Kas ir Drop Shipping? Kā ar to Pelnīt Naudu Internetā?

Šajā biznesā Jums nav savas noliktavas, kur stāv preces, bet tās stāv pie Jūsu Drop Shipping partnera. Jūs savā interneta veikalā tirgojat šī partnera preces, bet viņš tās piegādā Jūsu klientiem. Tātad, Jums ir jādomā tikai par pārdošanu, bet visu pārējo (noliktava, pakošana, sūtīšana) izdarīs partneris.

Kad Jūs vēlaties uzsākt savu interneta biznesu, viens no galvenajiem priekšnosacījumiem ir produkts. Jums ir jābūt produktam ko pārdot vai pakalpojumam ko piedāvāt. Bet kur lai dabū produktu? Kur atrast piegādātājus? Vai šos produktus izdosies pārdot? Ar kādu sūtīšanas metodi Jūs tos nogādāsiet klientiem?

Uz katru no šiem jautājumiem ir daudz atbildes no daudziem resursiem visā plašajā internetā. Jūs arī varat izveidot savu produktu , bet tas būs ilgi un sarežģīti. Otrs variants ir iepirkt preces lielos apmēros pa tiešo no ražotāja, uzglabāt tos un nosūtīt klientiem. Bet šis variants parasti ir dārgs un piemērots biznesiem, kam ir liels starta kapitāls. Izvēloties šo variantu Jums arī būs dažādi riski – produkts sabojājas vai Jūs nevarat to pārdot u.c.

Lielisks risinājums visām šīm problēmām ir Drop Shipping biznesa modelis, kurš padara Jūsu interneta biznesa uzsākšanu daudz vienkāršāku. Šis biznesa modelis ir kļuvis ļoti populārs. Tas ir viens no vienkāršākajiem, ātrākajiem un zemākā riska interneta biznesa veidiem.

Kā Jūs varat uzsākt savu Drop Shipping biznesu un sākt pelnīt naudu internetā? Kā šis biznesa modelis strādā un kas Jums būtu jāzina pirms to uzsākat?

Printful drop shipping

Printful – Latvijas uzņēmēju radīts starptautisks Drop Shipping uzņēmums

Drop Shipping interneta biznesa uzsākšana

Apmēram 20-30% no interneta veikaliem jau izmanto šo biznesa modeli. Tātad šis biznesa modelis strādā un arī Jums ir iespēja uzsākt šāda veida interneta biznesu. Pat tādi milži kā Amazon izmanto Drop Shipping biznesa modeli.

Ar Drop Shipping interneta biznesa modeli Jūs varat pārdot gandrīz jebkuru preces jebkurā nozarē. Un labākais ir tas, ka Jums nebūs jāuztraucas par visiem klasiskā biznesa riskiem, piemēram:

  • Produktu uzglabāšana (tas var būt ļoti dārgi iegādāties lielus daudzumus preču, īrēt telpas kur tās uzglabāt);
  • Preču iepakošana un sūtīšana ( vai varat iedomāties, cik grūti būtu ne tikai pārdot preces, bet tās iepakot un nosūtīt? Vairākas reizes dienā doties uz pastu vai pakomāta staciju?) Šādas darbības var veikt vai nu ļoti mazi biznesi, vai arī ļoti lieli, ar lielu kapitālu.
  • Un pats svarīgākais, ka Jums nav jāiegulda lieli līdzekļi lai iegādātos preces, par kurām Jūs nēesat pārliecināts ka tās izdosies pārdot.

Kā redzat, izvēloties Drop Shipping biznesa modeli, Jūs izvairīsieties no daudziem klasiskā biznesa riskiem un lielu finansiālo ieguldījumu zaudējumiem.

Kā tad īsti šis interneta biznesa modelis strādā?

Izvēloties šo biznesa modeli Jūs strādāsiet ar vairumtirgotāju vai izplatītāju, kas piedāvā šo pakalpojumu. Ne visi ražotāji un vairumtirgotāji piedāvā Drop Shipping, bet daudzi to dara.

Jūs veicat visu mārketingu Jūsu biznesam. Jūs izveidojat savu interneta veikalu (vai izveidojat kontu Ebay un Amazon tirdzniecības platformās).Veidojiet savu blogu, popularizējat savus sociālo tīklu kontus vai veidojiet savu e-pasta mārketinga listi. Caur visiem šiem kanāliem vai kādu no tiem, Jūs sazināties ar potenciālajiem klientiem un pastāstīsiet par produktiem un kā tie var uzlabot viņu dzīvi.

Būtībā Jūs tikai veicat visu mārketingu un reklāmu, lai iegūtu klientus un pārdotu preces.

Bet kad ir pienācis laiks faktiski nosūtīt preci gala patērētājam, Jūsu Drop Shipping partneri pārņem vadības grožus. Viņiem šīs preces stāv noliktavā. Jūs nosūtat viņiem pasūtījumus, par kuriem esat saņēmis pilnu apmaksu, bet partnerim samaksājat vairumtirdzniecības cenu par katru pasūtījumu. To parasti dara pa e-pastu vai izdarot pasūtījumus partnera interneta resursā. Viņi iepako un nosūtu šo pasūtījumu ar Jūsu uzņēmuma brendingu gala patērētājam. Gatavs!

Protams, par šiem pakalpojumiem ir jāmaksā. Cik daudz atkarīgs no produkta. Bet parasti tas ir apmēram  2 līdz 5 € – par pasūtījumu. Tas ir papildus preces vairumtirdzniecības cenai un piegādes izmaksām. Tas var šķist daudz, bet tirgojot dārgākas preces, šis biznesa modelis var būt ļoti ienesīgs.

Ja jūs vēlaties palielināt savu peļņu, Jūs varat paaugstināt savas cenas – vismaz tik lielā mērā lai vēl varētu pārdot preces. Varat arī palielināt pārdošanas apjomus vai vienoties ar savu Drop Shipping partneri par zemākām pasūtījuma apstrādes izmaksām.

Atcerieties tomēr, ka jūs neesat riskējuši ieguldot līdzekļus liela preču daudzuma iegādei. Jūs maksājat par apstrādes pakalpojumiem tikai tad kad faktiski pārdodat produktu.

Kādas preces Jūs varat pārdot?

Tāpat kā jebkurā interneta biznesā, jūs vēlaties būt „karstā tirgū”, kur ir daudz cilvēku, kuri ir gatavi iegādāties jūsu pārdotās preces. Labākajā gadījumā niša, kurā Jūs specializējies, arī atbilst kādai no Jūsu personīgajām interesēm.

Ja Jums patīk kāda konkrēta niša vai produkta veids, šis entuziasms padarīs jūsu mārketinga pasākumus vienkāršakus … un līdz ar to Jūsu biznesu būs vieglāk attīstīt. Papildus tam, Jūs izbaudīsiet to, ko darāt – un tas padarīs Jūsu darbu jautrāku un vieglāku. Vai ir kas labāks par peļņas gūšanu darot to kas Jums patīk?

Ir tādi Drop Shipping uzņēmumi kas strādā ar gandrīz katru tirgu, nišu un produkta veidu. Bērnu preces, jogas apģērbs, elektronika, māksla, grāmatas, skaistumkopšanas piederumi, mājas un dārza preces u.c.

Lieliska vieta, kur uzzināt par šī brīža „karstajām nišām”, ir lielās tiešsaistes tirdzniecības platformas, piemēram, Amazon un Ebay. Protams, ka Jums vajadzētu pārdot arī ikdienas preces, kuras nav „karstas”. Vēl ļoti labs veids kā uzzināt par populārākajiem produktiem ir sekot līdzi tendencēm, kuras redzat Facebook un citos sociālajos tīklos. Vēl – ziņas, tas par ko runā jūsu draugi un ģimene.

Liela kļūda ko pieļauj daudzi biznesa uzsācēji, Drop Shipping nav izņēmums, ir bailes no lielas konkurences. Ja jau daudzi cilvēki tirgo kādu preci, tad viņi nodomā ka šis tirgus jau ir pilns un tajā vairs nav vietas. Paskatieties no otras puses – ja šis tirgus ir „karsts”, tas nozīmē ka pēc šī produkta ir liels pieprasījums un 90% ka tajā atradīsies vieta arī Jums.

Kā izvēlēties savu Drop Shipping partnerkompāniju?

Pirms jūs sākat strādāt ar kādu Drop Shipping kompāniju, Jums vajadzētu pārbaudīt pasūtījuma procesu pašam, lai pārliecinātos ka viss norit gludi un ka Jūsu klienti tiešām saņems kvalitatīvi iepakotu preci. Jums vajadzētu pārbaudīt, cik viegli ir pasūtīt produktu, cik ilgi jāgaida lai saņemtu pasūtījumu, kā partneris tiek galā ar problēmām.

Protams, tas arī dos Jums iespēju pārbaudīt produkta kvalitāti. Jums jābūt drošam, ka tas ir kaut kas ko Jūs ar lepnumu piegādāsiet saviem klientiem.

Ja Jūs vēlaties uzsākt darbību nišā, kurā neesat lietpratējs, Jums obligāti ir jāpārbauda šī piegādātāja produktu kvalitāte. Lietojiet šos produktus. Pētiet tos. Vai tie dara to, kas solīts? Vai tas ir izgatavots no kvalitatīviem materiāliem, sastāvdaļām? Pārbaudiet citu lietotāju atsauksmes par šiem produktiem internetā, lai redzētu vai citi domā tāpat kā Jūs. Ja pašam nav intereses par šiem produktiem, tad palūdziet tos pārbaudīt draugiem vai ģimenes locekļiem. Pārbaudiet informāciju šīs nišas interneta forumos, lai redzētu atsauksmes no to lietotājiem. Citiem vārdiem sakot, veiciet savu pētījumu.

Produktu izpēte palīdzēs Jums to pārdot! Jūsu mārketings būs daudz autentiskāks un efektīvāks.

Saraksts ar Eiropas Dropshipping kompānijām: 40+ Drop Shipping Uzņēmumi un Vairumtirgotāji Eiropā

Arī Latvijā ir ļoti populāra dropshipping kompānija – Printful.

Iesakām apmeklēt arī SaleHoo vairumtirdzniecības un Drop Shipping servisu.

Ja vēlaties atrast kāda konkrēta produkta Drop Shipping partneri, tad meklējiet Google “Drop Ship + Jūsu atslēgas vārds”

Printful drop shipping

Printful – Latvijas uzņēmēju radīts starptautisks Drop Shipping uzņēmums

Drop Shipping patiešām ir viens no vienkāršākajiem un ātrākajiem veidiem, kā uzsākt savu biznesu internetā

Drop Shipping interneta biznesa uzsākšana ir ātrs, vienkāršs un zema riska veids, kā sākt savu tirdzniecības biznesu internetā. Jums nebūs jāiegulda lieli līdzekļi savu preču iegādei vairumā, kas varētu netikt pārdota. Un jūsu Drop Shipping  partneris to iepakos un piegādās.

Izvēloties pareizo tirgus nišu un produktu, Jūs varētu ātri vien redzēt savu pirmo peļņu no Jūsu jaunā interneta biznesa. Un pēctam Jūs varēsiet paplašināt savu preču klāstu, uzsākot sadarbību ar jauniem partneriem un piedāvājot saviem klientiem citas preces citās nišās.

Ir daudzi interneta biznesmeņi, kam Drop Shipping ir viņu primārais ienākumu avots. Ir arī tādi kas ar šo interneta biznesu pelna pat miljonus! Vai Jums nav vēlme pamēģināt?

2 Replies to “Kas ir Drop Shipping? Kā ar to Pelnīt Naudu Internetā?”

  • Elizabete says:

    Sveiki! Šobrīd studēju digitālo marketingu un e-komerciju, lapbrāt to visu apvienotu ar sava biznesa uzsākšanu. Būšu pateicīga par palīdzību.

    Ar cieņu,
    E.Lukstiņa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma

Vēlies nopelnīt 25 eiro tikai 30 minūtēs?

Daži lietotāji ir nopelnījuši pat 100+ eiro! Labākais rezultāts ir 436 eiro!

Pin It on Pinterest