Hobijs kā Papildus Ienākumu Avots

Vai kādreiz esat aizdomājušies par saviem hobijiem un kā jūs ar tiem varētu nopelnīt papildus naudu savā brīvajā laikā? Manuprāt katru hobiju ir iespējams pārvērst par instrumentu papildus naudas nopelnīšanai.

Ļoti labs piemērs ir šobrīd ļoti populārie fitnesa treneri. Varu derēt ka 95% no šiem treneriem ar fitnesu sākumā nodarbojās paši un tikai vēlāk izlēma, ka vēlās ar to pelnīt naudu, palīdzot citiem sasniegt viņu fitnesa mērķus. Kļūstot par treneriem, šie cilvēki padarīja savu hobiju par papildus vai galveno ienākumu avotu!

Un šādus piemērus var attiecināt uz ļoti daudziem hobijiem: Jums patīk lasīt – rakstiet izlasīto grāmatu recenzijas internetā un pievienojiet tām savu partnermārketinga saiti uz Amazon interneta veikalu. Jums patīk braukt ar skrituļdēli – iegūstiet trenera sertifikātu un māciet to citiem. Jums patīk makšķerēt – izveidojiet savu Youtube kanālu kurā apskatāt dažādus makšķerēšanas rīkus un saņemiet komisijas no Google Adsense tīkla. Es noteikti varētu izdomāt kā monetizēt jebkuru hobiju, tādēļ ja vēlaties padomu, ierakstiet komentārā savu hobiju!

Kā es pelnu naudu no saviem hobijiem?

Man ir diezgan daudz hobiji, tādēļ ar visiem naudu es nepelnu un pat labi gribot nevarētu nopelnīt. Viens no maniem hobijiem ir tenisa spēle, bet mans spēles līmenis nav tik augsts lai es varētu citiem spēlētājiem prasīt samaksu par trenēšanu.

Ja esat iepazinušies ar manu stāstu, tad noteikti zināt, ka mans hobijs ir arī interneta mārketings un iespēju meklēšana kā papildus nopelnīt naudu internetā. Tie varbūt jau paši par sevi izklausās pēc darbiem, bet man tie ir hobiji, jo daru tos ar prieku un bieži vien daru tos bez atlīdzības.

Kā es ar šiem hobijiem pelnu naudu? Ja runa iet par interneta mārketingu, tad es veidoju mājaslapas citiem cilvēkiem vai uzņēmumiem, veidoju un pārvaldu sociālo tīklu kontus. Savu pirmo pasūtīju mājaslapu veidošanā es dabūju ieliekot sludinājumu ss.lv. Toreiz manas prasmes noteikti bija stipri nepārliecinošas, bet darbu izdarīju un saņēmu savus pirmos 60 latus – biju ļoti priecīgs. Šobrīd jau daudzi zina, ka es protu izveidot mājaslapas un interneta veikalus, tādēļ mani iesaka saviem draugiem un šajā lauciņā darbu netrūkst.

Neskaitāmas stundas un tumšos ziemas vakarus esmu veltījis pētot dažādas iespējas kā nopelnīt naudu internetā. Apjēdzot cik daudz dažādas interneta peļņas iespējas es esmu izmēģinājis man radās ideja, ka daloties ar savu pieredzi varēšu papildus nopelnīt – tā radās šis portāls www.epelna.com. Man ir izdevies pārvērst savu hobiju par stabilu pasīvās peļņas avotu. Gribu vēl piebilst ka tas man aizņēma apmēram 5 gadus, bet tas noteikti ir bijis to vērts!

Vēl viens mans hobijs ir disku golfs. Man šis sporta veids tik ļoti iepatikās, ka gribēju to mācīt arī jaunpienācējiem, tādēļ iestājos skolā un izmācījos par disku golfa treneri. Nu jau vairāk nekā gadu varu lepoties ar titulu – pirmais sertificētais disku golfa treneris Latvijā. Vairāk par munu disku golfa trenera praksi vari uzzināt www.diskugolfatrenini.lv. Ja arī Tavs hobijs ir saistīts ar sportu un apsver iespēju kļūt par treneri, tad izlasi šo rakstu.

Kā pelnīt naudu ar savu hobiju?

