Tīkla mārketings (MLM) – kas tas ir?

Tīkla mārketings ir uzņēmējdarbības veids, kurš ir pieejams ikvienam cilvēkam, neatkarīgi no izglītības līmeņa, iepriekšējās pieredzes u.c faktoriem.


Tīkla mārketinga definīcija

Tīkla mārketings, saukts arī par daudzlīmeņu mārketingu, ir tiešās pārdošanas uzņēmumu mārketinga stratēģija. Ar šo mārketinga stratēģiju uzņēmumi pārdod gan produktus, gan pakalpojumus. Tīkla mārketinga struktūra paredz, ka tās dalībnieki izplata uzņēmuma produkciju kā arī piesaista jaunus izplatītājus. Dalībniekiem netiek maksāta “cietā alga”, bet viņu ienākumus veido komisijas maksa no produktu pārdošanas, kā arī neliela daļa no piesaistīto dalībnieku komisijām.


Lai gan šī ir lieliska iespēja ikvienam uzsākt savu uzņēmējdarbību, tīkla mārketingam ir arī negatīvā puse – tas bieži vien tiek izmantots tā saukto “piramīdas shēmu” biznesa modelī. Piramīdas shēmas gan ir ļoti viegli atpazīt, jo parasti tajās tiek piedāvāti slikti vai pat nekādi produkti, bet tukši solījumi.

Populārākie tīkla mārketinga uzņēmumi kā Amway, Avon, Herbalife, Tupperware, Oriflame u.c. piedāvā ļoti kvalitatīvus produktus un šo uzņēmumu mārketinga stratēģija ir ļoti labi saprotama. Jo vairāk Jūs un Jūsu piesaistītie dalībnieki pārdos šo uzņēmumu produkciju, jo vairāk Jūs nopelnīsiet.

Šie uzņēmumi ir milzīgi veiksmes stāsti un to pamatā ir tīkla mārketings. Ja vēlaties uzsākt savu tīkla mārketinga biznesu, tad viens no galvenajiem faktoriem pēc kā izvēlēties kompāniju ir tās piedāvātie produkti. Šajā nozarē ir daudz “scam” un “kļūsti bagāts ātri” uzņēmumi, kas piedāvā pasakainus rezultātus, ja iemaksāsiet, piemēram 100 eiro un piesaistīsiet vēl desmit draugus. Rezultātā, protams, gan Jūs, gan Jūsu draugi būsiet zaudējuši 100 eiro un iztērējuši laiku.

Vai tīkla mārketings ir piemērots Jums?

Ja apsverat pievienošanos tīkla mārketingam, tad ņemiet vērā, ka dažas tīkla mārketinga kompānijas – pat tās, kas nav piramīdas shēmas – var nebūt gudrs ieguldījums. Citas tīkla mārketinga kompānijas var neatbilst jūsu interesēm un dzīvesveidam. Šeit ir daži padomi, kā pasargāt sevi no sliktas tīkla mārketinga pieredzes.

Uzdodiet sev šos jautājumus:

Vai vēlaties būt pārdevējs? Ja pievienojaties kādai tīkla mārketinga kompānijai, tad Jums būs jāpārdod produkti, pakalpojumi vai biznesa ideja. Jūsu uzdevums būs pārdot uzņēmuma produktus vai pakalpojumus un daudzos gadījumos pārliecināt citus cilvēkus pievienoties, ieguldīt naudu un kļūt par pārdevēju. Ja jums nepatīk pārdot vai ja jums ir neērti lūgt cilvēkus, kurus pazīstat, ieguldīt savu laiku un naudu uzņēmējdarbībā, pievienoties tīkla mārketingam ir slikta ideja.

Vai jums ir pārdomāts pārdošanas plāns? Padomājiet, vai jums ir draugi un ģimenes locekļi, kas atkal un atkal pirks šo produktu no jums. Padomājiet par to, kā jūs varētu atrast un noturēt citus pastāvīgos klientus. Vai cilvēki var iegādāties kaut ko līdzīgu šim citur, varbūt par mazāku cenu?

Kādi ir jūsu ienākumu mērķi? Jūs varētu domāt, ka ar savu vēlmi smagi strādāt jūs varat nopelnīt ievērojamus ienākumus, iesaistoties kādā tīkla mārketinga biznesā. Patiesībā lielākā daļa cilvēku, kas pievienojas MLM un smagi strādā, nopelna maz vai nemaz, un daži no viņiem pat zaudē naudu.

Vai varat atļauties riskēt ar naudu un laiku? Katram biznesam ir savi riski. Tīkla mārketings šajā ziņā nav nekāds izņēmums. Pat ja sākuma izmaksas šķiet zemas, papildu izdevumi var ātri pieaugt. Izdevumos var iekļaut apmācības un ceļa izdevumus, interneta resursu izstrādi un uzturēšanu, reklāmas materiālus, tikšanās izmaksas un produktu iegādes izmaksas. Ja jums ir nepieciešams aizņemties naudu vai izmantot savu kredītkarti, lai finansētu savus izdevumus, jums var tikt piemēroti arī lieli procentu maksājumi. Ņemiet vērā arī cik daudz laiks tiks patērēts, piemēram, dodoties uz apmācībām, piesaistot jaunus pārdevējus, kārtojot dokumentus, pasūtot un piegādājot produkciju.

Tīkla mārketinga biznesa modeļa kopsavilkums

  • Tīkla mārketings ir legāla un mūsdienīga mārketinga stratēģija, ko izmanto tiešās pārdošanas uzņēmumi, lai pārdotu savus produktus vai pakalpojumus.
  • Esošie pārdevēji tiek motivēti rekomendēt kompānijas produktus citiem individuāļiem un piesaistītu jaunus pārdevējus.
  • Par katru piesaistīto pārdevēju, ieteicējs saņems nelielu komisijas maksu no jaunā pārdevēja apgrozījuma.
  • Pārdevējiem ir iespēja saņemt komisijas maksas daudzos līmeņos, kas nozīmē, ka Jūsu ieteiktie cilvēki var ieteikt atkal jaunus cilvēkus un tā tālāk. Ja Jūs būsiet šīs piramīdas augšgalā, tad saņemsiet komisijas no visa apgrozījuma, ko veidos cilvēki zem Jums.
  • Negodīgi tīkla mārketinga uzņēmumi visai bieži nonāk tiesas priekšā, jo to pamatā ir finanšu piramīdas.

Aplūkojiet šos tīkla mārketinga kompaniju apskatus:

Kā strādā Avon Tīkla Mārketings

Herbalife tīkla mārketinga kompānijas apskats

Amway MLM biznesa apskats un atsaukmes

Mana Pieredze ar Lyoness un Lyconet

FM World MLM apskats un atsauksmes

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

100 000$ bezmaksas DEMO konts!

+

Par šī portāla autoru

 

biznesa idejaJau kopš 2011. gada esmu aizrautīgi meklējis veidus kā nopelnīt naudu internetā, tajā skaitā dažādu sistēmu un servisu izmantošanu, valūtu tirdzniecību, affiliate mārketingu, sociālo tīklu profilu izveidi un menedžēšanu, interneta veikalu un mājaslapu izveidi u.c. Ar prieku atbildēšu uz jautājumiem komentāros vai Facebook Lasīt vairāk

Vēlies nopelnīt vismaz 25 eiro tikai 30 minūtēs?

Daži lietotāji ir nopelnījuši pat 100+ eiro! Labākais rezultāts ir 436 eiro!

Pin It on Pinterest