20 gramatas, kuras vajadzētu izlasīt ikvienam, kas grib sasniegt vairāk

Lapas satura rādītājs

Tūlīt jau klāt Ziemassvētki un jaunais, 2020. gads. Šis ir īstais brīdis, lai izvērtētu, kas ir izdevies 2019. gadā un ko jaunu Jūs gribētu iemācīties, sasniegt vai izdarīt 2020. gadā. Es par vienu no saviem mērķiem izvirzīšu šo – izlasīt 20 biznesa domāšanas grāmatas.

Kāpēc?

Jo vairums veiksmīgo biznesa cilvēku ir nonākuši tur, kur viņi ir tikai tādēļ, ka viņi nekad nebeidz mācīties ko jaunu un attīstīt savas prasmes. Tas ir vajadzīgs ikvienam – tiem, kas no biznesa nesajēdz ne nieka un pat tiem, kas jau ir izveidojuši savu uzņēmumu, kas veiksmīgi darbojās – ir svarīgi turpināt izglītoties.

Lasīšana par mārketingu, produktivitāti un uzņēmējdarbību ļauj Jums plānot nākotni un pieņemt labākus lēmumus. Tādēļ apskatiet šo sarakstu ar 20 labākajām biznesa grāmatām. Apsolu, izlasot jebkuru no šīm grāmatām, Jūs iegūsiet jaunas atziņas un idejas!

Labākās biznesa grāmatas

Lai būtu veiksmīgs biznesa pasaulē, ir nepieciešamas dažāda veida iemaņas un prasmes. Kādas un kā tās iegūt vislabāk var uzzināt lasot grāmatas no cilvēkiem, kam šīs prasmes piemīt, uzklausot viņu pieredzi un mācoties no viņu kļūdām.

 

1. Start With Why: How Great Leaders Inspire Everyone to Take Action no Simon Sinek

Kādēļ Jūs darat to, ko Jūs darat? Sinek ir teorija, kuru sauc par “Zelta apli”. Vadoties pēc šīs teorijas, visveiksmīgākās kompānijas runā par to, kāpēc tās dara kaut ko, ne par to, ko viņas dara vai kā viņas to dara. Sekojiet šīs teorijas principiem, lai arī Jūsu uzņēmums kļūtu veiksmīgs un Jūs atklātu savu “Kāpēc”. Šī grāmata liks Jums pārdomāt savus mērķus un vērtības, gan biznesā, gan privātajā dzīvē.

Grāmata publicēta: 2009

 

2. How to Win Friends and Influence People: The Only Book You Need to Lead You to Success no Dale Carnegie

Bez cilvēkiem nav biznesa. Šis ir galvenais nosacījums, kas veido biznesa sistēmu. Attiecību veidošana biznesa pasaulē ir obligāta, bet to nav nemaz tik viegli izdarīt. Cilvēki var būt neparedzami un grūti saprotami. Carnagie šajā grāmatā māca psiholoģiju un to, kā saprast, ko cilvēki no Jums grib (Jums to tieši nepasakot) un kā veidot veiksmīgas biznesa atteicības. Izmantojiet taktikas, kas tiek mācītas šajā grāmatā, piemēram, esiet aktīvs klausītājs un atcerieties cilvēku vārdus, runājot ar ikvienu Jūsu dzīvē – klientiem, kolēģiem, priekšniekiem, partneriem, draugiem. Grāmata varbūt ir veca – izdota 1936 gadā, bet D. Carnegie padomiem nav laika vērtības.

Grāmata publicēta: 1936

3. Death by Meeting: A Leadership Fable…about Solving the Most Painful Problem in Business no Patrick Lencioni

Mēs visi esam bijuši sapulcēs, kurās viss notiek ļoti lēni, tām nav īsti nekādas jēgas un liekas, ka tās nekad nebeigsies. Lencioni šajā grāmatā iedziļinās ikdienas biznesa sanāksmēs un piedāvā variantus un līderības padomus, kā šīs sapulces uzlabot.

Padariet savu darba dienu efektīvāku iemācoties par lietderīgām stratēģijām, piemēram, sapulcēšanos mazākās grupās, kas var iedziļināties konkr;etajā tēmā daudz dziļāk. Šī grāmata būs ideāla tiem, kas vada sapulces un tikšanās, kā arī tiem, kas tās apmeklē.

Pārliecinieties, ka visu laiks tiek pavadīts produktīvi.

Grāmata publicēta: 2004

4. Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future no Peter Thiel un Blake Masters

Nakotnes bizness ir klāt, ikviens var mesties iekšā! Tas ir atkarīgs tikai no mums, kas būs nākamais “lielais bizness”. Ja Jūs grasāties uzsākt savu start-up kompāniju vai īstenot jaunas idejas jau veiksmīgā kompānijā, pārliecinietes, lai tās atšķirās no citām.

Autors, Peter Thiel, ir labi zināms Amerikāņu uzņēmējs un riska kapitālists. Viņš ir viens no PayPal līdzdibinātājiem un viens no Facebook pirmatnējiem investoriem. Zero to One ir iedvesmojoša un domas raisoša grāmata. Izlasiet šo grāmatu, ja vēlaties izdomāt nākošo ģeniālo biznesa ideju.

Grāmata publicēta: 2014

5. Thinking, Fast and Slow no Daniel Kahneman

Pēc Kahneman domām, ir divas domāšanas sistēmas: Sistēma 1 un Sistēma 2. Sistēma 1 ir ātra, automātiska un Jums var likties, ka Jūs domājat simts domas minūtē. Sistēma 2 ir lēnāka, loģiska un var paiet ilgs laiks, kamēr Jūs nonāksiet pie rezultāta. Abām no šīm sistēmām ir savas priekšrocības un ierobežojumi.

Savā grāmatā, Kahneman apskata kā cilvēki domā, kāpēc tiek pieņemti nepareizi lēmumi un ko mēs varam darīt, lai izvairītos no tiem nākotnē. Jūs iemācīsieties kā domāt “ārpus kastes” un risināt problēmas pavisam jaunos veidos.

Grāmata publicēta: 2011

Labākās mārketinga grāmatas

Mārketingā svarīgākais ir attiecību veidošana ar Jūsu klientiem un pareizais piegājiens produktu efektīvai pārdošanai. Šie faktori veicina Jūsu pārdošanas apjomus un palīdz attīstīt zīmolu. Izlasiet šīs mārketinga grāmatas no veiksmīgiem cilvēkiem, lai paceltu savi nākošajā līmenī.

1. Contagious: Why Things Catch On no Jonah Berger

Tā nav nejaušība, ka dažas idejas paliek, bet dažas izgaist. Jūs vēlaties, lai Jūsu zīmols ir paliekošs, tas kļūst atpazīstams, populārs un iecienīts. Šī grāmata ir tieši par to!

Mārketingā galvenais ir stāsts. Pārliecinieties, lai cilvēki to uztver un lai par Jūsu zīmolu būtu viegli runāt.

Kad būsiet iemācījies kā, Jūsu mārketings attīstīsies un Jūsu zīmols sāks augt.

Grāmata publicēta: 2013

2. Content Inc.: How Entrepreneurs Use Content to Build Massive Audiences and Create Radically Successful Businesses no Joe Pulizzi

Šī satura mārketinga grāmata būs lieliska ikvienam biznesa īpašniekam, kurš vēlās iemācīties, ko klienti patiešām grib.

Pulizzi, Satura Mārtketinga Institūta dibinātājs, tic, ka satura radīšana ir ļoti nozīmīga daļa no jebkura veiksmīga biznesa. Šajā grāmatā autors sniedz padomus zīmola attīstībā un mērķa auditorijas definēšanā. Bet, viņš piedāvā citu pieeju: pa priekš izveidojiet savu auditoriju un tikai pēctam produktus.

Grāmata publicēta: 2015

3. This Is Marketing: You Can’t Be Seen Until You Learn To See no Seth Godin

Šobrīd ir tik daudz uzņēmumu ikvienā nozarē, ka cilvēkiem ir grūti saprast, kuram no visiem uzticēties. Uzticības veidošana Jūsu mērķa tirgū ir atslēga uz augošas klientu bāzes izveidi.

Šī mārketinga grāmata aicina biznesa īpašniekus būt pieklājīgiem un caurredzamiem, jo šīs ir tās īpašības, kas veido īstās attiecības ar klientiem. Ne visi būs Jūsu mērķa auditorijā, bet esiet droši, ka Jūs pārdosiet tiem, kas tiešām ir.

Grāmata publicēta: 2018

4. Building a StoryBrand: Clarify Your Message So Customers Will Listen no Donald Miller

Kad ir jāzivēlās starp vairākiem uzņēmumiem, klienti ne vienmēr izmanto loģiku. Tādēļ par/pret pierakstu lapiņas ne vienmēr strādā. Patiesībā, patērētāji izvēlēsies to uzņēmumu, kura mārketings viņus uzrunās.

Kā uzņēmējam, Jums ir jādara viss, lai Jūsu uzņēmums izceltos starp pārējiem. Izveidojiet zīmola komunikācijas stratēģiju, kas stāsta par Jūsu produktiem un kādas problēmas tie risina. Veidojiet savas ziņas tā, lai tās paliek atmiņā un ir efektīvas. Šajā grāmatā Jūs uzzināsiet kā to izdarīt un atcerieties – ir jākoncentrējas uz klientiem.

Grāmata publicēta: 2017

5. Hit Makers: The Science of Popularity in an Age of Distraction no Derek Thompson

Katras veiksmīgas kompānijas veiksmei ir iemesls, kādēļ viņi ir tik populāri. Thompson pēta ko šīs kompānijas ir darījušas un kā Jūs no tām varat mācīties. Viņā arī analizē kā aplikācijas, dziesmas un logo iegūst un pazaudē popularitāti, lai sniegtu Jums ieskatu kā labāk reklamēt savus produktus vai pakalpojumus.

Izlasiet aizskatuves stāstus par to, kādēļ lietas kļūst virālas un kā Jūs varat izmantot šīs stratēģijas.

Grāmata publicēta: 2017

Labākās produktivitātes grāmatas

Tehnoloģijas nepārtraukti attīstās un instrumenti un aplikācijas, kas ir domātas lai palīdzētu mums kļūt efektīvākiem reizēm noved pie tieši pretēja effekta. Šeit apkopotās grāmatas par pašdisciplīnu sniedz mums savādāku pieeju kā strādāt efektīvāk. Izmantojiet piedāvātos padomus, lai paaugstinātu savu personīgo produktivitāti, kā arī Jūsu biznesa produktivitāti, lai varētu pelnīt vairāk.

1. Getting Things Done: The Art of Stress-Free Productivity no David Allen

Dažreiz mūsu smadzenes ir pārpildītas ar informāciju. Tā vietā lai darītu visu uzreiz, organizējiet savus uzdevumus un soļus lai tos izpildītu. Esiet disciplinēti un uzstādiet sev laika ierobežojumus. Tajā brīdī, kad Jums būs skaidrs rīcības plāns, mērķus sasniegt būs daudz vieglāk.

Grāmata publicēta: 2001

 

2. The 4-Hour Work Week: Escape 9-5, Live Anywhere, and Join the New Rich no Timothy Ferriss

Strādājiet gudrāk ne grūtāk. Ar šādu pieeju Jūs ietaupīsiet gan laiku, gan enerģiju.

Ferriss uzsver produktivitātes ideju un disciplinētu darbu. Viņš tic, ka savienojot līdzīgas darbības kopā, izstrādājot darba uzdevmus sev un citiem un laika ietaupīšanai ir liela nozīme. Tā vietā, lai gadidītu līdz pensijai, kad Jūs varēsiet izdarīt visas ieplānotās lietas, katrus piecus gadus paņemiet “mini atvaļinājumu” ceļojumu. Jūs atgriezīsieties ar jaunām idejām un augstāku produktivitāti.

Grāmata publicēta: 2007

3. Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World no Cal Newport

Modernajām tehnoloģijām ir savi plusi un mīnusi. Mums visiem ir informācija un piekļuve un nepieciešamās atbildes mūsu pirkstu galos. Bet tā visa reizēm ir par daudz un tas mums traucē. Kad ir tik daudz lietas, kas novērš uzmanību bieži vien ir grūti tā pa īstam ieiet darbos.

Šī grāmata koncentrējas uz darāmo darbu sarakstu veidošanu, lai izvairītos no stresa un pārstrādāšanās. Paņemiet digitālo detoksu un nokļūstiet stadijā, kad visa Jūsu uzmanība tiek veltīta konkrētam uzdevumam. Lai šo grāmatu sarakstītu bija nepieciešamas gan biznesa, gan psiholoģijas zināšanas un tā noderēs gan start-up uzņēmumiem, gan lieliem uzņēmumiem.

Grāmata publicēta: 2016

4. The One Thing: The Surprisingly Simple Truth Behind Extraordinary Results no Gary W. Kellerun Jay Papasan

 

Dažreiz mums ir jāpaiet soli atpakaļ un jāpārkārto mūsu ieradumi, lai kļūtu veiksmīgāki biznesā un citās dzīves jomās.

Šajā grāmatā tiek apskatīta multitaskinga problēma, disciplīnas svarīgums un prioritāšu izvirzīšanas nepieciešamība. Piemēram, Keller aicina cilvēkus biežāk teikt “NĒ”. Tas ļautu ikvienam iegūt lielāku kontroli pār saviem uzdevumiem un dzīvi kopumā. Jūs redzēsiet, ka Jūs vairāk kontrolējat situācijas un esat vairāk apmierināts ar sava darba progresu. Laimei nevajadzētu būt galamērķim, tai vajadzētu nākt dabiski, piepildījuma veidolā.

Grāmata publicēta: 2013

5. The 7 Habits of Highly Effective People no Stephen Covey

Vārdam “paradumi” parasti tiek piedēvēta negatīva nozīme. Padariet savus paradumus labus! Izveidojiet paradumus no kā ieguvēji būsiet gan jūs, gan apkārtējie. Tas varbūt skan pašsaprotami, bet to izdarīt nav nemaz tik viegli. Pirmais solis uz lielāku efektivitāti darbavietā un jebkur citur ir personīgās pārmaiņas.

Covey tic, ka cilvēku attiecības ir svarīgas un tās ir jāuztur un jāsaglabā. Piemēram, paradums klausīties, lai iedziļinātos otra problēmā, ne tikai gaidīt, kad Jūs tiksiet pie savas kārtas runāt ir viens no galvenajiem, kas ir apskatīts šajā grāmatā.

Grāmata publicēta: 1989

Labākās grāmatas par radošumu

Radošums iedvesmo jaunām idejām un palīdz Jūsu uzņēmumam augt. Ir grūti būt radošam nepārtraukti, un ir viegli nonākt radošuma krīzē. Izlasiet šīs grāmatas par radošumu lai iemācītos jaunas idejas par reklāmu, mārketingu, produktiem un vēl.

1. Steal Like an Artist: 10 Things Nobody Told You About Being Creative no Austin Kleon

Izgrūdiet sevi no komforta zonas lai redzētu lietas savādāk un radošāk. Neviens nav 100% oriģināls. Ikvienam ir kāds vai kas, no kā viņš gūst iedvesmu mācīties, uzlabot un atrast savu ceļu. Tikai atcerieties to, ka ir škirklis starp pilnīgu zagšanu un iedvesmas smelšanos. Atrodiet šo un to no citiem, lai radītu tieši to, ko vēlaties Jūs. Šī ir īsa un viegli lasāma grāmata tiem, kam pietrūkst pavisam nedaudz iedvesmas un kreativitātes.

Grāmata publicēta: 2012

2. Big Magic: Creative Living Beyond Fear no Elizabeth Gilbert

Gilbert, Ņujorkas Times bestsellera Eat Pray Love, autore, ir veltījusies kreativitātes konceptam.