Tagad apskatīsim dažādus veidus kā Jūs varat pelnīt naudu ar savu hobiju. Ir ļoti svarīgi izvērtēt savas stiprās un vājās puses. Ja jums ir vairāki hobiji, tad izvērtēt, kurā no tiem Jūs esat vislabākais. Vai Jums patīk komunicēt ar cilvēkiem aci pret aci, vai labāk to vēlaties darīt interneta vidē.

Blogošana

Ikreiz kā kāds sola nopelnīt naudu internetā, tā parādās vārds blogs vai blogošana. Šo vārdu vajadzētu uztvert mazliet plašākā kontekstā. Ar vārdu “blogošana” var apzīmēt blogu kā mājaslapu, kurā Jūs izsakat savas domas par kādu tematu. Taču blogs var būt arī daudzos citos kanālos. Jūs varat izveidot savu blogu daudzos sociālajos tīklos, piemēram, instagram, facebook, youtube u.c. Katrā no šiem tīkliem būs atšķirīgas niances, piemēram, youtube Jūsu blogs būs video formātā.

Jūs varat izmantot tikai vienu no visiem minētajiem bloga veidiem, bet visefektīvākais risinājums ir izmantot visus – izveidojiet savu blogu (interneta vietni) un izmantojiet sociālos tīklus lai aizvestu cilvēkus uz savu blogu.

Lai no Jūsu bloga būtu jēga, Jums vajadzētu būt lietas kursā par potenciālo lasītāju skaitu. Sākumā tas noteikti būs apaļa 0, bet ja Latvijā ir 1000 cilvēki kas aizraujas ar tamborēšanu, tad šie visi ir Jūsu potenciālie lasītāji.

Savā blogā Jūs varat izpausties kā vien vēlaties – iedziļināties sīkākajās detaļās, apspriest kutelīgus jautājumus, dot padomus – jo interesantāks būs saturs, jo vairāk cilvēki atgriezīsies Jūsu blogā.

Pēctam jau seko bloga monetizācijas daļa, kur Jums noteikti noderēs šie raksti:

Iemācies Pelnīt Naudu Internetā Rakstot

Kā Nopelnīt Naudu Internetā ar Google Adsense

Kā Pelnīt Naudu Internetā ar Youtube?

Apmācīšana un trenēšana

Domāju ka šeit viss ir diezgan skaidrs. Ja Jūs ļoti labi ko pieprotat, tad Jums ir visas iespējas apmācīt citus. Iepriekš jau tika minēts piemērs par fitnesa treneriem, kas šo nodarbi sākumā uztvēra kā hobiju, bet pēc tam kļuva par treneriem. Šo pašu scenāriju var attiecināt uz gandrīz jebkuru hobiju.

Ja Jūs labi spēlējat kādu konkrētu datorspēli – Jūs varat piedāvāt savas prasmes cilvēkiem kas vēlas to iemācīties. Jūs varat kļūt par datorspēļu mentoru, savus padomus un prasmes pasniedzot caur datoru, piemēram, skype.

Gatavu produktu pārdošana

Iespējams daudzi no Jums savās garāžās vai pieliekamajos kaut ko veido. Varbūt Jums patīk adīt, aust, zīmēt, metināt, krāsot, grebt u.t.t. Bet Jūs savus darbus parādāt tikai saviem tuvākajiem draugiem un gatavo produkciju noliekat garāžā lai pēc desmit gadiem to pārcilātu un papriecātos.

Mūsdienās visu ir iespējams pārdot! Jūsu hobijā ieguldītais laiks var tikt pārvērsts skanošā naudā. Vai tas nebūtu lieliski, ja Jūs kā līdz šim savu brīvo laiku pavadītu darot to kas Jums patīk, bet par to nopelnītu papildus naudu?

Jūs varat sākt ar vietējiem resursiem kur pārdot lietas – ss.lv, meistardarbs.lv u.c. vai arī uzreiz mēģināt uzrunāt visu pasauli tādos milžos kā Etsy un Ebay.

Jums noteikti noderēs šie raksti:

Kā Nopelnīt Naudu ar Ebay: 39 vērtīgi padomi

Etsy Tirdzniecības Platforma: kā Trīskāršot Pārdošanas Apjomus

Domāju ka tagad Jums vajadzētu būt nelielam priekšstatam par to kā pārvērst savu hobiju papildus peļņas avotā. Ierakstiet komentāru sadaļā savu hobiju un palīdzēšu izdomāt kā to pārvērst naudā!

8 Replies to “Hobijs kā Papildus Ienākumu Avots”

 • Santa says:

  Mans hobijs ir zīmēšana

  • Zīmēšanu noteikti var pārvērst par papildus ienākumu avotu!
   Ja zīmē uz datora, tad savas prasmes vari pasniegt kā maketēšanas pakalpojumus – veidot dizainus dažādiem kompāniju projektiem.
   Ja zīmē uz papīra, tad noteikti vari izveidot savu Facebook lapu vai blogu kurā publicē savus darbus. Kad būsi sasniegusi noteiktu auditorijas lielumu vari piedāvāt uzzīmēt kādam ko viņš vēlas, pārdot savus jau uzzīmētos darbus. Man ļoti patīk kad citi piedāvā uzzīmēt kāda portretu no bildes – tā vienmēr ir interesanta dāvana dzimšanas dienā vai citos svētkos.

 • radošās lietas says:

  Fotografēšana,visāda veida rokdarbi(šūšana,zīmēšana,kartiņas,dekoratīvu lietu izveide utmldz) zinu,par etsy.com un tā,bet vai hobiju izveide par biznesu nav jāreģistrē pašnodarbinātais? Plus man ir divi bērni,jaunākajam 5.men ,bet sēdēt mājās apnīk,.. Iespējams,kādu labu padomu vari ieteikt? 🙂

  • Hmm, no Jūsu hobiju saraksta noteikti var izveidot papildus ienākumu avotu! Un etsy varētu būt īstā vieta kur sākt mēģināt kaut ko darīt. Jūs varētu atšķirties no saviem konkurentiem ar labākām bildē, tā kā viena no Jūsu aizraušanām ir fotografēšana. Domāju ka tikko uzsākot darbošanos Jums nevajadzēs reģistrēt nekādu uzņēmējdarbības formu, jo parasti viss tik ātri nenotiek. To varēsiet izdarīt kad būsiet sasniegusi jau kaut kādu ienākumu līmeni.
   Vēl viens variants ir veidot blogu, kurā liktu iekšā dažādas pamācības par rokdarbiem, ja to varētu darīt krievu vai angļu valodā, tad tas varētu interesēt daudziem.
   Ceru ka kādu labu ideju pametu.

 • Modris says:

  Darbs ar AutoCad un ArcMap programmu.

  • Paldies par komentāru, Modri!
   Jāsaka ka man ir mazas zināšanas par šīm programmām. AutoCad esmu dzirdējis, jo mans tēvs ir mērnieks, bet ArcMap gan dzirdu pirmo reizi.
   Ja Tu uz šīm programmām esi liels meistars, tad noteikti vari piedāvāt savus pakalpojumus uzņēmumiem kam tie ir nepieciešami kā ārpakalpojumu jeb latviski haltūru. Ņem telefonu un zvani visiem kam tas varētu interesēt un izstāsti savu piedāvājumu, noteikti kādam tas būs aktuāli.
   Vēl viens variants ir pamācību veidošana – ierakstīju youtube meklētājā AutoCad un izmeta vairākus video, kuriem skatījumu skaits ir krietni pāri vienam miljonam. Tā kā šī tēma ir aktuāla un naudu varētu pelnīt arī no youtube reklāmām.
   Trešais variants ir 1×1 apmācības vai arī kļūšana par šīs programmas pasniedzēju kādā interešu izglītības iestādē.

 • Ieva says:

  Adīšana šūšana,tamborēšana u.c

  • Sveika, Ieva!

   Pirmkārt paldies par Tavu komentāru!

   Šajās nozarēs noteikti netrūkt veidi kā papildus nopelnīt. Varu pateikt, ka pats ar nevienu no šīm lietām nenodarbojos, taču uzreiz man ir dažas idejas ar kurām varu padalīties.
   Pirmais variants ir kaut kādu spec-pasūtījumu izšūšana. Vari sākt ar savu pakalpojumu piedāvāšanu paziņu lokam, radiem, draugiem – izšūt kādu kleitu, atšūt galus biksēm u.c.
   Otrais variants ir pārdot savus tamborējumus. Kā piemēru varu minēt IkoCrochet – sieviete caur biznesa inkubatoru ir attīstījusi veiksmīgu tamborētu groziņu biznesu. (https://discoverlatvia.eu/iepazisti-produktu-raditajus/ikocrochet/)
   Savus darinājumus noteikti vari piedāvāt cilvēkiem dažādās platformās – ss.lv, etsy.com u.c.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma