Kā Nopelnīt Naudu ar Ebay: 39 vērtīgi padomi

Lapas satura rādītājs

Daudzas lietas kas nelietotas mētājās Jūsu mājā vai garāžā, iespējams ir vērtas lielu naudu. Varbūt Jūsu vecmāmiņas lauku mājas bēniņos stāv desmitiem tūkstošu eiro vērtas lietas? Ebay tirdzniecības platformā var pārdot gandrīz jebko, bet lai to izdarītu, Jums vajadzētu apgūt kā to izdarīt un kā to izdarīt efektīvi!

Šajā pamācībā atradīsiet vērtīgus padomus par to kā samazināt izmaksas, kad pārtraukt izsoles, kā nopelnīt no naudu pārdodot savādas lietas, kuras, Jūsuprāt, ir bezvērtīgas.

Apgūstiet Ebay tirdzniecības pamatus

ebay padomi

Ar Ebay tirdzniecības platformas palīdzību Jūs varat nopelnīt ne tikai papildus naudu, bet arī atbrīvot savu dzīvesvietu no liekajām mantām. Tā vietā lai izmestu kaut ko atkritumos, Jūs varat piedāvāt sev nevajadzīgās mantas citiem cilvēkiem. Tādā veidā kāds būs ietaupījis līdzekļus, Jūs būsiet nopelnījis papildus naudu un tas arī būs labāk videi.

Pārdošana Ebay ir domāta ne tikai tiem kas pēc ilgiem laikiem ir nolēmuši atbrīvoties no nevajadzīgajām lietām savā dzīvesvietā, bet arī tiem, kas to dara patstāvīgi. Tādā veidā pelnot naudu ar Ebay visu gadu.

Kad Jūs uzsākat tirgošanos Ebay, tā var kļūt par atkarību. Jūs nepārtraukti gribat pārbaudīt augstākos solītājus uz Jūsu izsolēm. Ja Jūsu ievietotā lieta būs pieprasīta, tad summa ko cilvēki sola par to var izrādīties diezgan liela. Īpaši priecīgi Jūs būsiet tad, ja šaubījāties par tās izmešanu miskastē vai ievietošanu Ebay.

Ar Ebay ir iespējams nopelnīt simtiem un pat tūkstošiem eiro gadā. Izšķirošais faktors būs tas, cik apņēmīgi Jūs to darīsiet. Vai Jūs to izdarīsiet vienreiz, vai darīsiet to katru dienu un uztversiet to kā biznesa iespēju.

Ja Jums šķiet ka tirgošanās Ebay nav priekš Jums, tad apskatiet citas peļņas iespējas internetā.

Neesat lietojis kādu lietu veselu gadu? Pārdodiet to!

Uzņēmumiem ir svarīgi lai viņiem būtu brīvi pieejami apgrozāmie līdzekļi, arī Jums regulāri vajadzētu pārbaudīt sev pieejamos līdzekļus – nevajadzīgās lietas, ko iespējams pārdot Ebay tirdzniecības platformā.

Lai izlemtu kuras lietas pārdot, bet kuras vēl ne, izmantojiet 12 mēnešu atskaites principu. Neesat kaut ko izmantojis 12 mēnešus? Pārdodiet to!

Šeit būs saraksts ar lietām kuras ļoti labi tirgojas Ebay platformā:

  • Jaunas lietas. Burbuļplēvē ietītas lietas, celofāna iesaiņojumā iepakotas lietas. Jaunas, nelietotas lietas var pārdot par dārgāku cenu.
  • Zīmolu lietas. Cilvēki uzticas zīmoliem, tāpēc Adidas džemperi noteikti apskatīs vairāk cilvēku nekā Abibas.
  • Lietas ar atslēgasvārdiem. Pajautājiet sev šo jautājumu: “Vai kāds šo lietu meklēs”? Cilvēki meklē lietas Ebay pēc atslēgas vārdiem, piemēram, “Adidas apavi 42 izmērs balti” nevis tikai “Apavi”. Protams, tas viss tiek meklēts Angļu valodā.

Retas lietas

Retas vai grūti atrodamas lietas vienmēr var pārdot par labu cenu.

Pārdodiet vairākas lietas reizē. Ja Jums nav daudz brīvā laika, bet ir vairākas līdzīgas lietas, varbūt pārdodiet tās visas uzreiz. Šādā veidā īpaši labi var pārdot mazuļu apģērbu. Dārgas un zīmolu lietas pārdodiet atsevišķi, nejauciet Guess ar H&M!

Pirms izmešanas ielieciet Ebay

Nepārsteidzieties ar secinājumiem – miskastē metams. Kas vienam ir nevajadzīgs, citam var izrādīties ļoti vērtīgs un nepieciešams. Ebay cilvēki cīnās pat par visdīvainākajām lietām.

Piemēram, saplīsušas elektroierīces var labi pārdot, jo ir gudrinieki kas tās var salabot un atgriezt pie dzīvības, vai arī izmantot to veselās rezerves daļas. Vienmēr atcerieties norādīt katrai lietai tās stāvokli un defektus, ja tādi ir.

Pirms pārdošanas pērciet. Iegūstiet savam profilam labas atsauksmes, lai pēc tam varētu pārdot par dārgāku cenu.

Pirms publicējat savus piedāvājumus Ebay, vispirms nopērkat pāris sev nepieciešamas mazas un lētas lietas. Jūs par varat iegādāties ikdienišķas lietas, ko Jūs citādāk pirktu vietējā lielveikalā, bet par lētāku cenu.

Šādā veidā Jūs arī apgūsiet kā strādā Ebay tirdzniecības platforma un pie reizes iegūsiet nepieciešamās atsauksmes no pārdevējiem. Lielākā daļa Ebay lietotāju priekšroku dod tiem pārdevējiem, par kuriem ir labas atsauksmes gan kā pircējiem, gan pārdevējiem.

Lielākā kļūda ko Jūs varat izdarīt Ebay platformā ir ar tikko izveidotu kontu bez jebkādām atsaukmēm censties pārdot dārgu lietu, piemēram, Iphone.

Špikojiet no konkurentiem! Apskatiet līdzīgus sludinājumus un veidojiet savējo pēc labākajiem paraugiem.

Ebay platformā ir iespējams redzēt cik daudz eksemplārus katrs pārdevējs ir pārdevis ar katru sludinājumu. Un kā viņš ir aprakstījis pārdodamo lietu un kādas bildes ielicis. IZMANTOJIET TO! Izmantojiet “Advancēto” meklēšanu lai atrastu sludinājumus par lietu ko Jūs vēlaties pārdot un aplūkojiet jau beigušās izsoles. Apskatiet cik daudz solītāju bija katrai izsolei, par kādu summu tika pārdota lieta.

Atradāt identisku produktu Jūsējam? Izmantojiet iespēju publicēt tādu pašu sludinājumu spiežot uz pogas “Sell one like this”, kas Jūsu vietā aizpildīs daudzus sludinājuma lauciņus. Tikai aprakstu un bildes publicējiet savējās, izdomājiet ko oriģinālu!

Jūs varat ievietot 20 lietas bez maksas katru mēnesi, bet par katru pārdoto lietu Jums būs jāmaksā 10% komisijas maksa

ebay nodevas

Ja Jūsu dzīvesvieta ir pilna ar lietām ko varētu pārdot Ebay, neaizmirstiet, ka Jums ir pieejami 20 bezmaksas sludinājumi katru mēnesi. Ja ko pārdosiet, tad būs jāsamaksā Ebay komisijas maksa 10% apmērā.

Par parastajiem sludinājumiem Ebay ietur divu veidu nodevas:

Sludinājuma ievietošanas maksa Ebay.

Šī ir standarta ievietošanas komisijas maksa par parastu sludinājumu- 0.35 eiro. Bet katru mēnesi Jums ir 20 bezmaksas sludinājumi.

Komisijas maksa no gala vērtības.

Ja Jums izdodas kaut ko pārdot, tad par to nāksies samaksāt nemainīgus 10% no pārdotās lietas gala vērtības. Šī nodeva tiek piemērota katrai pārdotajai lietai, arī tām, kas tiek publicētas par velti. Gala vērtības nodeva ir ierobežota uz 250 eiro, tas ir, Jūs maksājat 10% par lietām vērtībā līdz 2 500 eiro.

Ja pircējs maksā ar PayPal, tad parasti tiek ieturēta 3,4% komisijas maksa no maksājuma summas, plus 20 centi par katru transakciju.

Izmantojiet bezmaksas sludinājumu dienu piedāvājumus

Regulārie pārdevēji savus 20 bezmaksas sludinājumus izmanto ļoti ātri. Lai izvairītos no 35 centu maksāšanas par katru ievietoto sludinājumu, Jums vajadzētu sekot līdzi bezmaksas sludinājumu periodiem, tie ir tādi laika nogriežņi, kuros Jūs varat ievietot cik daudz sludinājumus vēlaties bez maksas.

Ebay tik un tā paņes savu nodevu par katru pārdoto lietu un Jums būs jāmaksā papildus, ja vēlēsieties savus sludinājumu izcelt, piemēram, lielākus un vairāk attēlus, Buy it now jeb pirk uzreiz opciju u.c. Bet ja Jūs neizmantosiet advancētās opcijas, tad varēsiet ievietot neierobežotu skaitu sludinājumu bez maksas un tie nemīnusosies no Jums pieejamajiem 20 ikmēneša bezmaksas sludinājumiem.

Lai saņemtu laicīgus paziņojumus, kad tuvojās šādas bezmaksas sludinājumu ievietošanas dienas aspaktiet šo lapu 

Pārdodiet par dārgāku cenu izmantojot pareizos atslēgas vārdus

Ja Jūs vēlaties nopelnīt vairāk ar savām aktivitātēm Ebay platformā, tad paplašiniet savu vārdu krājumu! 2016. gadā pētnieki no Birmingemas universitātes veica pētījumu, kurā tika apskatītas 68 000 noslēgušās Ebay izsoles, lai atrastu atslēgas vārdus kuriem cilvēki vairāk uzticās.

Daži piemēri no pētījuma rezultātiem:

  • Smaržas kuru aprakstā tika izmantots vārds “authentic” (autentisks) tika pārdotas par vidēji 34 £, bet tās kurās tika izmantots vārds “genuine” (neviltots) tikai par 21 £.
  • Apavi, kuru nosaukumā tika ietverts vārds “sneaker” (apavi ar gumijas zoli) tika pārdoti par 41 £, bet ja to nosaukumā bija vārds “trainer” (sporta apavi) tikai par 21 £.
  • Sludinājumi ar vārdu “thong” (striga biksītes) ienesa vidēji 41 £, bet ar vārdu “knickers” (apakšbikses) tikai 10 £.

Pētnieki analizēja vairāk kā 15 miljonus vārdu sludinājumos kuri bija beigušies visnesenāk, sākot savu pētījumu. Šādā veidā viņi aprēķināja katra atslēgas vārda vidējo pārdošanas vērtību.

Pētījuma rezultāti arī norādīja uz to, ka ja sludinājumā ir gramatikas kļūdas, tad tas norāda uz bezrūpīgu attieksmi pret ievietoto lietu un tāpēc arī tas pazemina lietas cenu. Piemēram, modes lietu sludinājumi, kuru aprakstā bija “men’s” tika pārdoti par vidēji 31 £, bet “mens” tikai par 19 £. Nevajadzētu izmantot arī dažus šķietami nevainīgus vārdus, piemēram, mašīnu dīleriem vajadzētu izvairīties no tādiem vārdiem kā “honest” (godīgs) un “reliable” (uzticams).

Atrodiet “karstos produktus” ar šo rīku

Vai Jums trūkst idejas ko pārdot? Jūs varat ātri veikt pētījumu par “karstajām” lietām un nišām Ebay platformā ar eBay Most Popular Tool  rīka palīdzību. Ievadiet meklēšanas lodziņā Jums interesējošo atslēgas vārdu un šis rīks uzģenerēs sarakstu ar atbilsošām izsolēm ar visbvairāk solītājiem un skatījumiem. Piemēram, ievadiet lodziņā atslēgas vārdus “games consoles” un Jūs saņemsiet sarakstu ar vispopulārākajiem sludinājumiem datorspēļu nišā.

Apgūstiet Ebay žargonvārdus

Ebay profesionāļi izmanto dažādus saīsinājumus, kurus arī saprot lielākā daļa Ebay lietotāji. Šādā veidā lietas nosaukumā ir iespējams ierakstīt papildus informāciju, nepārsniedzot atļauto simbolu skaitu. Tomēr apdomājiet divreiz vai Jums ir nepieciešams pievienot kādu no šiem saīsinājumiem, jo daži pircēji var nesaprast to nozīmi.

BN (Brand New) – jauns
BNWT (Brand New With Tags) – jauns ar birkām
BNIB (Brand New In Box) – jauns, kastē
BIN (Buy It Now) – Pērc uzreiz
VGC (Very Good Condition) – ļoti labā stāvoklī
NWOT (New WithOut Tags) – jauns bez birkām
NWOB (New WithOut Box) – jauns bez kastes
HTF (Hard To Find) – grūti atrodams
NR (No Reserve) – bez rezervēšanas
VTG (Vintage) – vecmodīgs

Aprakstiet savas lietas detalizēti!

Tagad ir pienācis laiks reklamēt un pārdot Jūsu lietas. Lai uzrakstītu labu aprakstu, padomājiet par to, ko Jūs pats gribētu zināt par šo lietu, ja to pirktu. Iekļaujiet zīmola nosaukumu, stāvokli (jauns vai lietots), modeļa nosaukumu vai numuru, izmēru, dimensijas, stilu, krāsu u.c.

Jūs noteikti vēlēsieties kaut kā izcelties, bet galvenais ir tas, lai apraksts ir akurāts. Ja t-krekls ko vēlaties pārdot ir apliets ar majonēzi ko nevar izmazgāt, tad nemaz nedomājiet to censties pārdot kā jaunu. Ja pārdosiet lietas, kas neatbilst aprakstam, saņemsiet sliktu vērtējumu un saņemto naudu nāksies atmaksāt.

Vienmēr pārbaudiet savu uzrakstīto aprakstu divreiz vai vēl labāk, pārbaudiet to ar gramatikas labotāju. Priekš izsolēm, kurās ir nepareizi uzrakstīts lietas nosaukums ir pat izveidotas vairākas mājaslapas kas meklē šādas lietas, piemēram, FatFingers un Goofbid.

Ir pierādīts, ka lietas, kuru aprakstā vai nosaukumā ir kļūdas, tiek pārdotas par zemākām cenām.

Esiet meklēšanas rezultātu augšgalā!

Visi, kas nodarbojas ar kāda veida interneta biznesu, zina, ka nav jēgas radīt labu saturu, ja neviens to nevar atrast. Tāpēc veidojot savus sludinājumus vienmēr norādiet zīmolu un produkta veidu. Tāpat, Jums vajadzētu runāt Jūsu klientu valodā

Kad Ebay apmeklētāji meklē kaut ko, Ebay šķiro rezultātus tikai pēc vārdiem kas ir iekļauti lietas nosaukumā (pircējiem ir iespēja atzīmēt arī opciju meklēt gan nosaukumā, gan aprakstā), tāpēc katrs uzrakstītias vārds ir svarīgs.

Iedomājieties ja Jūs vēlētos atrast. Ir ievietots sludinājums ar nosaukumu “stilīga kleita ar vizulīšiem pie apkakles”. Kurš gan meklētu vārdus “stilīga”, “vizulīšiem” vai “apkakles” . Tā vietā šo sludinājuma tekstu vajadzētu ievietot kā “jauna 10 izmēra kleita balta zīda” un Jūs būsiet izmantojis daudz vairāk atslēgas vārdus, kurus cilvēki meklē.

Jūs varat aplūkot katras nišas meklētākos atslēgas vārdus ar eBay Pulse Tool  rīka palīdzību. Piemēram “perfume” (smaržas) ir otrais meklētākais atslēgas vārds skaistumkopšanas sadaļā, bet pirmais ir “Dior”, tāpēc sludinājums ar nosaukumu “Dior perfume” būs veiksmīgāks par “Dior fragrance”.

Pievienojiet kvalitatīvus attēlus, lai pircēji var redzēt ko viņi saņems

ebay-kamera

Kvalitatīvi attēli Ebay sludinājumos ir puse no uzvaras! Ja Jūsu sludinājumiem būs kvalitatīvas bildes, tad Jūsu iespējas pārdot kaut ko trīskāršosies. Protams, ir lietas kuras var pārdot arī bez bildēm, piemēram, DVD diski, bet ja Jūs gribēsiet pārdot gleznu, bez bildēm neiztiksiet.

Kādreiz Ebay par bilžu pievienošanu prasīja samaksu, bet tagad Jūs varat augšupielādēt līdz pat 12 bildēm bez maksas.

Fotogrāfējot savas lietas izmantojiet labu apgaismojumu – ja Jūs fotogrāfējiet kaut ko ārā, piemēram, automašīnu, tad dariet to saulainā dienā. Ja vēlaties pārdot ko dārgu, nofotogrāfējiet to no visiem iespējamajiem rakursiem, kā arī no tuvākas un tālākas distances.

Izmantojiet vienkrāsainu fonu – pircējiem nepatīk, ja spogulī var redzēt Jūsu trīs nedēļas nekārtoto māju! Ja pārdodat lietotas lietas ar defektiem, tad nofotogrāfējiet šos defektus tuvplānā. Vēl labāk – nofotogrāfējiet tos, pieliekot blakus lineālu, lai varētu saprast defekta nopietnību un izmēru. Jo detalizētākas būs bildes, jo pircējs būs drošāks par to ko viņš saņems un iespējams atstās Jums labu vērtējumu par godīgumu.

Samaziniet izsoles sākuma cenu lai piesaistītu interesentus

Pārdošana Ebay platformā ir neparedzama un tajā ir jāatrod balanss. Uzlieciet izsoles sākuma cenu pārāk augstu – neviens nesolīs. Uzlieciet izsoles sākuma cenu pārāk zemu – Jūs riskējat to pārdot par ļoti zemu cenu.

Kā jau iepriekš tika minēts, ir vērts pameklēt līdzīgas izsoles kuras jau ir beigušās, pirms pievienojat savu lietu. Tādā veidā Jūs varēsiet atrast optimālo izsoles sākuma cenu un nojaust, par cik to beigās pārdosiet.

Apsveriet domu samazināt izsoles sākuma cenu ar domu pievērst lielāku uzmanību. Pētījumā Londonas biznesa skolā tika noskaidrots, ka izsoles ar zemāku sākuma cenu piesaistīja vairāk uzmanības un solītājus un tās tika pārdotas par augstāku cenu.
Izņēmumi ir ļoti specifiskas lietas, par kurām varētu būt maza interese. Piemēram, degvielas bākas vāciņš no 1974. gada VW Beetle ir nišas produkts, kuru būtu ieinteresēts nopirkt kāds auto resaurators. Šāda tipa lietām var uzstādīt augstāku sākuma cenu, jo tiem kam to tiešām vajadzēs būs gatavi samaksāt arī nedaudz vairāk.

Noslēdziet izsoles svētdienās kad Ebay ir vislielākā aktivitāte

Izvairieties no izsoļu pārtraukšanas laikos, kad Jūsu mērķa auditorija guļ. Piemēram, Ja Jūs cenšaties pārdot kaut ko, kas varētu interesēt Amerikas pircējiem, atcerieties par to, kad mums ir diena viņiem ir nakts un otrādi. Izsoļu dalībnieki bieži vien cenšas noķer izsoles beigas lai citi nepaspētu uzsolīt vairāk.

Pēc Ebay datiem, vislielākā aktivitāte platformā ir svētdienu vakaros, tāpēc cenšaties savas izsoles noslēgt šajā laikā. Ja Jūs pārdodat ko ļoti dārgu, pacentieties šo izsoli noslēgt laikā kad pa TV ekrāniem neiet kas nozīmīgs, piemēram, America Got Tallent fināls.
To var arī autamtizēt! Jūs varat bez maksas noteikt izsoles sākuma un beigu laikus 20 lietām.

Pārdodiet sezonālas lietas īstajā gadalaikā!

Padomājiet par sezonalitāti – ja Jūsu pārdodamā lieta ir sezonāla, tad pārdodiet to tad kad ir “pļaujas laiks”. Tikai daži meklēs ziemassvētku džemperus jūnijā vai grilla piederumus decembrī.

Jo precīzāk trāpīsiet, jo labāk. Ja Jūs vēlaties pārdot gaisa kondicionieri, tad sagaidiet gada karstāko dienu un ievietojiet to izsolē lai pārdotu to daudz dārgāk.

Izvēlieties globālo tirgu nevis vietējo lai sasniegtu lielāku auditoriju

Piedāvājot savas lietas cilvēkiem pāri okeānam Jūs būtiski ietekmēsiet sava sludinājumu apmeklējumu un solītāju skaitu. Jūs varat savas lietas ievietot gan globālajā Ebay vietnē, gan katras atsevišķās valsts Ebay mājaslapā.

Ja Jūs domājat ka kāda lieta būs populārākā kādā noteiktā valstī, tad ir vērts pacensties un ievietot sludinājumu arī šīs valsts vietējā Ebay mājaslapā. Šādam gājienam ir daudzi plusi, piemēram, cena tiks attēlota šīs valsts valūtā, atsleģas vārdi būs pārtulkoti šīs valsts valodā un tāpēc tā parādīsies augstāk meklēšanas rezultātos.

Ja Jūs izvēlaties šo variantu, tad neaizmirstiet uzlikt augstākas piegādes izmaksas, savādāk nāksies tās kompensēt no savas peļņas. Šī iespēja gan nestrādās ar lielām un smagām lietām, jo piegādes izmaksu dēļ pircējs atradīs labāku alternatīvu vietējā tirgū.

Ja iespējams, izvairieties no Paypal lietošanas, jo tas prasa nodevas

Pierastais veids kā norēķināties Ebay ir ar PayPal tiešsaistes maksājumu sistēmas palīdzību. Tas ir ļoti ērti un bezmaksas, kā arī dod papildus drošību pircējiem.

Kad Jūs esat pārdevēja lomā, viss ir otrādi. Paypal ietur 3.4% komisijas maksu no maksājuma summas un 20 centus par katru darījumu. Pievienojot šīs izmaksas Ebay komisijām tiek iecirsts pamatīgs robs Jūsu peļņā.

PayPal ir obligāta prasība ja Jūs vēlaties tirgoties Ebay. Vienīgais variants kā izvairīties no nodevu maksāšanas ir ja kāds labprātīgi vēlas samaksāt ar bankas pārskaitījumu. Ja Jūs pārdodat kādu lielāku lietu, ko var savākt tikai no tās atrašanās vietas, tad varat minēt ka vēlaties saņemt maksājumu skaidrā uz rokas.

Izmantojiet programmas lai uzlabotu bildes

Uzlabojot savu uzņemto bilžu kvalitāti vai pievienojot efektus Jūs varat pārdot savas lietas dārgāk. Izmantojiet kādu no pieejamajām bezmaksas programmām lai apgrieztu, izmainītu izmērus, padarītu gaišākas un veiktu citus uzlabojumus savām bildēm. Ļoti laba bezmaksas programma ir GIMP. Tikai nepārcentieties!

Izmantojiet 10 dienu izsoles lai sansiegtu maksimāli daudzus solītājus

Kad Jūs veidojat savu izsoli, ir iespējams izvēlēties vai tā ilgs vienu, trīs, piecas, septiņas vai desmit dienas. Jo ilgāk lieta tiks reklamēta, jo lielāka iespēja ka vairāk cilvēku to ieraudzīs, tāpēc labāk izvēlieties desmit dienu izsoles.

Iepazīstieties ar nodokļu politiku kas attiecas uz tirgošanos Ebay

Ja Jūs pārdosiet lietas, kuras Jūs vairs neizmantojat, piemērām, drēbes, veco mp3 pleijeri u.c. nodokļi jāmaksā nebūs. Bet kad Jūs kļūsiet par profesionāli un pārdosiet lietas lai ar to pelnītu iztiku, būs jāmaksā arī nodokļi.

Ebay pircējiem no Latvijas ir pieejams ļoti labs rīks, kas aprēķinās vai un cik ir jāmaksā papildu par katru preci. Apskatiet Muitas palīgs rīku.

Par nodokļiem, kas jāmaksā juridiskām personām vai kāda cita veida uzņēmējdarbībām iesakām pakonsultēties kādu pieredzējušu grāmatvedi.

Ievērojiet sludinājumu ievietošanas un lietu pārdošanas noteikumus.

Ja Jūs esat tirgotājs – persona, kas taisa vai pērk lietas ar nodomu tās pārdot lai nopelnītu naudu – pircējiem ir tādas pašas tiesības kā pērkot lietas veikalos. Tas attiecas gan uz jaunām, gan lietotām lietām, tāpēc pirms kaut ko pārdodat, iepazīstieties ar patērētāju tiesību likumu.  Pārdevējiem ir nepieciešams piereģistrēties Ebay platformā kā uzņēmumam.
Ja Jūs esat tirgotājs un pārdodat preces izmantojot “buy it now” iespēju, nevis parasto izsoles tipa pārdošanu, tad uz Jums attieca patērētāju tiesību likumi. Šie noteikumi paredz, ka pircējiem, pēc lietas saņemšanas, ir 14 dienas laika lai atgrieztu šo lietu un saņemtu atpakaļ naudu. Kad 14 dienas ir pagājušas pircējam ir 14 dienai laika lai nogādātu lietu atpakaļ pārdevējam.

Ir vērts izlasīt Ebay lietu atgriešanas noteikumus.

Esiet uzmanīgi ar lietu aprakstiem

Privātajiem pārdevējiem ir jārēķinās, ka bieži vien cilvēki atgriezīs preces tiaki tādēļ ka Jūs nebijāt korekti to parakstījuši. Pēc Ebay noteikumiem, pircējs var pieprasīt naudas atgriešanu tikai tā iemesla dēļ, ka lieta nebija korekti aprakstīta – lieta ko cilvēks saņēma bija savādāka nekā Ebay izsoles aprakstā.

Pārdevēji kas ir reģistrējušies kā uzņēmumi ir pakļauti Patērētāju tiesību likumam, neskototies uz to vai viņi izmanto “Buy it now” iespēju vai nē. Tas nozīmē ka visām precēm ko viņi tirgo ir jābūt apmierinošas kvalitātes, tai ir jāpilda paredzētās funkcijas un jābūt tieši tādai kā tā ir aprakstīta. Tādēļ tirgotājiem – uzņēmumiem ir jābūt piesardzīgākiem un jāveido precīzāki apraksti kā privātajiem pārdevējiem.

Veidojiet savu reputāciju pārdodot tā, kā Jūs vēlētos lai pārdod Jums

Lai iegūtu savam profilam spīdošus komentārus un vērtējumus, Jums pārdošanā ievietotās lietas ir jāpiegādā ļoti ātri un atbilstoši aprakstam. Noteikumos tas nav minēts, bet ja Jūs sniegsiet saviem klientiem labu servisu, labu apkalpošanu, tad tas noteikti pozitīvi ietekmēs reitingu un cilvēki gribēs iepirkties atkārtoti.

Kā var iegūt augstākos vērtējumus? Galvenais ir iedomāties sevi pircēja lomā – kā Jūs vēlētos tikt apkalpots?

Aprakstiet pārdodamo lietu akurāti, atbildiet uz pircēju vēstulēm laicīgi un pacenšaties izsūtīt lietas 48 stundu laikā no pasūtījuma saņemšanas brīža. Kad esat izsūtījis paciņu, paziņojat par to pircējam, kā arī nosūtiet viņam izsekošanas numuru, ja tāds ir.

Vēl labais tonis ir pievienot savām ziņām nedaudz pozitīvisma, piemēram “Sveiks, tikko izsūtījām Jūsu paciņu ar foršo puzli/auskariem/rotaļu kaķi u.c. Cerams ka Jums šī lieta patiks tik pat ļoti cik tā patika mūsu bērniem/radiniekiem… Ja Jums rodas kādi jautājumi, mēs ar prieku uz tiem atbildēsim!”.

Nekad nesoliet uz savām izsolēm

Nesoliet paši uz savām izsolēm no citiem profiliem lai palielinātu cenu – ir aizliegts šādi rīkoties! Ja vēlaties lai Jūsu Ebay konts netiek nobloķēts, tad izvairieties no šādas prakses, uz Jūsu izsolēm nedrīkst solīt arī Jūsu ģimenes locekļi un draugi. Ja Ebay pieķers šādu rīcību, konts tiks nobloķēts.

Dodaties uz pastu lai nosūtītu paciņu? Uztaisiet labāko iepakojumu!

Kad esat nonākuši līdz paciņas nosūtīšanais, parūpējieties, lai tā ir iepakota droši un vizuāli pievicīgi!

Daži pārdevēji pievieno saviem sūtījumiem ko personīgu, piemēram vizītkarti vai arī īpaši smalki iesaiņo dārgākās lietas.

Daži Ebay pārdevēji pat izmanto popkornu poliestera vietā lai iepakotu plīstošas lietas. Uzcepiet popkornu bez eļļas, ļaujiet taam atdzist un lūdzu, Jums ir orģināls iepakojums plīstošām lietām. Taču uzmanieties, ja sūtat to uz citu valsti, jo dažās muitās to varētu neizlaist cuari jo tiek sūtīta pārtika.

Pārliecinieties ka Jūs norādat pareizas piegādes izmaksas

pastmarka ebay padomi

Par piegādi maksā pircējs, tādēļ ievietojot jaunu sludinājumu ir jānorāda piegādes izmaksas. Cenšaties norādīt pēc iespējas precīzākās piegādes izmaksas, jo ja norādīsiet tās par zemu, nāksies pašam piemaksāt, bet ja norādīsiet tās par augstu, tad pircējs var ielikt Jums sliktu vērtējumu.

Neaizmirstiet ka pie sūtīšanas izmaksām ir jāiegļauj arī iepakošanas izmaksas. Taču parasti pircējs nav gatavs maksāt lielāku cenu par sūtīšanu nekā tā ir norādīta pastā, tāpēc apsveriet domu iepakojuma izmaksas nosegt no savas peļņas.

Sūtot no Latvijas, priekš sūtījumiem zem 2 kg noteikti izmantosiet Latvijas pasta pakalpojumus. Bet smagākiem sūtījumiem izdevīgāks variants varētu būt kurjers.

Pasta pakalpojumi ir iekļauti Ebay 10% gala vērtības nodevā. Jums būs jāsamaksā Ebay 10% komisja (ierobežota uz 250 eiro) par katru pārdoto lietu un tās sūtīšanas izmaksām. Šeit Jums vēlreiz vajadzētu apdomāt vai iekļaut šīs papildus izmaksas pie sūtīšanas izmaksām vai arī nosegt tās no savas peļņas.

Saņemiet piegādes apstiprinājumu lai pasargātos no krāpniekiem

Ne tikai pircēji ir tie, kas var uzķerties uz krāpniecību – tas noteik arī ar pārdevējiem. Pārdevējiem problēmas mēdz sagādāt krāpnieki, kas uzvar dārgu lietu izsolēs, saņem preci, bet pēctam apgalvo ka to nekad nav saņēmuši un pieprasa atpakaļ naudu.

Ebay pārdevēji var saņemt aizsardzību pret šādiem gadījumiem. Lai to izdarītu ir nepieciešams saņemt dokumentu no kompānijas kas piegādāja šo lietu, ka tā ir piegādāta, kurā datumā piegādāta un uz kādu adresi piegādāta. Lietām, kuru cena pārsniedz 750 eiro, ir nepieciešams arī saņēmēja paraksts.

Jums arī ir jāizsūta katra lieta tik ātri, cik Jūs to būsiet apsolījis sludinājuma ievietošanas laikā. Vairāk informāciju par par pārdevēju aizsardzību varat atrast šeit.

Nosūtiet sūtījumu uz Ebay vai PayPal norādīto adresi – pat ja tās atšķirās

paypal ebay nodevas

Pēc Ebay pārdevēju aizsardzības noteikumiem, ja pircēja adrese PayPal maksājuma detaļu lapā atšķirās no Ebay pasūtījuma lapā norādītās, pārdevējs būs izpildījis visas prasības attiecībā uz Ebay Money Back Guarantee noteikumiem, ja sūtījums tiks nosūtīts uz vienalga kuru no norādītajām adresēm.

Nobloķējiet negodīgus pircējus

Izvairieties no negodīgiem pircējiem pievienojot savām izsolēm noteikumu, ka pieņemsiet solījumu tikai no lietotājiem, kuriem būs sasniegts noteikts vērtējums. Lai to izdarītu, Jums ir jāiet uz savu Ebay profilu, jāizvēlās izvēlne “Account”, tad “Site Preferences”. Sadaļā “Selling preferences” atrodiet izvēlni “Buyer Requirements” un spiediet “Show”. Tad spiediet “Edit” sadaļai “Block Buyers Who” un atķeksējiet iespēju”Buyers with a negative feedback score”, tad spiediet “Submit”.

Jūs varat nobloķēt arī kādus konkrētus lietotājus – ja Jūs saņemat vēstules no kāda lietotāja pirms izsole ir beigusies un Jums viņš nepatīk, varat nobloķēt šo lietotāju.

Kamēr liela daļa no negatīvajām atsauksmēm ir pamatotas, ir arī tādi pircēji, kas bez jebkāda loģiska iemesla liek negatīvus vērtējumus. Ja vēlaties paŗliecināties, ka Jums ir darīšanu ar šādu “krupi”, tad apmeklējiet viņa profilu, uzspiediet uz atsauksmju profilu un tad uz “Feedback left for others” izvēlnes.

Esiet gatavi atmaksāt naudu

atmaksa

Pircējs lietu var saņemt bojātu jo Jūs to pavirši iepakojāt. Pircējs saņema sūtījumu, bet lieta nebija tāda kā aprakstā. Ja esat pieļavis kļūdu, tad uzņematies atbildību! Ja pircējs maksāja ar PayPal, tad atgriežiet viņam naudu šajā pašā platformā.

Izveidojiet atsevišķu bankas kontu tikai Ebay vajadzībām

Apsveriet iespēju izveidot bankas kontu, kurā tiktu iemaksāta tikai peļņa no Ebay. Šādā veidā Jūs redzēsiet kā palielinās Jūsu ienākumi. Ja Jūs to iemaksātu savā parastajā kontā, tad tie saplūstu ar pārējiem maksājumiem un Jūs nepamanītu progresu. Jūs šajā kontā varat krāt naudu Ziemassvētku dāvanām vai pat ceļojumam uz siltajām zemēm.

Jūs varat pārdot savas lietas ne tikai Ebay!

Ebay nepašaubāmi ir populārākā tiešsaistes tirdzniecības platforma pasaulē, taču tā nav vienīgā. Ir arī tāda izsoļu lapa kā eBid. Šī platforma paņems mazāku daļu nodevās, bet Jūsu izsoles noteikti nesasniegs tik daudz cilvēkus kā tas būtu Ebay.

Pārdodiet bez maksas sludinājumu portālos

Vai zinājāt, ka Latvijā bez ss.com ir pieejami vairāki desmiti mazāk vai vairāk populāri sludinājumu portāli? Populārākais no tiem ir ZIP.lv, ir vēl reklama.lv, viss.lv u.c. ievadot Google meklētājā atslēgas vārdus “sludinājumu portāls” atradīsiet daudzus variantus.
Pārdodot lietas šajos portālos, varēsiet norēķināties ar saviem klientiem skaidrā naudā vai ar bankas pārskaitījumu un Jums nebūs jāmaksā nodevas ne Ebay, ne Paypal.

Pārdodiet bez maksas Facebook

Vietējās Facebook pārdošanas grupas un Facebook jaunā Marketplace funcija ļoti strauji gūst popularitāti un pat sastāda konkurenci Ebay. Pats labākais ir tas ka Facebook marketplace nav jāmaksā nekādu komisijas maksu.

Nopelni ātru naudu ar veciem kompaktdiskiem, DVD un datorspēlēm

Dažas mājaslapas piedāvā ātri nopelnīt, ja Jums ir veci kompaktdiski, DVD diski, datorspēles vai Bluray diski kā arī vecas elektroierīces un apģērba gabali tiks ņemti pretī.
Kad runa iet par jaunākām lietām, labāk tās noteikti būs pārdot Ebay un atsevišķi. Bet pārpildīti disku turētēji ar 90 gadu materiāliem Jums var sagādāt Pāris simtus eiro uzreiz. Apskatiet šīs mājaslapas:

www.webuybooks.co.uk

uk.webuy.com

www.ziffit.com

www.momox.de

www.gamexchange.co.uk

Ne vienmēr viss ir jāpārdod, apsveriet kaut ko arī noziedot labdarībai!

ziedo labdarībai

Šobrīd bez maksas ir pieejamas labas kvalitātes drēbes ikvienam kam tās ir nepieciešamas. Latvijas sarkanais krusts rūpējās par to, lai lietask, kas citiem nav nepieciešamas nonāktu pie tiem, kam tās ir ļoti nepieciešamas.

Varbūt, veicot savas mājas tīrīšanu, visu neievietojiet Ebay, bet ievietojiet daļu no mantām maisos, ko aizvedīsiet uz vietējo Sarkanā krusta nodaļu. Būsiet izdarījuši labu darbu!

4 Replies to “Kā Nopelnīt Naudu ar Ebay: 39 vērtīgi padomi”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma