekts ir Tegallalang rīsu lauks. Jāsaka godīgi, ka lietus sezonā tas nebija savā spožākajā stadijā, bet tāpat bija skaisti. Ieejot teritorijā, mums piedāvāja pašūpoties un noķert bildi. Šis bija pirmais tāds piedāvājums, tāpēc piekritām. Pēc tam ceļojuma gaitā, saņēmām vēl kādus 20 piedāvājumus pašūpoties visdažādākajās vietās, bet visiem turpmākajiem piedāvājumiem, diemžēl, atteicām.

rīsu lauks bali

Ar sievu šūpojamies pāri populārākajam rīsu laukam Bali salā

Izstaigājām visu rīsu lauku, pārāk daudz fotogrāfējamies, jo šis bija mūsu pirmais apskates objekts. Bilde, kas sanāca rīsu lauka šūpolēs noteikti bija 50 000 IDR jeb 3€ vērta!

Vēlāk apmeklējām vienu nelielu un ne pārāk populāru ūdenskritumu. Likās ļoti iespaidīgi un skaisti, bet tas bija tikai sākums un es nemaz nenojautu, ka redzēšu vēl lielākus, varenākus un skaistākus ūdens kritumus.

5.diena – Tegenungan ūdenskritums, Kanto Lampo ūdenskritums, Tukad Cepung ūdenskritums, Tibumana ūdenskritums

Pati Bali sala ir visslavenākā ar saviem ūdenskritumiem, bet skaistākās pludmales ir meklējamas uz blakus esošās Nusa Penida salas, taču par to vēlāk.

Ceļamies agri no rīta, paēdam Nasi Goreng vai Mie Goreng, sēžamies uz saviem motorolleriem un dodamies aplūkot četrus iespaidīgus ūdenskritumus.

Tegenungan ūdenskritums ir ļoti tuvu Ubudas pilsētai, tāpēc to apmeklē ļoti daudz tūristu. Šeit arī satikām divus citus Latviešu pārus, kas arī bija vienīgie latvieši, ko satikām sava ceļojuma laikā.

Sieva rāda trikus Kanto Lampo ūdenskrituma pakājē

Tegenungan ūdenskritums. Šis tiešām bija mūsu “honeymoon” ceļojums!

 

Tukad Cepung ūdenskritums

Tibumana ūdenskritums

Katru ūdenskritumu laikam nav jēgas aprakstīt, tāpēc arī ir bildes. Grūti pateikt, kurš no visiem ūdenskritumiem man patika vislabāk, jo redzot katru nākošo visi kopā jau sāka likties pavisam parasti Bali skati.

Ejot uz ūdenskritumiem bieži vien bija jāpievar simtiem pakāpieni un lai pamielotu acis, nācās tā pamatīgi iesvīst. Bet vismaz vakariņās varēja bez pārmetumiem baudīt Indonēziešu virtuvi.

Tā kā man patīk filma Avatar, it īpaši pirmā daļa, esot Bali, es sajutos nedaudz kā uz Pandoras planētas. Ejot uz ūdenskritumiem pa ceļam bija daudzi mazāki ūdenskritumi, klintis bija apaugušas ar sūnām un pa tām nemitīgi pilēja ūdens lāses – likās, ka klintis un viss apkārt esošais ir dzīvs.

6.diena – Ceļā uz Bali Ziemeļiem. NungNung ūdenskrituma un Ulun Danu Beratan tempļa un parka apmeklējums

Tālāk mūsu ceļi veda uz Bali ziemeļiem, kur atrodas divi aktīvi vulkāni – Batur un Agung. Šī pārbrauciena mēŗkis – sagaidīt saullēktu Batur vulkāna virsotnē.

Uz vulkānu gan nesteidzamies, piestājam kārtējā Instagrammīgajā ūdenskritumā – NungNung

bali komanda

Bali ceļotāji pilnā sastāvā

Pēc ūdenskrituma apmeklējuma dodamies uz vēl vienu pasakaini skaistu vietu Ulun Danu Beratan templi, kas atrodas Bratan ezera krastā. Šis Hinduisma templis tika uzcelts 1633 gadā un tiek izmantots ceremonijām veltītām Bali ūdens, ezeru un upju dievietei Dawi Danu. Apkārt lūgšanu zonām ir izveidots ļoti plašs parks ar dažādām figūrām un izklaides iespējām bērniem. Šī bija viena no sakārtotākajām vietām, ko mēs redzējām visa ceļojuma laikā!

Iekoptas puķu dobes un sakopta apkārtne ir retums Bali!

Meklējām, kur tuvākajā apkārtnē pārnakšņot un atradām konteineru mājiņas. Šis man vienmēr ir licies ļoti interesants naktsmītņu koncepts, arī pārējie ceļa biedri tā domāja, tāpēc pārnakšņojām konteineros. Nu tā – sajūta kā konservbuņdžā, bet no rīta pavērās skats uz ezeru.

Jūras kravas konteiners – naktsmītnes uz vienu nakti

7.diena – Banyumala  ūdenskritums un nakšņošana pie Batur vulkāna

Banyumala

Banyumala  ūdenskritums

Viens no pēdējiem ūdenskritumiem mūsu apskates objektu sarakstā bija Banyumala. Saukts arī par dubulto ūdenskritumu, šis ir ļoti iecienīts ūdenskritums tiem ceļotājiem, kas tiek līdz Bali Ziemeļiem. Ziemeļos ūdens vairs nav tik silts kā Bali vidienē, tāpēc šeit es nemaz negāju peldēties. Bet ūdenskrituma pakājē esošais akmens ir ļoti iecienīta Instagram kadru ķeršanas vieta.

Visur ar motorolleriem

Ar saviem mocīšiem Batur vulkāna tuvumā

Šajā dienā sekoja diezgan garš pārbrauciens līdz nākošajai nakšņošanas vietai – svaigām bungalo tipa mājiņām Batur vulkāna pakājē. Mūs sagaidīja ļoti jauka Balinēziešu dāma, pacienāja mūs ar kafiju, cepumiem un banāniem. Gulēt devāmies jau ap 21:00, jo jau 2:00 bija jāceļas un jātaisās iekarot Batur vulkāna virsotni.

8.diena – Saullēkta sagaidīšana Batur vulkāna virsotnē, atgriešanās Ubudā un Monkey Forest apmeklējums

Šī bija viena no grūtākajām un tajā pat reizē foršākajām dienām Bali ceļojumā. 2:30 skanēja modinātāji un 3:00 mums pakaļ ieradās safari džips, kas aizveda mūs uz Batur vulkāna pakāji. Paņēmām bambusa spieķus, kurus gan principā sanāca tikai nest nevis lietderīgi izmantot un devāmies ceļā. Pārgājiens nebija garš – ap 1:15-1:30h un ceļš bija viegls. Tiekot augšā, muguras gan bija slapjas. Augšā bijām vieni no pirmajiem un ieņēmām labākās vietas, lai sagaidītu saules lēktu. Bija interesanti noskatīties, kā citi cilvēki ar lukturīšiem plūst augšā vulkānā.

Saule ausa, bet skats nebija diez ko iespaidīgs, jo bija mākoņi. Protams, bija skaisti tāpat!

batur vulkāna virsotnē

Mēs Batur vulkāna virsotnē (1717m), bet aiz muguras Agung vulkāns (3031m) – augstākā vieta Bali salā

Pēc tam paskatījāmies uz mērkaķu ģimeni, kas dzīvo vulkāna virsotnē, aplūkojām un pataustījām tvaikojošos caurumus un devāmies atpakaļ lejā. Viesnīcā bijām tieši uz brokastu laiku – 8:00.

Pēc tam devāmies atpakaļ uz Ubud pusi, kur vakarā bija paredzēts Monkey Forest apmeklējums.

bali merkaki

Daudz mīļus un ne tik mīļus mērkaķus var satikt Bali!

Ubudas Mērkaķu mežā jeb Monkey Forest dzīvo vairāk nekā 1200 makaku sugas mērkaķi. Parka teritorijā dzīvo 10 mērkaķu grupas jeb ģimenes, no kurām katrai ir sava teritorija, kas arī stingri tiek ievērota.

Vienam pieaugušajam biļete maksā 80 000 IDR, kas ir apmēram 5€. Bez šaubām tas ir tā vērts, jo vērot mērkaķus ir diezgan smieklīgi un arī viņiem pašiem ir diezgan jautra dzīve šajā parkā. Šeit mērkaķi ir labi pabaroti un nav tik nekaunīgi kā citviet, tāpēc, ja pats neuzprasīsies, tad mērkaķi neko sliktu nedarīs.

9.diena – Atpūtas diena Ubudā un Pura Dalem Ubud Temple Dance izrādes apmeklējums

Ceļojums gandrīz jau pusē, tāpēc paņēmām brīvdienu. Pastaigājoties pa Ubudas ielām, mums piedāvāja apmeklēt vietējo deju uzvedumu – no šī piedāvājuma neatteicāmies.

Aizgājām uz tirgu, kur nācās mācīties kaulēties. Man sanāca diezgan slikti, jo nopirku čības par 200 000 IDR dārgāk nekā pēc tam varēju dabūt no cita pārdevēja. Tas nekas.

Paēdām jau iestaigātā ēstuvē, uzēdām saldējumu ar bobām Mixue saldējuma veikalā un devāmies uz izrādi.

Izrāde sākumā bija paredzēta ārā, bet uznāca neliels lietus, tāpēc to pārcēla zem jumta. Viss priekšnesums bija diezgan interesants, tajā piedalījās ap 100 vīriešiem un trīs sievietes. Izrādes beigās sākās īsta uguņošana – precīzāk, transā iegājis vīrietis, mētājās ar kokosriekstu čaumalu oglēm, lēkāja pa tām, bāza tās mutē un atstāja visus ar mutēm vaļā. Dažiem apmeklētājiem pat sanāca pārbaudīt vai ogles ir īstas, jo tās viņiem tika uzmestas virsu.

10.diena – Pārcelšanās ar ātrlaivu uz Nusa Penida salu

Dodamies uz salām!

Viesnīcā, kurā mēs apmetāmies vairākas dienas, mēs iepazināmies ar īpašnieku, kurš runāja angliski. Viņš mums palīdzēja norezervēt Bali-Nusa Penida-Gili Islands-Bali  braucienus. Par 55€ no cilvēka, mūs aizveda uz ostu, uz visām salām un mājupceļā vēl nogādāja atpakaļ viesnīcā – iespējams tikai Bali!

Nusa Penida salā mēs pavadījām trīs dienas. Pirmajā dienā iznomājām motorollerus, iečekojāmies naktsmītnēs, paēdām un tad uznāca lietus. Šajā dienā neko daudz neiespējām

11.diena – Diamond beach apmeklējums

Divi populārākie apskates objekti Nusa Penida salā ir Diamond Beach pludmale un Kelingking pludmale. Es pat teiktu, ka ne pašas pludmales, bet tieši skati no augšas uz šīm pludmalēm.

Pirmo apmeklējām Diamond Beach pludmali. Lai tiktu pašā pludmalē, ir jānokāpj pa, teikšu godīgi, ļoti bīstamām trepēm. Kāpjot augšā pat redzējām baiļu asaras. Lejā nokāpj salīdzinoši maz cilvēku, bet visi pārējie dabū bildes priekš Instagram jau kāpņu sākumā, kur viss ir droši.

Mēs, protams, nokāpām lejā, pasauļojāmies un paspēlējamies ar viļņiem. Un kādas 10 reizes smērējām sauļošanās krēmu. Un dabūjām pilnas bikses ar smiltīm. Bali pludmales smiltis ir ļoti grūti nomazgāt, haha!

Diamond beach

Diamond Beach, jo klintis izskatās pēc dimantiem?

Pēc tam aizbraucām aplūkot Banana Cliff jeb klinti iekš okeāna, kas izskatās pēc banāna. Tad braucām gar Teletubies Hill jeb kalniem kas izskatās līdzīgi tiem, kas ir redzami Teletūbijos.

5 no 6 ēdienreizēm Nusa Penida salā mēs baudījām DJ Warung. Šajā ģimenes ēstuvē par lieliskām cenām varēja dabūt gan vietējos, gan Eiropas ēdienus. Tomēr tas, dēļ kā mēs atgriezāmies katru dienu bija Smoothie Bowl, kas bija super garšīgs!

dj warung smoothie bowl

Garšīgākais Smoothie Bowl Nusa Penida salā!

12.diena -Temeling pludmales un baseina apmeklējums un saulrieta sagaidīšana Kelingking pludmalē

Mūs pēdējā dienā Nusa Penida salā mēs apmeklējām divas pludmales.

Temeling Pludmalē varēja gan pašūpoties šūpolēs, gan pasēdēt baseinā, gan papriecāties pludmalē. Lai nokļūtu uz šo pludmali, ar motorolleriem bija jābrauc par ārkārtīgi šauru ceļu – bija bailīgi, bet viss beidzās labi.

Temeling pludmale

Šupoles Temeling pludmalē

Protams, dienas lielākais piedzīvojums bija tikai priekšā, jo saulrietu mēs gribējām sagaidīt Kelingking pludmalē. Lai nokļūtu šajā pludmalē ir jākāpj pa ļoti sarežģītu taku, kur margas ir veidotas no virves gabaliem un sprunguļiem.

Mēs kāpām ap plkst. 17:00, kad vēl bija ļoti karsts. Lejā es kāpu ar čībām, kas nebija pats gudrākais lēmums, jo pusceļā no sviedriem tās sāka tā slīdēt, ka vienā vietā čība uzšļūca man uz kājas un tiku arī pie pārsista pirksta. Mācība – nākamreiz kāpšu ar kārtīgiem apaviem. Tā kā es rakstu šo rakstu, tad lejā un augšā tiku dzīvs.

kelingking beach pludmale

Kelingking beach pludmale Nusa Penida salā

Ceļš lejā ir tik grūts, ka to veic tikai retais. Lejā bija ap 10-15 cilvēki un šī pludmale ir milzīga. Spēlējāmies ar viļņiem, skatījāmies kā daži trakie peldas 3m augstos viļņos. Paši gan to nemēģinājām, jo šeit okeāns ļoti spēcīgi velk iekšā. Augšā kāpām saulrietā, kad vairs nebija tik karsts, bet arī tad nebija viegli. Ja priekšā nav citi tūristi, tad ceļš lejā aizņems ap 20-25 minūtēm, bet augšā ap 30 minūtēm.

13.diena – Pārcelšanās uz Gili Trawangan salu

Tālāk mūsu ceļi veda uz trīs paradīzes salām pie Lombok salas krastiem. Džili salas sastāv no Trawangan, Meno un Air salām, visas trīs ir tiešām mazas salas, ko var izstaigāt arī ar kājām.

Šajās salās nav atļauta pārvietošanās ar transportlīdzekļiem ar iekšdedzes dzinējiem. Populārākie transportlīdzekļi šeit ir velosipēdi, tad seko elektriskie skūteri un tad zirga karietes, kas arī strādā kā vietējie takši.

Pirmajā dienā iekārtojāmies viesnīcā, izīrējām riteņus un braucām apkārti visai Gili T salai. Jāsaka, ka salas galvenā iela, kas iet apkārt salai, un pludmale visapkārt tai ir kā pasaka. Skaisti, sakopti, moderni. Bet salas vidienē, kur dzīvo vietējie iedzīvotāji ir nenormāla miskaste, pamestas mājas, nepabeigti remontdarbi un citi nepatīkami skati.

Mums ar sievu, kā kaķu mīļiem gan ļoti patika tas, ka šajā salā rūpējās par dzīvniekiem. Uz salas bija daudz kaķi, visi labi paēduši un aprūpēti. Atšķirībā no Bali salas, kur uz ielām ir tūkstošiem slimi un pamesti suņi, Gili salās neredzēām nevienu pašu suni.

Šīs salas ir apmēram 35 kilometru attālumā no Bali, bet mēs redzējām kā saule iekrīt Bali vulkānos.

14.diena – Snorkelēšana ar bruņurupučiem

Gili salas ir populārs galamērķis tiem, kas grib izbaudīt snorkelēšanu vai niršanu. Kristāldzidrais ūdens, bruņurupuči, zemūdens statujas, koraļļi un cena, par kuru nevar nesnorkelēt.

5h snorkelēšanas tūre ~ 20 cilvēku grupā mums izmaksāja 9€ katram. Cenā bija iekļauta maska, veste, vieta laivā, gids un vēl ar GoPro tika filmēti video, kurus pēc tam varēja saņemt par brīvu.

Varēja aplūkot arī šis zemūdens statujas

snorkelesana gili salas

Lūkojamies zem ūdens

Mēs piestājām pie zemūdens statujām, pie bruņurupučiem un vēl vienā vietā, apbraukājām visas trīs Gili salas un devāmies pusdienās Gili Air salā. Šī bija mana pirmā snorkelēšanas pieredze – man patika, noteikti to darīšu vēl!

Vakarā ar sievu devāmies paēst romantiskas vakariņas restorānā, jo ir taču mūsu medusmēnesis!

Romantika Džilī salās!

15.diena – Atgriežamies Bali salā un krītam no kvadracikliem

Ceļš atpakaļ uz Bali bija ne pāŗāk izdevies. Sākumā divas stundas nācās gaidīt, kamēr kuģis saņems kaut kādu atļauju atgriezties Bali salā. Kad ieradāmies Bali, sastapām cilvēkus-mērkaķus. Vietējie starpnieki leca uz mūsu kuģa malām, piedāvājot transfēra un takša pakalpojumus, kad izkāpām ārā, pirmo reizi nācās pasūtīt *** uzmācīgākos taksistus. Osta, kurā izkāpām bija Bali Austrumos – nepatīkamākā vieta, kādā pabijām visa ceļojuma laikā.

Kad atgriezāmies Ubudas apkaimē un iekārtojāmies viesnīcā, ar draugu devāmies ATV jeb kvadraciklu izbraucienā. Saņēmām briesmīgas kvalitātes kvadraciklus, kas briesmīgi grabēja. Tas gan mūs neatturēja izbaudīt šo braucienu. Braucot pa meža trasi, es centos turēt līdzi grupas vadītājam. Tā centos, ka ieskrēju apmalē, pārlidoju pāri kvadracikla stūrei un apmetu to uz sāna. Mazliet saskrāpējos, bet bija jautrs piedzīvojums!

16.diena – Luwak kafijas plantācijas apmeklējums un Canggu pilsētas apmeklējums

Devāmies aplūkot tos dzīvniekus, kas ēd kafijas pupiņas un ražo dārgo kafiju. Satikām arī pašus Civetkaķus, kuriem tik ļoti garšo kafijas pupiņas.

civetkakis

Paijājam civetkaķi, dzīvnieku, kam ļoti garšo kafijas pupiņas

Arī šeit mums bija personīgais gids, kas pastāstīja par šiem dzīvniekiem, vēsturi un citām interesantām lietām. Mums arī iedeva nodegustēt ap 20 citiem dzērieniem – dažādas tējas un kafijas.

Pēc tam arī vietējā veikalā varēja iegādāties gan Luwak kafiju, gan visus pārējos dzērienus ko mēs nogaršojām. Šajā veikalā iztērējām 1.3 miljonus IDR, jo sapirkāmies kafijas un tējas mājiniekiem.

Pēc tam devāmies un Canggu pilsētu, kas tiek dēvēta par Bali Eiropu. Šajā pilsētā ir apmetušies ļoti daudzi Eiropieši un citi tropu klimata cienītāji. Mēs gan ļoti daudz no tā visa neapskatījām – aizbraucām uz pludmali un pastaigājām pa vietējo tirgu.

17.diena – Baudām dzīvi privātā villā

17. dienā, kad jau viss bija gana un gribējās tā riktīgi atpūsties, mēs sarūpējām pārsteigumu saviem draugiem, kas mūsu Bali ceļojuma laikā visu plānoja un sarunāja. Tad nu mēs iznomājām lielu villu tikai mums 4.

villa bali

Skaisti dzīvojam!

Baseins bija lielāks nekā pie visām viesnīcām, kurās mēs palikām un vieta bija super-skaista.

Vakarā mums pievienojās vēl viens draugs, kurš Bali ir ieradies uz trīs mēnešiem un katru dienu dodas sērfot.

18.diena – Atpūšamies Uluwatu reģionā

Ceļojums jau iet uz beigām un mēs jau esam piekusuši no tūristu būšanas. Šajā dienā apmeklējām pāris pludmales, paēdām saldējumu un pastaigājām pa veikaliem un daudz atpūtāmies.

19.diena – Sērfojam Padang Padang pludmale un sagaidām saulrietu Pandawa pludmalē

Vēl jau vajag kādu piedzīvojumu, tāpēc dodamies sērfot uz Padang Padang pludmali. Es sērfot mēģināju pirmo reizi un arī ļoti ātri beidzu, jo neuzvilku nepieciešamo kreklu un ļoti ātri noberzu vēderu. Mani arī šis sports baigi neaizrāva.

Tomēr bija interesanti būt tur, kur citi sērfotāji noķer viļņus un paskatīties kā tas notiek tuvāk. Savādāk, esot krastā, viss izskatās pārāk maziņš.

Sērfot nesanāca, bet vismaz bilde laba sanāca

Saulrietu devāmies sagaidīt Pandawa pludmalē uz kuru ved ļoti gleznains, klintīs izkalts ceļš.

Cītīgi runājamies

Šeit iepazināmies ar ārzemnieku pārīti, kur meitene ir grieķiete, bet puisi austrālietis. Runājāmies, mētājam disku, spēlējāmies ar viņu suni un spēlējām bumbiņu līdz pat tumsai.

Noskaidrojām, ka viņi šeit ir ieradušies lai sērfotu un puisis darbojas celtniecības nozarē un šobrīd būvē piecas mājas Bali, ko vēlāk vai nu pārdos, vai izīrēs.

20.diena – Iepirkšanās pirms došanās mājās

Pēdējā diena mūsu Bali ceļojumā ir pienākusi un jau gribās atpakaļ Latvijas ziemā. Dodamies uz veikaliem, lai sapirktu pēdējos suvenīrus un aizpildītu atļautos kilogramus mūsu ceļojuma koferos.

Sapirkāmies saldumus, bet Bali saldumi nav diez ko garšīgi, secinājām jau būdami mājās.

21.diena – Ceļojam mājās

Mājupceļš mums aizņēma divas stundas ilgāk nekā ceļš uz šejieni, jo bija jāgaida 4 stundas starp lidojumiem no Džakartas uz Stambulu. Bet labi ka tā, jo lidojums no Denpasaras uz Džakartu aizkavējās par divām stundām un mēs knapi vispār paguvām uz nākošo reisu.

Cik tad maksā ceļojums uz Bali?

Mūsu izmaksas bija šādas:

Lidojuma biļetes – 1734€

Vīzas – 60€

Tēriņi (pirkumi, ēšana, ieejas biļetes, tūres, motorolleru noma u.c.) – 1425€

Viesnīcas + takši – 584€

Kopējās izmaksas diviem cilvēkiem – 3803€

Vai ir vērts braukt ceļojumā uz Bali?

Neapšaubāmi! Bali un citas Indonēzijas salas ir neaprakstāmi skaistas. Tur elpu aizraujoši dabas skati ir 20 minūšu braucienā viens no otra. Tāpat, Jūs varēsiet iegūt pārliecību, ka Latvijā nemaz nav tik slikti dzīvot, jo vietējiem iedzīvotājiem Bali nebūt neklājas labāk kā mums šeit Latvija. Mēs šeit sūdzamies, cik mums slikti ceļi, ka valdība slikta. Aizbrauciet uz Bali un redzēsiet!

Ceļot ir forši, bet nekur nav tik labi kā mājās! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma