Shopify ekomercijas platformas apskats

Aplūkosim ko piedāvā viena no pasaulē populārākajam e-komercijas platformām Shopify. Mūsdienās gandrīz ikviens cilvēks kas kaut ko saprot no mājaslapu veidošanas ir spējīgs izveidot funkcionējošu interneta veikalu ar blogu un attēlu galerijām. Bet lai izveidotu tiešām mūsdienīgu, fīčām (features) bagātu interneta veikalu ar to vien nepietiks un tas ir pagrūts darbiņš.

shopify button

Sākumā Jūs pat varbūt būsiet apmierināts ar savu vienkāršo e-komercijas mājaslapu, bet biznesam attīstoties, Jums noteikti radīsies nepieciešamība kaut ko izdarīt ātrāk vai pievienot veikalam kādas papildus funkcijas. Šī iemesla dēļ arī ir izdomātas vairākas e-komercijas mājaslapu izveides platformas un populārākā no tām ir Shopify.

Shopify e-komercijas platformu izveidoja trīs entuziasti, kuri bija nolēmuši palaist interneta veikalu lai pārdotu SnowDevil šova dēļus 2004. gadā. Tajā brīdī tirgū nebija pieejams neviens gatavs risinājums, kas ļautu jauniešiem uzreiz izveidot e-komercijas mājaslapu, tādēļ, apstākļu spiesti, viņi nolēma paši izveidot platformu savam veikalam. Pirmā versija tika izveidota apmēram pēc divu gadu ilga darba. Tas bija 2006. gada veiksmīgākais startup jeb jaunuzņēmums, kuram ātri tika savākti nepieciešamie līdzekļi tā tālākai attīstībai un tika saņemtas arī daudzas atzinības no nozares ekspertiem.

 1. gadā šīs kompānijas apgrozījums ir sasniedzis $ 29 miljardus. Shopify klienti ir Tesla Motors, Wikipedia, Mozilla un Google. Pēc Amazon Webstore aizvēršanas 2015. gadā, tirdzniecības milzis Amazon ieteica visiem saviem esošajiem klientiem pārcelt savus veikalus uz Shopify platformu. Vēlāk Shopify veikalu īpašniekiem parādījās iespēja pārcelt savus interneta veikalus uz Facebook sociālo tīklu. Shopify e-komercijas platformu izveides rīks piedzīvoja strauju izaugsmi arī pēc sadarbības izveidošanas ar interneta maksājumu starpnieku PayPal.

Cerams ka tagad Jums ir neliela nojausma par šīs kompānijas un viņu izveidotās e-komercijas platformas popularitāti. Tagad noskaidrosim, ko tad Shopify piedāvā izveidot savā e-komercijas platformā un cik interesanti tas ir Jūsu topošā veikala apmeklētājiem.

Cik viegli lietot ir Shopify e-komercijas platformu?

Shopify e-komercijas platformā nevar apmaldīties! Kad Jūs būsiet piereģistrējušies (reģistrācijā ir nepieciešams ievadīt tikai trīs lietas: vārdu, e-pasta adresi un paroli), Shopify programma izvedīs Jūs virtuālā ekskursijā caur platformu un parādīs Jums visus soļus lai izveidotu e-komercijas veikalu.

Shopify-vienkarsi

Kad būsiet ievadījuši sava veikala vēlamos parametrus, Jūs varēsiet viegli pārveidot veikala izskatu izmantojot Shopify Storefront Editor (apmeklētājiem redzamās veikala daļas pārveidotājs), ieejot vadības paneļa noformējuma sadaļā. Šis pārveidotājs ļaus Jums vienkārši un ātri veikt izmaiņas veikala izskatā un dizainā, sadalot ekrānu divās daļās: tiešsaistes priekšskatījumā un vadības panelī, kur Jūs veiksiet dizaina izmaiņas.

Shopify lietotāji var veikt izmaiņas savos veikalos no saviem mobilajiem telefoniem un pat pulksteņiem – ar bezmaksas Shopify aplikāciju palīdzību Android un iOS operētājsistēmās.

Dažas svarīgākās funkcijas kas ir pieejamas mobilajā aplikācijā: pasūtījumu paziņojums, vienkāršā pasūtījumu izpilde (Jūs varat pavēstīt pasūtītājam, ka esat izsūtījuši sūtījumu atrodoties pastā), noliktavas pārvaldība (Jūs varat uzņemt fotogrāfijas, izdzēst beigušos produktus, mainīt cenas u.c.). Visas veiktās izmaiņas tiek automātiski atjaunotas arī Jūsu interneta veikalā un POS terminālī.

Shopify platformas pieejamās funkcijas un fleksibilitāte

Funkcionalitāte ir Shopify lielākais trumpis. Šī e-komercijas platforma var tikt izmantota ne tikai Jūsu interneta veikalu pārvaldīšanai, bet arī lai pārdotu produktus Jūsu piemājas veikaliņā (ar Shopify POS termināli). Vienalga kuru no variantiem Jūs izvēlēsieties, būsiet pārsteigts par to, cik plašas ir šīs platformas pārveidošanas un pielāgošanas iespējas.

Ar Shopify Point Of Sales (POS) programmatūru Jūs varat izmantot jau Jums esošu kredītkaršu termināli lai pieņemtu pasūtījumus arī esot bezsaistē (visi pasūtījumi, kas veikti bez interneta pieslēguma automātiski tiks apstrādāti līdzko būs pieejams interneta pieslēgums); izveidot vairākus darbinieku kontus (katru ar drošu PIN kodu); savienot ar dažādām grāmatvedības programmām.

Arī e-komercijas platformas veidotājs pats par sevi ir iespaidīgs un funkcijām pārbagāts. Ar Shopify Jūs saņemsiet pilna servisa satura vadības sistēmu, kas papildus ir optimizēta arī M-komercijai (mobīlā komercija). Nesen Shopify paziņoja ka turpmāk būs iespējam integrēt arī produktus no Amazon Marketplace. TO var izdarīt tikai ar pāris klikšķiem un Jūsu produkti pēkšņi ir pieejami arī Amazon vietnē.

Shopify e-komercijas platformas komplektā ir iekļauta arī bloga sadaļa, kas ļauj publicēt rakstus, produktu apskatus un dod iespēju apmeklētājiem iesaistīties diskusijā komentāru sadaļā.

Dažas vērā ņemamas Shopify funkcijas:

 • Pamestu iepirkšanās grozu atgādinājumi (automātiski e-pasti, kas atgādina cilvēkiem pabeigt viņu pirkumu)
 • 70 apmaksas iespējas
 • Automātiski nodokļi
 • Vairākas valodas
 • Shopify aplikāciju veikals
 • Stilizējamas dāvanu kartes
 • Bezmaksas Google un Facebook reklāmu kredīti
 • Klientu profili. Iespēja segmentēt klientus pēc iepirkšanās paradumiem, konta statusa, dzīvesvietas un citiem rādītajiem, lai izveidotu efektīvākas reklāmas kampaņas. Piemēram, Jūs varat nosūtīt īpašu piedāvājumu klientiem, kas ir iztērējuši vairāk par 100 eiro Jūsu veikalā.
 • Produktu apskati u.c.

Visas kredītkaršu transakcijas tiek aizsargātas ar banku līmeņa drošības sertifikātiem – 256 bitu SSL sertifikātiem.

Vēl viena lieliska Shopify funkcija ir satura publicēšana nākotnē. Tā atļauj ievietot ziņu, produktu, bilžu galeriju Jūsu interneta veiklā noteiktā laikā nākotnē.

shopify button

Multikanālu funkcija ir ļoti noderīga tiem pārdevējiem, kuri tirgojās ne tikai Shopify platformā, bet arī citās e-komercijas platformās. Tā ļauj apvienot datubāzes no dažādām platformām vietā – kopējā. Piemēram, Jūs varat apkopot visus savāktos datus no savas Shopify e-komercijas interneta veikala, Shopify POS termināļa un WordPress mājaslapas.

Shopify e-komercijas platformas struktūra

Kad runa ir par struktūras un funkciju kopumu, Shopify satura vadības sistēma jeb CMS ir līdzīga vairākām citām platformām. Sistēmas vadības panelis ir līdzīgs Prestashop, Opencart un WordPress pēc funkcijām un vizuālā izskata. No sākuma viss šķiet pavisam vienkārši un saprotami, bet apgūt visu pilnībā varētu būt neliels izaicinājums!

Iziesim cauri izvēlnes sadaļām un to aprakstiem (nosaukumi ir angļu valodā, jo Shopify nav pieejams Latviski):

Home ir sākumlapa, kurā ir atrodamas saites, kas ļauj mainīt produktu cenas, pievienot produktus, izplatīšanas kanālus, internetveikala domēna nosaukumu, mainīt dizaina aspektus, lasīt jaunākos aktualitātes par tehniskajiem uzlabojumiem un jaunākos ierakstus bloga sadaļā. Šajā sadaļā ir ātra piekļuve dažām no svarīgākajām funkcijām, kas ir paslēptas citās sadaļās.

Orders jeb pasūtījumu lapā ir visu pasūtījumu saraksts. Šajā lapā ir iespējams menedžēt pasūtījumus, nosūtīt rēķinus, atzīmēt pasūtījumus kā izpildītus, nosūtīt pamestu iepirkšanās grozu atgādinājumus u.c.

Products jeb produktu lapa ir iespējams pievienot jaunus produktus (pieejams arī vairāku produktu imports ar CSV failu), to kategorijas, to attēlus, parametrus un citus nepieciešamos atribūtus. Šajā lapā ir iespējams arī izveidot un noteikt parametrus dāvanu kartēm.

Customers jeb klienti sadaļā Jūs varat redzēt visu kas ir saistīts ar klientu aktivitātēm Jūsu e-komercijas vietnē. Jūs varat redzēt kuri ir Jūsu aktīvākie klienti, kuri vēl nav veikuši nevienu pasūtījumu u.c. Jūs arī varat pārnest klientus no sava iepriekšējā e-komercijas platformas partnera.

Reports jeb atskaites sadaļā ir iespējams atrast visus statistikas datus par Jūsu e-komercijas veikala apmeklējumu, apgrozījumu, pirkumu skaitu, vidējo groza vērtību, no kādām ierīcēm cilvēki apmeklē Jūsu vietni, kur cilvēki uzzina par Jūsu šo interneta veikalu u.c. Šajā sadaļā ieraudzīsiet vēl vairākas tabulas un grafikus, kas ļaus saprast daudz ko vairāk par Jūsu klientiem, viņu rīcību, iemesliem, kādēļ tika izdarīti pirkumi u.c. noderīgu informāciju.

Discounts jeb atlaižu sadaļā ir iespējams izveidot atlaižu kuponus produktu kategorijām vai atsevišķiem produktiem. Atlaides var tikt veidotas procentuāli no produktu vērtības, kā konkrēta summa vai arī bezmaksas piegāde. Jūs varat izvēlēties arī konkrētu pircēju kategoriju kurai šo atlaidi piešķirt un uzlikt katrai atlaide specifiskus nosacījumus, kā arī skaita ierobežojumu.

Sales Channels jeb pārdošanas kanāli sadaļā ir iespējams pievienot vairākus preču izplatīšanas kanālus. Piemēram, Jūs varat izveidot Shopify Buy Button (pirkšanas pogu), kuru var izmantot citās mājaslapās, e-pastu vēstulēs u.c. Citi pārdošanas kanāli ietver Facebook, Amazon, Houzz, KiK, Pinterest, Wanelo. Jūs varat pieslēgt opciju, ka maksājumus Jūsu interneta veikalā ir iespējams veikt caur mobilo aplikāciju.
Online store jeb interneta veikala sadaļa ir liela izvēlne ar dažādām aktīva inteneta veikala iespējām. Šajā sadaļā var atrast šādas opcijas:

 • Themes – interneta veikala tēmas jeb vizuālais nofermējums. Šeit Jūs to varat mainīt.
 • Blog Posts – iespēja pievienot jaunus Bloga ierakstus Jūsu vietnē, lai veicinātu tā atpazīstamību
 • Pages – iespēja izveidot statiskas lapas (piemēram, piegāde)
 • Navigation – bloku pievienošana un mainīšana interneta veikala izvēlnē
 • Domains – iespēja iegādāties domēna vārdu un savienot to ar interneta veikalu
 • Preferences – iespēja aizpildīt interneta veikala iestatījumus saistītus ar SEO, Google Analytics u.c.

Apps jeb aplikācijas ir tiešsaistes veikals, kur ir iespējams iegādāties dažādas papildu funkcijas savam Shopify veikalam. Visas aplikācijas ir sašķirotas pa kategorijām ( pārdošanas, mārketinga, produktu meklēšanas, noliktavas, klientu apkalpošanas, piegādes, sociālo tīklu, statistikas ievākšanas, sinhronizācijas, ārējo pakalpojumu). Ir pieejams arī īpašs filtrs ar kuru iespējams atlasīt aplikācijas pēc maksas/bezmaksas, popularitātes u.c. rādītājiem. Pieejamo aplikāciju skaits ir samērā plašs. Katrā kategorijā ir pieejamas vismaz 10 aplikācijas, kamēr citās ir pieejamas pat vairāk par 100 noderīgām aplikācijām ko pievienot jūsu e-komercijas projektam.