Ikviens dažkārt nonāk rutīnā, kad runa iet par radošumu. Pamēģiniet pārslēgt savu prātu uz ideju, ka mums ir nepieciešams izgāzties, lai kaut kas izdotos. Nezaudējiet degsmi, bet tā vietā mācaties no kļūdām un virzieties uz priekšu. Katrs radošos procesus uztver savādāk. Atrodiet to, kas strādā priekš Jums, kad jūtaties iesprūdis vai ir nepieciešama jauna iedvesma.

Grāmata publicēta: 2015

3. The War of Art: Break Through the Block and Win Your Inner Creative Battles no Steven Pressfield

Ikviens ir radošs, Jūs to apzinaties vai nē. Šajā grāmatā ir padomi, kā atraisīt radošumu ikvienā cilvēkā.

Cilvēkiem kļūstot vecākiem, viņi kļūst kritiskāki pret savu darbu. Tieciet ar to galā pareizajā veidā. Ir labi uzklausīt kritiku un kritizēt sevi, jo tikai tā mēs varam izaugt radošuma jomā. Taču, neierobezojiet sevi un nenobloķējiet radošumu. Kad Jūs jūtaties nemotivēts, iemācieties, kā pārvarēt šo sajūtu, lai sasniegtu jaunas virsotnes.

Grāmata publicēta: 2002

4. Creativity, Inc.: Overcoming the Unseen Forces that Stand in the Way of True Inspiration no Ed Catmull

Catmull, Pixar līdzdibinātājs, kopā ar Steve Jobs un John Lasseter dalās ar padomiem kā menedžeri var mācīties un kļūt par labākiem līderiemv un vairot radošumu darbavietā. Viņš tic, ka menedžeriem ir daudz lietas ko mācīties un viņiem to vajadzētu pastāstīt citiem. Tas viņus notur asus un atvērtus jaunām iespējām. Šī grāmata izaicina cilvēkus tiekties pēc jaunu ideju piepildījuma un riskēt vairāk. Izlasiet šo, ja vēlaties uzlabot savu radošo domu gājienu biznesa pasaulē.

Grāmata publicēta: 2014

 

5. Making Ideas Happen: Overcoming the Obstacles Between Vision and Reality no Scott Belsky

Vai Jūs kādreiz esat jutušies, ka nevirzaties uz saviem mērķiem pietiekami ātri? Projektu menedžements un pareiza laika plānošana var Jūs ievirzīt pareizajās sliedēs. Kā pirmo soli izmantojiet organizēšanu, savas līdera dotības un apkārtējos, lai iedvesmotu savu radošumu. Viens no padomiem šajā grāmatā ir atalgot sevi ar kādu lietu, ikreiz, kad Jūs sasniedzat kādu mērķi. Tas Jūs motivēs iekļauties noteiktajos termiņos.

Uzņēmēji var izmantot šos principus savās ikdienas lietās. Jūsu idejām nav jāpaliek tikai sapņu līmenī, sāciet darīt un pārvērtiet tās realitāte!

Grāmata publicēta: 2010

Sāciet lasīt jau šodien!

Izmantojiet šo sarakstu ar grāmatām par uzņēmējdarbību, mārketingu, produktivitāti un radošumu savā labā. Ir daudzi veidi, kā uzlabot sevi vai savu uzņēmumu un viens no labākajiem ir tieši grāmatas, kas sniedz Jums jaunas idejas un skatu punktus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

100 000$ bezmaksas DEMO konts!

+

Par šī portāla autoru

 

biznesa idejaJau kopš 2011. gada esmu aizrautīgi meklējis veidus kā nopelnīt naudu internetā, tajā skaitā dažādu sistēmu un servisu izmantošanu, valūtu tirdzniecību, affiliate mārketingu, sociālo tīklu profilu izveidi un menedžēšanu, interneta veikalu un mājaslapu izveidi u.c. Ar prieku atbildēšu uz jautājumiem komentāros vai Facebook Lasīt vairāk

Vēlies nopelnīt vismaz 25 eiro tikai 30 minūtēs?

Daži lietotāji ir nopelnījuši pat 100+ eiro! Labākais rezultāts ir 436 eiro!

Pin It on Pinterest