Kā samazināt savus tēriņus

Šobrīd, kad joprojām valda pandēmija, daudziem ir samazinājušies ieņēmumi. Tā tas ir gan Latvijā, gan visā pasaulē. Ja arī tavi ienākumi ir samazinājušies, tad jāmeklē veids, kā samazināt izdevumus.

Kā iegūt papildus naudu

Ja izdevumi ir lieli, bet ienākumi ir samazinājušies, tad var meklēt vairākus risinājumus. Viens no veidiem – naudas kredīts, lai nodrošinātu papildus naudas līdzekļus.

Vēl viena iespēja ir mainīt nodarbošanos vai atrast kādu papildus darbu. Ja COVID-19 dēļ vairs nevari strādāt savā profesijā, tad uz laiku vari atrast kādu vienkāršu darbu, piemēram, kādā veikalā.

Kā mazāk tērēt

Tomēr ienākumu palielināšana var būt daudz sarežģītāka, nekā izdevumu samazināšana, tāpēc vislabāk būtu sākt ar to. Ikviens cilvēks var samazināt savus tēriņus. Varbūt tu neesi iedomājies par kādu no šiem veidiem.

Lai sāktu samazināt tēriņus, vispirms ir jāsaprot cik daudz naudas kam tiek tērēts. Vislabāk izveidot kādu sarakstu, tabulu vai izmantot kādu no budžeta plānošanas aplikācijām. Ja gribi tam pieiet nopietni, tad būs viss jāpieraksta, jo atcerēties to visu nav iespējams.

Kad izveidosi izdevumu sarakstu, tad, iespējams, pamanīsi, ka par kaut ko tērē vairāk, nekā tev iepriekš likās. Jo nepierakstot izdevumus cilvēki parasti neaizdomājas cik par ko tērē, tāpēc bieži vien nenojauš, ka varētu tērēt mazāk, ja tam pievērstu uzmanību.

Atsakies no ekstrām

Visvienkāršākais veids, kā tērēt mazāk – atteikties no lietām, kuras nav tā īsti nepieciešamas. Tas var būt kāds dārgs hobijs, brīvā laika pavadīšanas veids vai vienkārši paradums bieži iepirkties vai iet uz restorāniem.

COVID-19 dēļ, protams, lielākā daļa izklaižu nav pieejamas, līdz ar to jau automātiski sanāk ietaupīt. Iespējams, ka šī pieredze palīdzēs saprast no kā var atteikties vai bez kā var iztikt arī tad, kad visas izklaižu vietas būs pieejamas.

Izvēlies izdevīgāko piedāvājumu

Dažādu pastāvīgo pakalpojumu izmaksas joprojām palikušas nemainīgas – telefons, televizors, internets, sabiedriskais transports vai auto. Arī šos izdevumus ir iespējams samazināt.

Nebaidies mainīt pakalpojuma sniedzēju. Ir cilvēki, kuri ir pieraduši pie konkrētā pakalpojuma sniedzēja, kā arī ir viņu klienti jau sen, tāpēc nav ieinteresēti pat apskatīt konkurentu piedāvājumus.

Ir ieteicams ik pa laikam apskatīt visus aktuālos piedāvājumus. Latvija ir maza valsts, tāpēc, piemēram, mobilo pakalpojumu sniedzēji ir tikai daži – tātad ir iespējams izsekot visiem aktuālajiem piedāvājumiem.

Protams, ja maini pakalpojumu sniedzēju, tad iepriekš pārliecinies, ka nebūs jāmaksā soda nauda par līguma laušanu. Taču, ja ietaupījums būs labs, tad varbūt šī soda nauda nebūs tik liela (ja salīdzina ar gaidīšanu, kad līgums beidzas un attiecīgi – pārmaksāšanu). Šādas lietas jāaprēķina ilgtermiņā.

Bieži vien liekas, ka konkurentu piedāvātais pakalpojums nebūs pietiekami kvalitatīvs (piemēram, telefona zona, interneta ātrums utml.), bet tu nezināsi, ja nepamēģināsi. Arī, ja interneta ātrums ir nedaudz mazāks, iespējams, ka tas tavu ikdienu nekādi neietekmēs, jo tev nemaz nav nepieciešams šis maksimālais interneta ātrums, lai darītu to, ko parasti dari.

Pērc mazāk

Pēdējais svarīgais padoms – nepērc tik daudz. Bieži vien cilvēki spontāni veic kādu pirkumu veikalā, jo ierauga, ka ir akcija vai īpašais piedāvājums (vai arī klasiskais – aizgāju uz veikalu izsalcis). Tāpēc labāk veidot iepirkumu sarakstus, kā arī iet uz veikalu retāk.

Pārskati arī savus apģērba pirkšanas paradumus. Iespējams, ka labāk ir iegādāties dārgāku apģērbu, kas nenovalkāsies tik ātri, nevis salīdzinoši bieži iegādāties lētāku apģērbu. Neaizmirsti, ka arī “second hand” veikalos var dabūt kvalitatīvas lietas par saprātīgām cenām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

100 000$ bezmaksas DEMO konts!

+

Par šī portāla autoru

 

biznesa idejaJau kopš 2011. gada esmu aizrautīgi meklējis veidus kā nopelnīt naudu internetā, tajā skaitā dažādu sistēmu un servisu izmantošanu, valūtu tirdzniecību, affiliate mārketingu, sociālo tīklu profilu izveidi un menedžēšanu, interneta veikalu un mājaslapu izveidi u.c. Ar prieku atbildēšu uz jautājumiem komentāros vai Facebook Lasīt vairāk

Vēlies nopelnīt vismaz 25 eiro tikai 30 minūtēs?

Daži lietotāji ir nopelnījuši pat 100+ eiro! Labākais rezultāts ir 436 eiro!

Pin It on Pinterest