Settings jeb iestatījumi ir plaša izvēlne ar vispārīgiem lapas iestatījumiem. Tajā ir iekļautas šādas sadaļas:

General – Jūsu interneta veikala nosaukums, kontaktinformācija, laika un datuma iestatījumi, veikala valūta un reģions.

Payments – Iespēja izvēlēties kādus maksāšanas veidus akceptēt. PayPal ir iestatīts kā noklusējuma opcija.

Checkout – iespēja izvēlēties kā klienti var pabeigt pirkumu noformēšanu. Jūs varat ieslēgt/izslēgt obilgātu konta izveidi lai pabeigtu pirkumu. Bieži vien cilvēki izvēlas veikt ātro “checkout” lai ietaupītu laiku un nebūtu jāveido profils katrā interneta veikalā kur viņi iepērkas. Tādēļ ir labi ja šī iespēja ir ieslēgta.

Shipping – iespēja pievienot papildus piegādes veidus (pēc reģiona, piegādātāju kompānijas, izmaksām)

Taxes – pievienojiet nodokļu maksājumus un citas nodevas. Visi nodokļi ir iekļauti produkta cenā pēc noklusējuma. Jūs varat atdalīt šīs summas ja nepieciešams, konkrētiem reģioniem.

Notifications – iespējams izveidot e-pasta paziņojumus ko saņems Jūsu klienti pasūtījuma laikā, pēc pasūtījuma apstiprināšanas, pasūtījuma piegādes…

Files – Jūs varat augšupielādēt dažāda veida failus – teksta failus, attēlus, arhīvus u.c.

Sales Channels – izveidojiet un pārbaudiet uzstādītās aplikācijas un dažādos izplatīšanas kanālus.

Account – Jūsu konta iestatījumi, ieskaitot maksāšanas opcijas, interneta veikala lietošanas noteikumi. Šajā vietā Jūs varat arī pievienot citus interneta veikala lietotājus, kuri palīdzēs Jums pārvaldīt veikalu vai veidos saturu bloga sadaļā. Šajā sadaļā ir iespējams aktivizēt arī mājaslapas uzlabojumu režīmu, kā arī pārtraukt veikala darbību.

shopify button

Shopify e-komercijas platformas SEO

Shopitfy platformas komplektā ir iekļautas visas funkcijas kas nepieciešamas veiksmīgai interneta veikala reklamēšanai. Tajā skaitā integrētas statistikas funkcijas, iespēja savienot Shopify ar ārējiem resursiem lai iegūtu statistiku, SEO funkcijas, desmitiem mārketinga aplikācijas, kas var palīdzēt Jums pievērst jaunu apmeklētāju uzmanību.

Shopify nav SEO problēmu un tas arī visu pasaka. Galvenais ir efektīvi izmantot visas piedāvātās platformas iespējas. Ja Jūs būsiet aktīvs ne tikai produktu reklamēšanā, bet arī aktīvi stāstīsiet un izglītosiet savus klientus bloga sadaļā, tad Jūsu interneta veikala popularitāte augs arī meklētājprogrammās kā Google un Yahoo.

Shopify dizaina iespējas

Tēmu skaits: 45
Bezmaksas tēmas ✔ Jā
Maksas tēmu cenas: $140-$180
Responsīvs dizains ✔ Jā

Uzreiz pēc jauna konta atvēršanas, Jūs tiksiet pārmests uz vadības paneli bez iespējas izvēlēties Jums tīkamāko dizaina variantu. Dizains “Debut” tiek izvēlēts kā noklusējuma variants. Šī ir visvienkāršākā tēma, kas nesatur nekādu parauginformāciju. Šajā dizainā ir izmantots klasiskais interneta veikalu bloku izkārtojums un to ir ļoti viegli pārveidot pēc personīgajām vajadzībām un redzējuma.

Jūs varat nomainīt šo tēmu pret sev tīkamāku jebkurā brīdī. Lai to izdarītu, Jums ir jāapmeklē sadaļa “Online Store” un “Themes”. Visas pieejamās tēmas ir sadalītas pa kategorijām pēc to funkcionalitātes, piemēram, popularitāte, maksas, bezmaksas, izkārtojuma u.c. Bez maksas ir pieejamas tikai 10 bezmaksas tēmas, bet to kvalitāte ir atzīstamā līmenī. Šīs bezmaksas tēmas ir iespējams pielāgot Jūsu vajadzībām, tādēļ iespējams iztikt arī netērējot papildus līdzekļus. Izvēlieties tēmu pēc Jums nepieciešamās struktūras, un nepievērsiet uzmanību paraug-saturam, jo to ir viegli nomianīt.

Šobrīd ir pieejamas 45 maksas tēmas, kuru cenas ir robežās no 100-180$. Šajās tēmās ir pieejamas papildus funkcijas un tās ir interesantākas par bezmaksas tēmām.

Shopify klientu apkalpošanas serviss

Shopify klientu apkalpošanas serviss noteikti ir līmenī un tas ir vērts 29$ kas ir jāmaksā par šī pakalpojuma abonēšanu. Klientiem ir pieejams forums ar milzīgu informācijas apjomu, dažādas pamācības, e-pasta un tiešsaistes čata atbalsts ar Shopify guru. Bet visnoderīgākā lieta ir lietotāju forums, kur visi Shopify lietotāji apmainās ar savām idejām un meklē risinājumus dažādām problēmām.

Shopify izcenojumi

Plāns Cena/mēnesī Funkcijas
Lite: $9 ✓ ‘Buy’ poga
Basic: $29 ✓ Mājaslapa un blogs;
✓ Bezmaksas SSL sertfikāts.
Shopify: $79 Papildus:
✓ Dāvanu kartes
✓ Profesionālas atskaites.
Advanced: $299 Papildus:
✓ Advaņcēts atskaišu veidotājs;
✓ Pasūtījumu izsekošana reālajā laikā.

 

shopify button

Šī funkcijām pārbagātā e-komercijas interneta veikalu izveides programma noteikti būs dārgāka nekā Jūsu pašu izveidots un uzturēts interneta veikals. Lētākais Shopify plāns maksā $9 mēnesī. Šo plānu sauc par Shopify Lite un tas ļauj Jums pievienot e-komercijas funkcijas jebkurai Jūsu mājaslapai. Šajā plānā ir iespējams pievienot neierobežotu produktu skaitu, izvēlēties kādu no 70+ maksājumu metodēm u.c.

Citi plāni – Basic ( $29 mēnesī), Shopify ($79 mēnesī) un Advanced ($299 mēnesī). Šajos plānos ir ietvertas dažādas papildus funkcijas, piemēram, dāvanu kartes, pamestu iepiekumu grozu atgādinājumi u.c.

Shopify ir iespējams izmēģināt 14 dienas bez maksas. Pēc šīm 14 dienām Jums būs jāizvēlās kāds no maksas pakalpojumiem vai arī jāatsakās no lietošanas. Dažiem lietotājiem šķiet, ka patstāvīga bezmaksas plāna trūkums ir liels mīnuss, taču padomājiet paši, kādu kvalitāti Jūs saņemsiet par kaut ko, kas ir bez maksas.

Shopify mīnusi

Shopify neapšaubāmi ir lieliska platforma ja ir nepieciešams izveidot e-komercijas mājaslapu. Shopify arī nav no lētākajiem variantiem, tāpēc ja Jums ir ierobežots budžets, vajadzētu apsvērt citu platformu izmantošanu, piemēram Weebly.

Shopify piedāvātās cenas būs pieņemamas vidēja un lielāka mēroga kompānijām.

Secinājumi

Apskatot Shopify padziļināti varam secināt ka tā ir funkcijām pārbagāta e-komercijas platforma kas piedāvā ļoti daudzus specifiskus risinājumus interneta veikaliem. Ar šo platformu ir iespējams izveidot lietotājiem interesantu un viegli pārvaldāmu interneta veikalu.

Lai arī Shopify cenas nav no tām zemākajām, ir vērts izmēģināt viņu piedāvāto 14 dienu bezmaksas izmēģinājuma periodu lai pārbaudītu vai tas ir piemērots Jūsu projektam.

shopify button

2 Replies to “Shopify ekomercijas platformas apskats”

 • Artūrs says:

  Paldies ļoti kvalitatīvs un strukturēts raksts.

 • Nav svarīgi says:

  1.Kāds tikai aizmirsa pateikt ka ir viens āķis, Shopify neatbalsta Latviešu valodu un jums pašiem līdz pat 1000 vārdiem manuāli jātulko. Ja būtu LV valoda tad iespējams tas būtu ērts web rīks.
  2. Nezinu kur tie serveri atrodas, bet datu ielāde ir pietiekami lēna. PageSpeed Insights

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma

Vēlies nopelnīt 100€+ jau šovakar? Daži lietotāji ir nopelnījuši pat 400€+ eiro!

Pin It on Pinterest