Blogošana iesācējiem: Ar ko sākt?

Jūs drošvien esat dzirdējuši tādus terminus kā “blogošana”, “blogeri”, bet kā šīs nodarbes pārstāvji pelna naudu? Blogošana ir reāls veids kā strādāt no mājām internetā un nopelnīt iztiku, bet lai to izdarītu ir nepieciešams skaidrs rīcības plāns, aktuāla tēma un ir jāiegulda liels darbs. Ja vēlaties pelnīt naudu internetā ar blogošanu, tad Jums tas būs jāuztver kā maratons nevis 100 metru skrējiens – rezultāti nāks lēni! Šajā rakstā atradīsiet informāciju par blogošanas pamatiem.

Blogošanas plusi:

 1. Fleksibla – Jūs varat strādāt pie sava bloga jebkurā laikā. Jums pat nav nepieciešams interneta pieslēgums – publicēsiet rakstus kad tiksiet pie interneta.
 2. Iespēja izvēlēties jebkādu tēmu par ko blogot, parasti tā ir autoram tuva tēma.
 3. Iespējams uzsākt bez maksas. Jūs varat uzsākt šo interneta biznesa iespēju pilnīgi bez maksas. Taču ja vēlaties sasniegt pamanāmus rezultātus ātrāk, ir ieteicams iegādāties domēna vārdu un hostinga pakalpojumus.
 4. Viegli uzsākt. Tās dienas, kad lai blogotu bija jāprot programmēt ir sen garām! Mūsdienās lielākā daļa blogošanas platformas piedāvā vizuālos mājaslapu veidotājus ar kuru palīdzīvu Jūs varat izveidot unikālu blogu dažās minūtēs.

Blogošanas mīnusi:

 1. Rakstu veidošana aizņem daudz laiku. Lai Jūsu blogs būtu apmeklēts, būs nepieciešams pievienot kvalitatīvu saturu regulāri (vismaz trīs reizes nedēļā).
 2. Lai sāktu pelnīt ir jābūt pacietīgam. Blogi pelna naudu tad, kad tiem ir daudz lasītāju. Lai iegūtu daudz lasītājus var paiet ilgs laiks.
 3. Nepārtraukti ir jāizdomā kas jauns un nebijis par ko rakstīt. Blogojot bieži vien ir tāda sajūta, ka viss jau ir uzrakstīts un vairs nav ko teikt.
 4. Iespējams par Jums paņirgāsies interneta troļļi! Ir bieži redzēts, ka interneta vidē kāds apsmej kādu blogeri, par viņa rakstiem. Šo lietu gan nevajadzētu ņemt pie sirds!

Kā sākt blogot?

 1. Izvēlaties sava bloga tēmu. Tēmai vajadzētu būt tik plašai, lai Jums neaptrūktos ko rakstīt, bet tajā pašā laikā tai būtu jākoncentrējas uz kādu konkrētu lasītāju auditoriju. Piemēram, ja Jūs vēlētos sākt rakstīt blogu par darba iespējām no mājām, kas ir ļoti plaša tēma, varbūt labāk būtu koncentrēties uz vienu šaurāku tēmu, piemēram, telemārketingu. Var darīt arī otrādi – izvēlēties mērķa auditoriju, piemēram, jaunās māmiņas un rakstīt saturu kas varētu interesēt šīm sievietēm.
 2. Pārliecinieties ka Jūsu izvēlētā tēma interesē arī citiem. Tā kā bloga lasītāji būs tie, no kuriem būs atkarīga Jūsu bloga veiksme, vajadzētu pārliecināties vai Jūsu izvēlētais temats interesē arī citiem. Jūs varat izmantot Google Keywords Tool lai pārbaudītu cik daudzi cilvēki internetā meklē informāciju par Jūsu tematu. Ņemiet vērā arī atslēgas vārdus, kādus visbiežāk cilvēki izmanto meklējot informāciju par šo tēmu.
 3. Izveidojiet savu blogu. Jūs varat izvēlēties kādu platformu vēlaties. Taču nevajadzētu izvēlēties bezmaksas platformas, jo tās Jūsu izvēlētājam bloga nosaukumam pievienos arī savu nosaukumu un tas nav labais tonis. Daudzas blogošanas platformas ir pieejamas par pāris dolāriem mēnesī. Labs risinājums tikai par 6$ mēnesī ir Weebly.
  Izveido Savu Mājaslapu ar Weebly Mazāk kā 60 Minūtēs!
 4. Pārveidojiet savu lapu tā, lai tā atbilstu izvēlētajai tēmai. Šis solis sevī ietver mājaslapas vizuālo noformējumu, izvēlņu izveidošanu un logo pievienošanu.
 5. Pievienojiet statiskās lapas. Šīs lapas nekad (vai ļoti reti) nemainīsies, piemēram, “Par mani” un “Kontakti”.
 6. Pievienojiet ierakstus blogā. Pirms bloga reklamēšanas un palaišanas tautās būtu vēlams pievienot vismaz 10 ierakstus. Kad būsiet publicē’juši pirmos 10 bloga ierakstus, tad turpmāk būtu nepieciešams veikt 3-7 ierakstu nedēļā.
 7. Reklamējiet savu blogu. Tas ka Jums būs blogs nenozīmē ka Jūs uzreiz pelnīsiet naudu. Jūs sāksiet pelnīt naudu tad, kad Jūsu blogam būs pastāvīgi un uzticami lasītāji. Tādēļ Jums ir nepeiciešams reklamēt savu blogu dažādos mārketinga kanālos. Jūs varat rakstīt rakstus priekš citiem blogiem, norādot uz savu blogu, publicēt reklāmas sociālajos tīklos, forumos, stāstīt draugiem par savu blogu u.c.
 8. Monetizējiet savu blogu. Jūs varat sākt pievienot partnermārketinga saites vai izvietot citas reklāmas jau no paša saķuma, bet Jūs no tām sāksiet pelnīt tikai tad kad blogam būs apmeklētāji. Tāpēc pašos bloga pirmsākumos ir ieteicams iztikt bez reklāmām, bet savākt uzticamu lasītāju pulku un tad pievienot reklāmas. Ir daudzi veidi kā monetizēt blogu, piemēram, AdSense reklāmas, partnermārketinga saites, reklāmvietu pārdošana, apmaksātie raksti u.c.

Lieliem vilcieniem šādi izskatās viena no peļņas iespējām internetā – blogošana. Tā nav grūta nodarbošanās, bet tā prasa lielus laika un radošos ieguldījumus, kā arī skaidru biznesa modeli (ir reāli jāizvērtē monetizācijas iespējas!). Domāju ka Latvijā šobrīd ir ļoti grūti izveidot pelnošu blogu, tādēļ, ja valodas prasmes atļauj, ier ieteicams to darīt angliski vai krieviski.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

100 000$ bezmaksas DEMO konts!

+

Par šī portāla autoru

 

biznesa idejaJau kopš 2011. gada esmu aizrautīgi meklējis veidus kā nopelnīt naudu internetā, tajā skaitā dažādu sistēmu un servisu izmantošanu, valūtu tirdzniecību, affiliate mārketingu, sociālo tīklu profilu izveidi un menedžēšanu, interneta veikalu un mājaslapu izveidi u.c. Ar prieku atbildēšu uz jautājumiem komentāros vai Facebook Lasīt vairāk

Vēlies nopelnīt vismaz 25 eiro tikai 30 minūtēs?

Daži lietotāji ir nopelnījuši pat 100+ eiro! Labākais rezultāts ir 436 eiro!

Pin It on Pinterest