Kur pārdot fotogrāfijas – 10 fotobankas papildus peļņai

Vai Jūs vēlaties pārdot fotogrāfijas internetā un nopelnīt papildus naudu, bet nezināt, kurās interneta vietnēs (fotobankās) var to izdarīt?

Ja esat fotogrāfs, Jūs varat papildus nopelnīt, vai pat uzsākt pavisam jaunu karjeru, ja zināsiet īstās vietas, kurās var pārdot fotogrāfijas. Dažādu specialitāšu un prasmu līmeņa fotogrāfi šobrīd ir ļoti pieprasīti. Fotogrāfijas internetā iegādājas ne tikai milzīgas korporācijas, bet arī vidējie un mazie biznesi, blogeri, grafiskie dizaineri, marketinga speciālisti un publicisti, lai izmantotu tos savās tiešsaistes mārketinga aktivitātēs. Bilžu zagšana vai pārpublicēšana bez atsauces ir palikusi nedaudz bīstama, jo ir radīti rīki, kas atpazīst duplicētas bildes citos interneta resursos. Nopietnas kompānijas un individuāļi noteikti negrib iepīties tiesas prāvās, tāpēc fotogrāfijas pērk fotobankās. Tā, protams, ir ļoti laba ziņa visiem fotogrāfiem, kuri meklē kā papildus nopelnīt, pārdodot fotogrāfijas internetā.

Pārdodiet fotogrāfijas internetā savā mājaslapā

Vislabākā vieta, kur pārdot fotogrāfijas internetā ir Jūsu pašu mājaslapa, jo:

  1. Jūs varat pats uzlikt cenas savām fotogrāfijām;
  2. Jums nevienam nav jā maksā komisijas maksa;
  3. Jums ir 100% kontrole pār to, kā Jūsu fotogrāfijas tiek attēlotas;
  4. Jūs varat izdomāt pats savus nosacījumus;
  5. Jums ir pilnīga kontrole!

Jums vēl nav sava mājaslapa? Mājaslapas izveide ar Weebly (pamācība šeit) aizņems 30 minūtes, un Jūs uzreiz varēsiet pieslēgt interneta veikala funkciju. Savu mājaslapu varat veidot arī uz WordPress platformas, kas ir bezmaksas.

Shutterstock

kur pardot fotografijas - shutterstock

Shutterstock ir viena no populārākajām interneta vietnēm, kurā ir iespējams iegādāties fotogrāfijas, jau vairāk kā 15 gadus. Shutterstock datubāzē ir vairāk kā 200 miljoni bilžu, video materiālu un mūzikas paraugu, kurus ir iespējams iegādāties ikvienam, kam tie ir nepieciešami.

Kā fotogrāfs, Jūs ar šīs fotobankas palīdzību varat sākt pelnīt naudu internetā jau šodien. Pēc Shutterstock datiem, tās lietotājiem ir izmaksāti vairāk kā 500 miljoni dolāru.

Shutterstock ļauj aizsargāt Jūsu autortiesības, tāpēc tās ir atkarīgas no Jums. Shutterstock arī atsaucas uz bilžu īpašniekiem, kas ir nozīmīgs plus, lai aizsargātu jūsu īpašumtiesības un attīstītu savu brendu jeb zīmolu.

Kā bilžu autors, Jūs varat saņemt komisjas maksu no 20% līdz 30%. Izmaksas tiek veiktas katru mēnesi.

Fotolia (Adobe Stock)

Fotolia ir Adobe fotogrāfiju banka. Šī vieta, kurā ir iespējams pārdot fotogrāfijas, ir zināma jau vairāk kā 10 gadus, un ir viena no pirmajām vietām, kas piedāvāja šādu pakalpojumu. Šajā fotobankā komisijas apmēri ir lielāki nekā konkurentiem.

Fotogrāfijas, kas tiek augšupielādētas Fotolia, kļūst par daļu no Adobe Stock bibliotēkas.Tas nozīmē, ka tie kļūst pieejami arī citos Adobe produktos, piemēram, Fotoshop un Ilustrator, un tas būtiski palielina potenciālo klientu loku.

Jūsu komisjas maksa būs no 20 – 60%. Arī šajā fotobankā Jūs paturat autortiesības uz fotogrāfijām.

Ņemot vērā Adobe produktu popularitāti, Fotolia/Adobe Stock nākotnē kļūs ar vien populārāka. Šī varētu kļūt par populārāko vietu, kur cilvēki pērk un pārdod fotogrāfijas.

Alamy

kur pardot fotografijas

Alamy ir vēl viena lieliska platforma, kurā pārdot fotogrāfijas. Alamy varbūt nav tik daudz pircēju kā Shutterstock un Adobe Stock fotobankām, bet tā joprojām ir laba izvēle, ja vēlaties nopelnīt papildus naudu. Fotogrāfi var augšupielādēt savas fotogrāfijas bez licencēšanas un autortiesību problēmām. Līdz šim, Alamy, saviem lietotājiem, ir izmaksājusi 180 miljonus dolāru.

Jūs saņemsiet 50% komisijas maksu par katru pārdoto fotogrāfiju. Šis komisijas apjoms ir ļoti labs iemesls, lai ievietotu savas bildes Alamy platformā.

Etsy

pārdot bildes etsy

Etsy varbūt ir vairāk zināma kā vieta kur pārdot unikālus, rokdarbus. Taču šai platformai ir vairāk kā 30 miljoni lietotāju un vairāki veidi kā pārdot fotogrāfijas caur šo platformu. Etsy platformai ir vairāk lietotāju nekā lielākajai daļai fotobanku, tādēļ, tā ir izcila vieta, kur pārdot fotogrāfijas. Jūs pat varat pārdot jau izprintētas fotogrāfijas vai kanvas, bet atcerieties, ka Jums tā nāksies rūpīgi iepakot un nosūtīt klientam.

Cenas savām fotogrāfijām Jūs varēsiet noteikt pats. Jūs arī varēsiet pievienot tām saturīgu aprakstu un attēlot tās pēc saviem ieskatiem.

Fotomoto

fotomoto fotobanka

Fotomoto nav klasiskā fotobanka, bet tas ir spraudnis, kuru ir iespējams integrēt Jūsu mājaslapā, lai pārdotu fotogrāfijas. Šis spraudnis padarīs fotogrāfiju pārdošanu Jūsu mājaslapā ļoti vienkāršu!

Jūs varēsiet izvēlēties sev piemērotāko mēneša plānu, kas atbildīs Jūsu nepieciešamībām.

Crestock

crestock fotobanka

Crestock ir vieta, kur pavisam vienkārši ir iespējams pārdot bildes un pelnīt naudu. Jums būs jāatver bezmaksas konts un varēsiet publicēt savas fotogrāfijas. Jūsu fotogrāfijas tiks pārbaudītas un apstiprinātas vai noraidītas, kad Jūs tās augšupielādēsiet Crestock platformā.

Jūs varēsiet pievienot atslēgas vārdus un aprakstus katrai fotogrāfijas, lai Crestock platformas administrātoriem būtu vieglāk tos apstiprināt, un lietotājiem atrast.

500px

500px fotogrāfiju tirgus

500px ir tiešsaistes fotobanka, kurā ir iespējams izveidot savu fotogrāfiju portfolio un pelnīt naudu. Šī ir viena no labākajām un stilīgākajām vietām, kur pārdot fotogrāfijas internetā.

Lai izveidotu savu portfolio šajā platformā, Jums būs jāatver bezmakasas konts. Šajā platformā salīdzinoši bieži tiek rīkoti foto konkursi, kuros piedaloties, ir iespējams pārdot vairāk fotogrāfijas.

Snapped4u

kur pardot bildes

Snapped4u ir fotobanka fotogrāfiem, kas specializējās pasākumu iemūžināšanā, piemēram, kāzu, ballīšu u.c. Šajā platformā ir ļoti vienkārši augšupielādēt fotogrāfijas.

Par pārdotajām fotogrāfijām Jūs saņemsiet lielāko daļu – vairāk kā 50%.

PhotoShelter

kur pārdot bildes

PhotoShelter ir interneta veikals, kurā ir iespējams pārdot un piegādāt izprintētas fotogrāfijas klientiem. Šajā platformā Jūs varat izveidot sava dizaina veikalu, kurā būs Jūsu fotogrāfijas.

Lai kļūtu par šīs platformas lietotāju un augšupielādētu fotogrāfijas, Jums būs jāabonē kāds no ikmēneša plāniem. Jums būs iespēja izvēlēties no vairākiem ikmēneša vai ikgadējiem abonēšanas plāniem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma